Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Suli? Gyerek? Vagy párhuzamosan a kettő?

Figyelt kérdés

szeptembertől kezdek egy 2 éves sulit nappali tagozaton. néhány hónapja megfogalmazódott bennünk, hogy talán kéne bővíteni a családot (első baba)...sok féle lehetőség közül lehet választani:

-2 év múlva indítjuk a projektet

-vagy elkezdjük most és akkor abból, ha minden jó megy jövő ilyenkorra van egy babus. így egy évem meglenne tutira, viszont szeptembertől valami más megoldást kellene találni. vagy a tanárokkal megbeszélni, hogy csk vizsgákra járjak be, vagy addig a párom vigyázhatna rá míg délelőtt a suliban vagyok...


nem tudom milyen lehet egy baba mellett megcsinálni az utolsó évet, nagyon tudok koncentrálni... szerintem meg tudnám szervezni a dolgot.


olyanok válaszára vagyok kíváncsi akik voltak hasonló cipőben? hogy oldották meg?


2010. aug. 10. 17:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Maga a tanulás nem akkora gond gyerek mellett, főleg, ha a párod is segít, meg esetleg a szülők. Inkább a bejárás. Egyrészt hogy nem tudsz mindig ott lenni, másrészt azért szerintem számít, hogy hallod-e olykor tanártól a magyarázatot, vagy mindent egyedül kell csinálni. Én azt mondom, hogy vágjatok bele, terhesen még nem lesz ebből gond, aztán majd utána megbeszéled a dolgot a tanárokkal, legrosszabb esetben halasztasz egy évet. De szerintem meg lehet oldani ezt ügyesen, a legtöbb tanár megengedi, hogy csak bizonyos időközönként járj be. Én egyetemre járok, és már kicsit nagyobb a fiam (tavaly kezdte a bölcsit), de volt olyan órám, amiről összesen kétszer volt szabad hiányozni, nekem meg volt kb 5 hiányzásom, amikor beteg volt a picur, ilyenkor írtam egy mailt a tanárnak, hogy ezért nem tudok bemenni, és simán mehettem vizsgázni, teljesen jól fogadták a dolgot.
2010. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

szia. én 2 gyerek mellett a 3-kal terhesen diplomáztam tavaly nappalin egyéni tanrendben, 200 km-re van tőlünk a suli. semmi nem lehetetlen. volt, h vizsgára is bevittem őket. a tanár is ember. mondjuk, egyszer azért kaptam 2-est, mert olyannál vizsgáztam, akinek se férje, se gyereke, ilyen kis csúnyácska nő, pont bevittem a gyereket, mert nem tudtam hova tenni, szerintem irigységből, vagy nem tudom, miért adott ilyen jegyet, a papíromat nem is láttam, miért lett 2-es (nem azért, mert annyit tudtam csak). de mindegy.

lehet csinálni sulit gyerek mellett, csak nagy szervezés kérdése.

most pl felvettek főiskolára 3 éves szakra levelezőre, ez is 1 órányira van tőlünk, 3 gyerekkel is simán belevágok, pedig segítségem "csak" a férjem van, és most parázunk, mert lehet hogy útban van a 4. gyerek.

anyagilag sem vagyunk eleresztve és külön segítségem sincs itt, ahol lakunk

2010. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

ezz igen, látom vannak akik tudják csinálni a kettőt (és még sok minden más házimunkát...) együtt!!! nektek sok kitartást meg erőt kívánok a továbbiakban.


mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni, talán az is leszek :) a babával mondjuk 2 év múlva sem lennék lekésve, nem erről van szó. egyszerűen a férjemmel mindketten érezzük, hogy itt az idő.


az anyagi háttér szerencsére tényleg nem kérdéses, mert a férjemnek jól menő válalkozása van. az anyósomék meg amúgy is nagyon odalennének az unokától. :)


eddig óvszerrel védekeztünk...mondjuk már kb. 2 hónapja itt áll 10/9 db szóval képzelhetitek mennyire védekezünk :) szerintem ez így is marad, ha jön hát jöjjön :) minden baba egy szín, amelyik szinesíti az életünket!


egyébként nagyon szívesen fogadom a pro és kontra hozzászólásokat! (azoknak meg köszi akik eddig válaszoltak)

2010. aug. 10. 21:31
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha itt az idő hajrá ne várjatok később megbánjátok! Én is éreztem már 2005-ben hogy nagyon szeretnék babát és csak 2009 márciusában született meg a kislányunk. A párom félt bele vágni most meg én parázok a második bébit vállalni és a párom szeretné.

