Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki tudatosan 3-4 vagy még...

Aki tudatosan 3-4 vagy még több gyereket akar vállalni, mi motiválja erre a CSOK-on és hasonlókon kívül?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 09:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk 1 van, még 2-t szeretnénk. Nem a csok motivált, hanem az, hogy szeretjük a gyerekeket, meg mindketten 3 gyerekes családban nőttünk fel, és jó volt. Persze, ha már így alakult, éltünk a csok adta lehetőséggel, de nem ez motivált, bármily hihetetlen.
2020. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk 3 év alatt született 4 gyerek. Első kettő lány, harmadszorra fiú ikrek lettek. Apjukkal boldogok vagyunk. Mindketten nagycsaládban nőttünk fel és csodás volt, pozitívan éltük meg. Minimum három gyereket szerettünk volna. Tesóim is így vannak vele. Egyébként van mire, nem keresünk rosszul.
2020. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Szeretjük a gyerekeket és van miből eltartani őket.
2020. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Most próbálkozunk a harmadikkal, és semmi köze nincs ehhez a támogatási rendszernek. Egy gyerek sokkal drágább, mint amit most adnak érte. Ha az anyagi mérleget nézzük, egyáltalán nem éri meg.


Nagyon szeretjük a gyerekeinket és úgy érezzük, még egy családtag hiányzik a csapatunkból :) Ennyire egyszerű a dolog. Az anyagiakat annyiban gondoltuk át, hogy stabilak vagyunk-e és biztosítani tudjuk-e, amire szüksége van. És igen.

2020. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Nekem öt testvérem van, férjemnek négy. Nem voltak márkás ruháink, drága kütyüink, nem nyaraltunk az Adrián, nem kaptunk érettségire kocsit, diplomaosztóra házat. Ellenben nagyon jókat játszottunk testvéreinkkel, sosem unatkoztunk, felnőtt korunkban is bármikor számíthatunk egymásra. Van ami többet ér az anyagiaknál.
2020. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Kettes, nálunk dettó ugyan ez van, csak nekem egy lányom meg egy fiam van, az ikrek pedig lányok.

Amúgy mi fel sem vesszük a csokot. Soha nem is gondolkodtunk rajta, nem akarunk itt maradni. Az ikrek születése után megyünk Kanadába, a férjem ott kapott állást (programozó). Aki azért szül, hogy csokot kapjon, azért az elgondolkodtató. A gyerekvállalás nem motiváció kérdés.

2020. szept. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Minket sem a támogatás motivált, de ami jár az jár. Hülyék lennénk nem elfogadni a nagycsaládos kedvezményeket.
2020. szept. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Engem az motivált (és akkor még nem volt CSOK és hasonlók, csak NOE... ;)), hogy gyerekkoromban volt egy osztálytársam, akik 12-en voltak testvérek (5 örökbefogadott) és olyan békét, szeretetet és vidámságot tapasztaltam meg mindig náluk, ami nagyon magával ragadott. És mindannyian kiegyensúlyozott, boldog (és természetesen nagycsaládos) felnőttek lettek.
2020. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk még egy sincs, de majd 3 gyereket szeretnénk.

Ami motivál, hogy nekem sincs tesóm és a páromnak sem. Éreztem is sokáig a hiányát. Így unokatesók is kilőve, akkor már legyenek 3-man testvérek. Nekem tetszenek a nagy családosok.

2020. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként a környezetemben én is valahogy azt látom, hogy ahol 3+ gyerek volt, ott a jó tapasztalatok miatt, ahol meg testvérek nélkül nőttek fel a szülők, ott a rossz tapasztalatok miatt szeretnének (vagy már vállaltak is) több gyereket. :) (#8 voltam)
2020. szept. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!