Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyermeket a gyámügy még...

Egy gyermeket a gyámügy még milyen körülmények köze enged haza? mi az a körülmény ahova mar nem engednek lakni gyermeket?

Figyelt kérdés

nemrég jártam egy lepusztult nyomornegyedben, nagyon durva hogy 5-6 gyerekkel laknak áram nélküli fa viskóban és ezt a gyámügy hagyja.


viszont hallottam egyik ismerősömtől hogy tőlük majdnem elvittek a gyereket pedig ök is kint laknak dülöben viz nekik sincs de aramjuk van és náluk csak 1 gyerek volt (magyarok!)

ezek szerint más szabályok vonatkoznak egy kisebbségi gyermekre és egy magyara?

cigány származású gyermekek bárhol lakhatnak,de a magyar származású gyermekek szüleivel sokkal szigorúbb a gyámhatóság?



#gyamhatósag
2020. szept. 3. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy helyen halàlig éheztetik is a gyermeket.

Rengeteg szülöi aljassàg van.


A gyàmügynek és àllamnak viszont nem az az érdeke hogy az intézetisek létszàmàt növelje, plàne kicsiknél a csalàdbol valo kiemelés hatalmas törés es èletre szol igy nagyon nyomosnak kell lennie a kiemelésnek es nagyon sokminden felett hunynak szemet.

2020. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
*a kiemelès indokànak kell nagyon nyomosnak lennie mert egy kicsit egy életre tönkretehet az elszakitàs
2020. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Én azt vettem észre higy sajnos igen kulombseget tesznek. Félnek a cigányoktól ezért nekik nem mernek belepofázni a gyerek nevelesukbe. Elvinni meg végképp nem. Mert akkor megy az egész család.
2020. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony ahogy 3-as írja. A gyámügyes is ember. Megfenyegetik, zsarolják, a csálád megbosszulja.
2020. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem egy családot (magyarok), volt két kisgyerek, a házban sem villany, sem víz, koszos körülmények, nagyszülők, nagybácsi és még ki tudja ki laktak még ott. A védőnő sem volt hajlandó bemenni hozzájuk, ha vmiért mégis mennie kellett, a kerítésből kiabált be hozzájuk. Tőlük elvették a gyereket.
2020. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A magyartól akitől elveszik, az olyan is.Az ismerősödtől sem azert vettek majdnem el mert nem volt víz. Esetleg ezzel etet téged, de emiatt nem vesznek el gyereket
2020. szept. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted az ilyen nyomornegyedekbe ki mer menni mondjuk egy védőnő is? Szerintem félti ő az életét annyira, hogy nem kekeckedik velük, mert megtalálják a rendelőt a haragos családtagok.
2020. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
De igen kimennek a védőnők és a gyamügy is. Nem félnek, és nincs is mitől. Inkább a cigányokban él a tévhit hogy "jaj jön a gyámos viszi a gyereket" ... de erről sincs szó. Ott veszik a gyermeket ahol már semmi más út nincs de ezek extrem esetek
2020. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja de a falkába verődött kutyáktól azoktól nagyon...
2020. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted be mernek menni ezekbe a negyedekbe a védőnők? Dehogyis, hozzájuk szólni se mernek, nemhogy elvenni a gyereket.

Egyszerűbb a magyarba belekötni.


Más kérdés, hogy elveszik a gyereket, 9 hónap múlva ott a másik...

2020. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!