Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tolódott ki ennyire a...

Miért tolódott ki ennyire a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
2020. nov. 21. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Miért? Kinél tolódott ki? És mennyire?
2020. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Mert más lett az élet is. Korábban általános volt a húsz éves kori házasság és gyerek, manapság a karrier, a fiatalság előrébb való mint a megállapodás. Tisztelet a kivételnek.

Jómagam sem voltam épp felnőtt 20 évesen, szerintem később érnek be a fiatalok a családalapításra, mint korábban.

2020. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Mert sokan küzdenek - férfiak és nők is - meddőségi problémákkal és évekbe telik összehozni egy gyereket.


Egyre több olyan házaspárról tudok, meg látok fb-on, akiknél 5-8-15 év házasság után születik az első baba. Nem hiszem, hogy ennyi idő után jutott eszükbe először a családalapítás gondolata, csak valószínűleg sokáig kellett várniuk.

2020. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
A környezetemben azt látom, hogy a diploma megszerzése minimum 22-23 év, és akkor még egy napot sem dolgozott. Ha meg szakmunkával helyezkedik el, akkor is több évbe telik féleetenni a gyerekvállalásra (már aki igyekszik mindenről gondoskodni előre). Ja és akkor még nem beszélrünk a megfelelő pár megtalálásáról.
2020. nov. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

"szerintem később érnek be a fiatalok a családalapításra, mint korábban."


Hát, én azért nem azt látom a szüleinek 50-60 éves generácioján, hogy olyan érettek lettek volna a gyerekvállalásra, csak akkor az volt a szokáa, hogy 20 évesen férjhez mentek és szültek. Aztán 30 éves korukra a többség elválta vagy utálta már egymást, csak nem tudott/akart elválni.

2020. nov. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Tudatosabbak az embereķ, előbb magukat rakjàk össze. Egy gyerek felnevelèsèhez (optimàlisan) stabil szemèlyisèg kell.

Plusz ott van az egzisztencia. Règebben nem volt termèszetes az egyetem, előbb kezdtek el dolgozni.

Pàrtalàlàs is több időt vesz igènybe, meg kell ismerni a màsikat, ami nem hònapokban mèrhető. Meg ugye jò lenne kettesben is lenni baba előtt.

29 èvesen szültem 7 èves kapcsolatba, baràti tàrsasàgban elsőkènt.

2020. nov. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Az én szüleimnek pl meg segítettek a szüleik.

Én már azt hallgattam, hogy nehogy a nyakukra merjek szülni, és hát így 28 éves koromra tudtuk a párommal megteremteni a feltételeket.

(Az ő szülei sem akartak segíteni, de pl őket is lakással indítottak a hazassagba.)

Szerintem a támogató családi környezet is meghatározó.

2020. nov. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként a 7-esnek is igaza van. Az én szüleimet is segítették a nagyszülők, fizették az esküvőt, az építkezésbe is be segítettek anyagilag, és ott lakhattak babával, míg felépült a ház. A többi gyermeküknek is segítettek (sőt, anno a nagy szüleim is örökölt házban kezdték).


Na, most, mi vagy az unokatestvéreink már semmit nem kaptunk anyagilag, arról meg pláne szó sem lehetett, hogy ott lakjunk 2-3 évig spórolni, albérletbe mentünk.

2020. nov. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7-8 mi pont ugyanezen gondolkodtunk unokatesóimmal és ugyanezt látjuk a mi generációnkban magunk körül. A mi generációnkat vádolják önzőséggel, felelőtlenséggel, holott a mi szüleink azok (tisztelet a kivételnek), akik még minden lehetséges segítséget megkaptak az ő szüleiktől és végtelül fel vannak háborodva, meg vannak ütközve, ha nekik kéne ezt továbbadni. A nagyszüleink ugyan már öregek, de a mai napig odaállnak, állnának, ha tudnának, az ő gyerekeiknek meg valahogy kiment a fejéből, hogy ők se mindent egyedül oldottak meg, sőt. Én ha a gyerekemmel elmegyek az alig ötven éves anyámhoz, akkor ugyanúgy én kajtatok a gyerek után és ha már ott vagyok, teregetek, mosogatok, kertészkedek, takarítok stb. stb. és ha véletlen valamit nem rakok el magam után még hallgatok is érte. Anyám meg ott LAKOTT a szüleinél, majd apám szüleinél és mindkettő meséli, hogy SEMMIT nem csináltak, pedig akkor még nagyanyám ugyanúgy dolgozott meg pucolta a csirkét az ebédhez, tárcsás mosógépben most a pelenkámat stb. Szerintem egyszerűen ők azok, akiknek a segge ki lett nyalva és így is maradtak, hogy nekik ez jár és tőlük senki semmit nem várjon. Csak azt nem értem, hogy ez hogy történt, mert ugye az előttük lévő generációknál is ugyanez volt, hogy segítettek a szülők, ahogy tudtak és ugyanezt adták a tovább a gyerekeik. Szóval az önzőség kultusza kicsit hamarabb kezdődött, nem a mostani (fiatal) felnőttekkel.
2020. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!