Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. baba kérdése, mit csinálnátok?

2. baba kérdése, mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 16 hós kisfiam és én szeretnék neki kistesót. A probléma az hogy itt lakunk jelenleg az anyósoméknál és egy szobában van velünk a kisfiúnk. Ide sajnos nem nem szülhetek még egyet, mert kicsi a hely. Viszont kb. 3 év múlva vennénk saját házat hitelre, így mindenképpen dolgoznom kellene a jövőben a törlesztés végett.

El vagyok keseredve, mert így se most se később nem vállalhatnék babát, a saját ház miatt. Mi erről a véleményetek, más is járt így?


2011. okt. 7. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora lenne a különbség a gyed és a béred között? Mert ha pl keresel nettó 300-at és azután kapot a max 102 gyedet, az úgy gáz. De ha pl. 100 a nettód akkor kb. 80 gyedet fogsz kapni, akkor az nem akkora kiesés. Kapod mellé majd a két gyerekre a családi pótlékot az 26600.

Miért vártok 3 évet? Spóroltok addig? Ha igen, akkor persze várjatok, ha nem akkor akár albérletbe is mehettek addig ahova elfér a 2. baba. Hiszen ha majd a hitelt tudjátok fizetni akkor az albéreltet is.

Ha meg már van valamennyi megtakarításotok érdemes lakástakaréknál utánakérdezni van ahol már 4 milliót hitelt is adnak, de a részleteket nem ismerem.

2011. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1 szobás albérletbe lakunk 18 hónapos kislányunkkal, most jön a kistesó! Saját lakásra egyáltalán nincs kilátásunk és még 1-2 évig szerintem itt maradunk ebbe az albérletbe, mert nagyon szeretjük és ezt ki tudjuk fizetni. Szóval, ha csak az a baj, hogy egy szobába kellene lennetek a kistesó 2 éves koráig, az szerintem még belefér!
2011. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Nem szülnék anyósékhoz, egy szobára még egyet. Akkor inkább dolgoznék, és 3 év múlva,ha meg van a ház, jöhet a tesó.
2011. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!