2010. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

párhuzamosan a kettő!

nekem most múlt féléves a babám, elsőéves vagyok mesterképzésen, előtte bsc-re jártam. az utolsó félév volt a gyakorlat, oda terhesen is tudtam járni, irodai munka volt. nagy pocakkal 33 hetesen államvizsgáztam:) órákra nem jártam, megértőek voltak a tanárok, viszont volt, aki a vizsgán jól kib@szott velem, meg se nézte, mit adok le és adott egy kettest. a többi vizsgám 4-5 lett a májusi vizsgaidőszakban, pedig nincs segítségem. a párom dolgozik, 6 körül megy el és este 7-8 mire hazaér, enyém a gyerek+háztartás+kert. az anyagokat megkaptam a csoporttársaktól, sokat segítettek, ha nem volt világos valami. addig tanultam, amíg aludt a baba, vagy éjjel, a vizsgák alatt a párom sétált vele a városban, de volt, hogy nem tudott eljönni melóból, és vittem magammal a babát a hordozókendőben:)

6 hónapos koráig csak anyatejes volt, annyit sose voltam távol, hogy a következő etetést ne tudjam akár a parkolóban megejteni. viszont ha szoptatsz, akkor a baba elvan a lefejt tejjel, de a te cicid szét fog durrani egy fél nap alatt, hacsak nem tudsz fejni valahol, ami suliban elég macerás... ezért sem megoldható, hogy bejárj. egyszerűbb, ha csak vizsgázni mész.

sok sikert és remélem, úton van már a gólya hozzátok!:)

2010. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most szeptembertől leszek másodéves, vagyis végzős master szakon. A babámat februárra várom, az államvizsga júniusban lesz... Szóval én most abban reménykedek, hogy a férjem tud majd annyit segíteni, hogy legyen időm tanulni. Bár a sógornőm 2 diplomát is csinált GYES alatt, szóval szerintem nem lehetetlen a dolog. Meg nálunk az egyetemen elég sok kismama van, sokan közülük a legjobb tanulók között.
2010. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

mindig irigyeltem azokat, akik tanulás mellett tudnak egyéb dolgokat is csinálni mint pl. munka vagy gyerekvállalás. Nekem ez soha nem ment. Ezért tartok ott, hogy 22 évesen még érettségim sincs csak 11 osztályom. Nekem nem ment munka mellett a suli, dolgoznom viszont kellett mert anyagi csöd szélén álltunk. Most meg van egy kislányom és azért nem tudom befejezni a maradék 1 évet.

Ha neked menne a kettö együtt, akkor természetesen vállald, hiszen a pici az ami pótolhatatlan és csodálatos dolog!!!:) Nem fogod megbánni ha bevállalod! Sok sikert nektek!!:)

22/L

2010. aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia,

Lehet én vizsgáról megyek szülni a második babámmal, januártól pedig két kicsivel csinálom a főiskolát, ráadásul ha sikerülnek a tárgyaim az államvizsga előtti évet csinálom, nem lenne célszerű lustizni...

Nem lehetetlen, csak nagyon nehéz. Most rengeteget kell pótolnom, egy évet itthon voltam a nagyobbikkal, hogy megszokjam milyen egy gyerek, első babával nem mertem beleugrani, hogy mellette sulizzak is, apukának is szokni kellett. A második pláne a fiunkhoz képest sétagalopp lesz...:D Megvan a rutin a babagondozásban, a háztartásvezetésben, amíg kicsi eszik alszik, eljátszanak együtt, lesz elviekben lukas időm tanulni, nem aggódok.

2010. aug. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jah, és nálunk ha azt mondják járjak be, viszem magammal a két gyerkőcöt, ha a kicsi enni kér megetetem simán, nem zavar, hogy nyilvános helyen kell szoptatni.. A nagyobb bit a 19hónapos fogja okozni, ha a tanárjaim ragaszkodnak majd, hogy lássanak az órákon, akkor majd megoldják, hogy a 301hallgatójukat is lefoglalják...:D

Amúgy én is egy olyan delikvens vagyok aki csak a papírra gyúr, nem a jegyekre, ezt a tanárok is tudják, annyi, hogy nekem nincs protekcióm... Megvan a szakmai gyakorlatom, csak kell a papír, hogy én tényleg tudom:D Szóval ha esetleg nem leszek 5ös, akkor nem tépem fel az ereimet, elég ha görbül, onnantól kezdve senkit nem érdekel, hogy hányas, ha már megvan.

2010. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszi aki válaszolt!
2010. aug. 21. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!