Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki nem szül a világ helyzete miatt?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 2 éves kisfiam. Nem terveztünk tesót. Pár napja azt hittem terhes vagyok, de nem. Őszintén le írom, nem szeretnék második gyereket. Túl aggódó típusú anyuka vagyok, szülés utáni depresszió stb.... Amik történnek a világban meg, azt hagyjuk is.
2020. okt. 22. 13:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan párt akiknek nincs gyerekük mert nem akartak 50 plusszosak és kb 30 éve együtt vannak. Nagyon jól élnek, elvannak, utazgatnak, szeretik egymást. Nekik így volt jó másnak meg máshogy jó. Nem értem mit kell minden ilyen kérdésből állandóan ujjal mutogatást csinálni. Nem egyforma mindenki, egyik se rosszabb a másiknál. Aki akar szüljön gyereket, aki meg nem az nem. Ennyi az egész.
2020. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#6 Óriási tévedés, hogy MINDEN nő akar gyereket, az meg végtelenül szánalmas és gusztustalan konkluzió, hogy aki nem akar, az csak a meddő vagy lelki sérült lehet. 🤦🏻‍♀️

Bármennyire is hihetetlen, de bizony egyre több nő (és férfi) van, aki bizony nem akar gyereket, mert nincs türelme, nem akar a nyakába venni egy életre szóló felelősséget, szívesebben költené azt az X milliót magára egy síró gyerek helyett, stb stb. Legalább az 5-ös nyíltan vállalja, nem mellébeszél, nincs ezzel semmi baj. Mindenki éljen úgy, ahogy neki megfelel és ne úgy, ahogy mások jónak látják, ennyi.

2020. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincsen, akinek van egy csodás párkapcsolata vagy házassága, egzisztenciálisan rendben van, és teljesen vágynak mindketten gyermekre, úgy istenigazából erre vágynak ösztönösen is, lélekben is, de “jaj, ebbe a világba nem”. Ergo van annyira önző az emberi lény, hogy

1- nem szül társadalmi nyomásra, ha nem akar, nincs meg az az érzés, vagy az az élethelyzet

2- nem mond le a gyerekvállalásról akkor sem, ha holnap bejelentik, hogy 3 év múlva világvége.

A vállalás és a nem vállalás is egy önző döntés, kár ezen rugózni.

Az egyre híresebb CF emberek is szeretik magukat hősként beállítani, amiért nem ítélnek szenvedésre egy életet, de kíváncsi vagyok, mit lépnének, ha amúgy erre vágynának :D.

2020. okt. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Semmi baj azzal, ha valaki egy vagy akár nulla gyereket akar. Ő dolga. Ezt a szörnyű világot viszont mindig csak kifogásnak tartottam. Aki nem akar, ne szüljön, magánügy. A te esetedben viszont kifejezetten nevetséges. Nem szokták megkérdezni, hogy a kisfiad miért nem féltetted ettől? Szadista vagy? Egyet azért szültél, hagy szenvedjen?🤔

(Én amúgy több gyereket akartam, de sajnos nem úgy alakult,max.egy férhet már bele a korom miatt. Soha nem merült fel bennem, hogy ne szülnek gyereket a világ miatt. Aki akar, az nem gondolkodik ilyen butaságokon.)

2020. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!