Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is ilyenek a nagyszülők...

Másnál is ilyenek a nagyszülők? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
konkrét példa: lányom nem eszi darabolva a gyümölcsöt,csak turmixba. Mama:" majd ő ad neki darabolva,mert ha nem kap így persze h nem eszi." Erre Az én vérnyomásom 300,de mondok semmit,(pedig mondhatnám,h nyilván nem most látja előszőr,nem most van kínálva így először,nem újdonság stb) És kb mindennel úgy csinál mintha ő adna előszőr,ő mutatna v.mit először, máshol nem találkozna dolgokkal a lányom csak nála, ő szrta a spanyol viaszt kb. Összeveszni nem tudom h érdemes-e,kb 5percenként lehetne amugy.

2020. aug. 16. 11:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem ezek azért szoktak zavarni, mert amúgy sem kedvelem anyósomat, illetve más dolgokban is baromi fárasztó.
2020. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Én meg azt, hogy aki nem hiszi, nincs ebben az élethelyzetben, az ne ítélkezzen!

Senki nem mondta, hogy a nagyi nem adhat a gyereknek darabos kaját csak ne úgy, hogy gyere majd én megetetlek, mert anyád nem képes rá. Elég önbizalomromboló folyamatosan azt hallgatni, hogy mindent is rosszul csinálsz, csak mert nem követed a nagyi gyereknevelési tanácsait, ráadásul mindezt a gyerek füle hallatára. (nálunk pl azért rossz evő a gyerek, mert nem etettem 2 hetesen almával, vagy azért hisztizik ha fáradt, mert nincs megnevelve. El kellene verni a másfél évest és mindjárt megtanulná, hogy ki az úr a háznál.)

De ugyanez a nagyi nem fogadta el, hogy a lányom nem szereti a csokoládét. Azt mondta, hogy azért mert szándékosan nem adok neki. Húsvétkor lefogta az 1 éves gyereket és megtömte csokival, csak úgy üvöltött a kislány. Jelige: milyen gyerek az, aki nem szereti az édességet,majd én megszerettetem veled.

Érdekes, minden válaszoló csak 1 személyt említ. Nem szidják az apukákat, nagyapákat,rokonokat,csak 1 konkrét személyt, aki folyamatosan felülbírálja az anya döntéseit.

2020. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%
Mindenhol ilyenek a nagyszülők, mert jobban értenek hozzá. A példádból is látszik. Oda kéne figyelni, tanulhatnál tőle. 2 éves gyerek meg rágjon, mert beteg lesz.
2020. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%

Látom nem értitek. Nem azzal van baj hogy adni akar gyümölcsöt hanem mellé a kommentár. Mintha az anyuka teljesen inkontinens lenne. És nem minden nagyszülő. Nálunk is csak após ilyen. Van még rajta kívül 3 nagyszülő. Egyikük sem okoskodik meg tesz megjegyzéseket. Ők elhiszik hogy képes vagyok nevelni a saját gyerekem.

13 azt meg külön leírta a kérdező, hogy eszik amúgy darabosat csak gyümölcsöt nem.

2020. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
7%
Az tuti, hogy inkontinens :DDDDDD És a szókincsed is átadhatod neki, képes vagy rá! :D
2020. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Látom még nem hallottál az autó korrektorrol. Esdeklek a bocsánatodért, hogy nem olvastam át. Nem tudom hogy fogok így aludni.
2020. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
De,másnál is ez van, igen, az én anyám, aki azért költözött a családjától anno 120kmre, mert irritalta azcő anyja folyamatos belepofázása a dolgokba, épp ugyanilyen lett velem. Idegesit, letör, zavar, elszomorít. Ne hagyd magad, ez egyre rosszabb lesz. Tudod, komolyabb témákkal is. Lesz olyan is, hogy a gyerekednek beszél ki téged amikor nem vagy jelen.
2020. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ah,egyszer tudjam meg,hogy engem kritizál a gyerekem előtt,akkor ott vége is dolognak. Kettesben nem maradhatnak. De ilyesmit nem hallottam sosem tőle,remélem nem is lesz ilyen. 13-as, pont arról van szó,hogy ugyanazokat a dolgokat probálná a gyerekemmel,amiket én már ezer éve,de ő ugy tesz mintha én biztos nem csinálnék semmit csak úgy vagyok, de majd ő egyszer csinál vele v.mit, pl ad darabolva gyümölcsöt,és a gyerek varázsütésre megszereti. És nekem még biztos nem jutott eszembe,hogy darabolva adjam. Ezen kívül sem bírtam soha,mert paranoiás,üldözési mániás,összeesküvés elméletes, van egy csomó fóbiája mindenben a negatívat látja meg először, de mindezt úgy h te vagy a hülye ha nem így gondolkodsz. Szerencsére nem találkozunk annyit,és a férjem meg szokta mondani neki a magáét,és már vissza is vett magából de azért időnként tud ilyen szúrkálódást produkálni.
2020. aug. 17. 12:50
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Kamaszok a nagy gyerekeim, anyám képes felhozni, miért gáz, hogy "sosem megyünk sehova velük " (nem igaz), meg "takaríthatna anyátok szebben is" (mániákusan takarító, burokban nevelő típus, 50nmes lakással,másodmagával, nekem 150 nmes kertes házam van és 6an vagyunk. És nincs kosz...)

Ezeket utólag elmesélik nekem. Tök jó érzés.

2020. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!