Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőre ajándékként, ha...

Keresztelőre ajándékként, ha ti vagytok a keresztszülők, mennyi pénzt adnátok?

Figyelt kérdés
2020. dec. 3. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem pénzt adnék, hanem vlmi értékes ajándékot, ami emlék marad.

Pl.ezüst kiskanál, baba étkészlet, ékszer stb..

2020. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ékszert adnék.

Vagy ha szeretnél pénzt is mellé, akkor olyan10-20.000 forint elég. Attól fugg milyen az anyagi helyzeted.

2020. dec. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
A lányunknak 2 hónapja volt a keresztelője, ő a keresztapától aranyláncot kapott medállal, kb 1 millió forint értékben, a keresztanyától pedig pénzt, 350 ezer forintot. A keresztapa az én testvérem, a keresztanya a férjemé, 1 éve mi is ennyit adtunk mikor az ő fiát keresztelték és mi voltunk a keresztszülők.
2020. dec. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mondták a szülők, hogy ékszert ne vegyünk.

Azért olyan jól nem állunk, mint a 3. Hozzászóló

2020. dec. 4. 06:27
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Mi 30 ezret kaptunk. Ezen is meglepődtem mert nem számítottam rá. Nekem az volt a lényeg, hogy Isten előtt keresztséget kapjon a gyerekem,és nem a felesleges rongyrázás.
2020. dec. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

"Mondták a szülők, hogy ékszert ne vegyünk."


Ti kérdeztétek vagy ők közölték?

Nem adnék pénzt soha, semmilyen alkalomra. Bibliát kapna és ezüst kanalat, ha én kérdeztem az ékszert, illetve Bibliát és arany vagy ezüst láncot kereszttel, ha a szülők utasítottak.

2020. dec. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
3as vagyok, bocsi elírtam, 100 000 és 35 000 akart lenni, csak még nagyon korán volt a matekhoz(Szlovákiában élünk, itt ugye euró van, azt akartam gyorsan átszámolni forintra, de hát a negyedik éjjeli ébredésnél úgy látszik nem ment 😀)
2020. dec. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én befektetési arany lapocskát adtam, az mégsem készpénz, de bármikor arra váltható.
2020. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!