Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyermeket a gyámügy még...

Egy gyermeket a gyámügy még milyen körülmények köze enged haza? mi az a körülmény ahova mar nem engednek lakni gyermeket?

Figyelt kérdés

nemrég jártam egy lepusztult nyomornegyedben, nagyon durva hogy 5-6 gyerekkel laknak áram nélküli fa viskóban és ezt a gyámügy hagyja.


viszont hallottam egyik ismerősömtől hogy tőlük majdnem elvittek a gyereket pedig ök is kint laknak dülöben viz nekik sincs de aramjuk van és náluk csak 1 gyerek volt (magyarok!)

ezek szerint más szabályok vonatkoznak egy kisebbségi gyermekre és egy magyara?

cigány származású gyermekek bárhol lakhatnak,de a magyar származású gyermekek szüleivel sokkal szigorúbb a gyámhatóság?



#gyamhatósag
2020. szept. 3. 19:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam anyaotthon van, az egyik kliensünk úgy került hozzánk, hogy megmondta a védőnő neki még terhesen, hogy vagy beköltözik, vagy nem viheti haza a babát, náluk sem volt víz, fűtés és áram igen. Anya magyar, apa cigány. Egyébként véletlenül pont ismertem is a csajt, osztálytársam volt gimiben, egy tök átlag családból származó lány volt.

Gyiviben dolgozó barátnőm viszont tudna mesélni, hogy mennyivel több cigány kisgyerek kerül be hozzájuk, mint magyar, és sokszor olyanokert, amiket magyaroknak meg simán elnéznek. De olyan is van, hogy azért nem emelik ki a gyereket, mert nincs hová rakni, annyira teltház van mindenhol.


Na meg azért azt ne higgyétek, hogy ez annyira egységes dolog ám. Van olyan védőnő, amelyik minden baromságot lejelent, problemazik, más meg nagyon durva dolgok fölött is szemet huny. A csaladgondozok se egyformák, ott is van ilyen is, olyan is, és a gyamugyon is.

2020. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A volt anyosom neveloszulo.

Nagyon is sok cigany gyereket elvesznek. Anyosom is nevelt 4et.

Ott a faluba 1 nevelt kisfiu volt magyar. (Igaz a nevelo csaladok is mind ciganyok voltak igy lehet hogy azert kerultek hozzajuk cigany gyerekek,nemtudom)

De teny hogy azert nem vesznek el gyereket mert nincs aram vagy viz.

Azert veszik el , ha pl a szulok drogoznak, bortonbe mennek, prostitualjak a sajat lanyaikat (ha van ilyen szo), hajlektalanok, stb.

2020. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Marmint nyilvan azokra vonatkozik akiket en ismertem szemelyesen

Tisztaban vagyok vele h rengeteg magyar neveloszulo van

2020. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!