Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki tudatosan 3-4 vagy még...

Aki tudatosan 3-4 vagy még több gyereket akar vállalni, mi motiválja erre a CSOK-on és hasonlókon kívül?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 09:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
Az hogy mi nyolcan vagyunk testvérek és nem is kívánhattam volna boldogabb gyermekkort.
2020. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
81%

4 gyerekünk van, nincs hitelünk. Ez milyen újkeletű felfogás, hogy minden nagycsaládos az államon élősködik?

Mi motivált? Hogy szeretjük a gyerekeket, imádjuk, ahogy zsibonganak, a szeretetük pedig mindent megér.

2020. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
36%

Ha ez akkora buli anyagilag, miért nem vállalsz legalább hármat? Persze CSOK-ra, mert gondolom, a fizetésed nem lenne elég egy normális házvásárlásra...

Annyira kíváncsivá tettél:mik azok a "hasonlók"?

Sorolj már fel tételesen tényeket, mi jár havonta egy nagycsaládosnak. Aztán oszd már el öttel. Csak hogy az egy főre eső összeg meglegyen.


Tudatosan vállaltunk 3 gyereket, 4-4 év korkülönbséggel, tehát bőven volt részünk az egygyerekes és a kétgyermekes életben is.

Miért fáj neked ez?

2020. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%
Én is nagycsaládban nőttem fel és a férjemmel vágytunk a nagycsaládra. Ez motivált. Mi ebben olyan fura?
2020. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem, hogy fájna bárkinek is. De azért manapság sokan a pénz miatt szülnek, látszik, hogy egyet se akarnak, de a pénz az kell, aztán ott lóg sok gyerek és nevelni meg nem akarja/tudja. Csak körbe kell nézni az utcán.
2020. szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
18%
Nincs igényük a minőségi életre.
2020. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem a tárgyaktól, hanem az emberi kapcsolatoktól lesz minőségi az életem. Téged a drága ruhák és külföldi utak tesznek boldoggá, engem a manók ölelése, szeretete, éjszakai szuszogása. Én nem nézlek le téged, te se tedd ezt azzal, aki mást értékel. A minőséget másban mérjük.
2020. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
19%

"Szerintem nem a tárgyaktól, hanem az emberi kapcsolatoktól lesz minőségi az életem. Téged a drága ruhák és külföldi utak tesznek boldoggá, engem a manók ölelése, szeretete, éjszakai szuszogása. Én nem nézlek le téged, te se tedd ezt azzal, aki mást értékel. A minőséget másban mérjük."


Mondjuk a jobbaknak mindkettő össze szokott jönni. Ez nem vagy-vagy.

2020. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
9%

mindenki aggodik,hogy a környezetvedelem igy meg ugy.Egy dolgot nem értek.Ez egy bió anyának se jut eszébe?szép dolog benépesiteni a földet,de ára van az önzésnek.És ez az egyén felelősege.Lehet azzal jönni,hogy itthon fogy a népesség,de ez is részben igaz,hiszen a fél ország külföldön él már.Ugyanakkor nem lehet úgy gondolkodni ,hogy ez rám nem érvényes csak arra aki Afrikában él mert azokat se fogja senki megállitani,ha elfogy a viz és az élelem.Amit jo részben a fejlett nyugati társadalmak idéznek elö a környezetszennyezessel.

Ez egy mai cikk,de számtalan tudományos értekezésben olvasható.Nem a müanyag palack a legföbb gond a jövöre nézve.Nyilvan egy ilyen álláspont unszimpatiát kellt a családmániásokban,de pont hogy az ö gyerekeiket vagy unokajikat fogja majd utolérni az ilyen gondolkodás,hogy nagy család minél több gyerek.Ez senkinek nem jut eszébe?

[link]

2020. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Engem sajnos az tart vissza,de kettonel is latom mar magamon,hogy idegileg a 3 gyerekesek total kesz vannak,a jatszon legalabbis nyugodt,kiegyensulyozott anyukat 3 gyerekkel meg nem latta. Meg kettovel elbir mindenki,de 3+ nal akkora logisztika,szervezes,macera ,kocsicsere,lakascsere....es rengeteg penz a minosegi kaja es ruha. 1 nel h&m,takko,brendonbol oltoztunk. 2 gyereknel duplazva....hat mar bejarok a kik be ,pepcoba pedig nem keresunk rosszul es magamra se koltok. Utalom a hasznalt ruhat,nem talaltam meg olyan forrast,ahol ne bolyhos,v foltos lenne a ruci. Tudom ezek apro dolgok. Meg hat a minosegi ksja,sonka,teli szalami,zoldseg gyumolcs is egy vagyon ... Nem a pelenka meg a body lesz orokke a kiadas.
2020. okt. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!