Hogyan oldják meg a gyerek bölcsödébe, oviba, suliba vitelét, elhozatalát, illetve a nyári szünetet, ha nincsen rokonotok egyáltalán? Mi ketten vagyunk a férjemmel, nincs senkink.
Hát, a fiam még csak ovis, de így is kijut bőven a logisztikai zűrzavarból nekünk.
Mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert pont úgy dolgozunk, hogy eddig meg tudtuk oldani a dolgokat felváltva. Bölcsibe a férjem vitte reggel, én délután. A munkaidőmet meg tudtam beszélni a főnökömmel, hogy egy órával had kezdjek hamarabb, így egy órával előbb végzek és átérek tömegközlekedéssel a bölcsibe úgy, hogy még így is kb utolsó távozó a fiam.
A nyári szünetet felváltva szabadságoztuk sajnos, ami egyenlő azzal, hogy nem nagyon tudunk úgy nyaralni... Viszont ha beteg vagy nincs annyi szabadnap ami kitart a nyári szünetre, akkor nekem meg szokták engedni a home office-t. Ez is előny.. :/
Most már más a helyzet, mert idén ovis lett és a Covid miatt én is itthonról dolgozok, így én intézem az oviba menetelt és hazajövetelt. Viszont a férjemnek más lett a munkahelye, úgyhogy kíváncsian várjuk mi lesz akkor, amikor mindkettőnknek újra ingázni kell a munkahely és ovi között... Mert valljuk be, így kb szabadságot se kellett eddig kivennünk, betegség esetén sem, mert én otthon voltam..
Én úgy látom, hogy külső segítség nélkül a megoldás kulcsa általában a részmunkaidős munka (6 órás pl), a közeli ovi bölcsi (nekem közel 1 órára volt busszal a bölcsi budapesten.....), a homeoffice lehetősége és anyagi háttér, hogy valamilyen nyári napközibe tudjon menni a gyerkőc ha a szülők nem tudják megoldani a 2 hónapos szünetet. De ez talán csak iskolás korra jön el, mert nálunk pl van nyári ügyelet az óvodában.
Minél több a gyerek, ez annál nehezebb. Pláne, ha nem is egy intézménybe járnak.
1 gyerek estében szerintem még meg lehet oldani külső segítség nélkül, még kettőnél is csak csak. Az egyikőtök viszi, a másikotok hozza. A betegségeket, szüneteket stb. felváltva szabi vagy táppénz. Ami még opció az az otthoni munka, vagy a részmunkaiidő, esetleg saját vállalkozás, ahol te osztod be az idődet. Ha sehogy se megy, akkor ügyeletbe, összevont csoportokba marad a gyerek. Vagy ha anyagilag telik, akkor bébiszitter.
Nálunk kicsit speciális a helyzet. úgy van, hogy a férjemnek teljes munkaidős állása van, nekem részmunkaidős. (Heti 20 óra) Az étterem várható forgalmához igazítjuk a munkaidőmet. Ez a mi esetünkben a hétköznap esti órákat jelenti, vasárnap meg a déli időszakot. Este meg hétvégén itthon van a férjem, elvan a gyerekekkel.
De olyan is van, hogy egy barátnőmmel összedolgozunk és vigyázunk egymás gyerekeire.
(1es vagyok)
Budapesten a 11. kerületben laktunk akkor és a bölcsi otthonról fél óra volt (pedig nem volt olyan messze, csak hát a tömegközlekedés..) szintén a kerületben, viszont a munkahelyem a belvárosban volt, ami a bölcsitől busszal-metróval-akárhogy átlag 40 perc a reggeli forgalommal.. :/
Azt súgta valaki annak idején, hogy munkáltatói igazolással a munkahely környéki bölcsibe is lehet pályázni, de mi jártunk utána..
Egy gyerekünk van, másodikos iskolás. Férjem viszi reggel sulikezdésre (7:30), én megyek érte 16:00-ra. Egyedül is meg tudná oldani bármelyikünk, csak akkor 15 percet ügyeletben lenne vagy reggel, vagy délután.
Bölcsis/ovis korban elég volt a szabadságunk a szünetekre, kisiskolásoknak pedig rengeteg jó tábor van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!