Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is ilyenek a nagyszülők...

Másnál is ilyenek a nagyszülők? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
konkrét példa: lányom nem eszi darabolva a gyümölcsöt,csak turmixba. Mama:" majd ő ad neki darabolva,mert ha nem kap így persze h nem eszi." Erre Az én vérnyomásom 300,de mondok semmit,(pedig mondhatnám,h nyilván nem most látja előszőr,nem most van kínálva így először,nem újdonság stb) És kb mindennel úgy csinál mintha ő adna előszőr,ő mutatna v.mit először, máshol nem találkozna dolgokkal a lányom csak nála, ő szrta a spanyol viaszt kb. Összeveszni nem tudom h érdemes-e,kb 5percenként lehetne amugy.

2020. aug. 16. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk is ilyen anyós és az egyik dédi, mi 500x összevesztünk de nem veszik magukra. Egyik fülemen be másikon ki.
2020. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Hány éves a gyerek? Miért baj, ha ő is megpróbálja darabosan adni? Furák a gyerekek, van akitől csak így fogadják el, mástól meg csak úgy.

Hagyd rá.

Ameddig nem olyat csinál, amit te tiltanál (pl. csokival tömi csakazértis), addig nem vitatkoznék.

2020. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

A konkrét peldara: sok gyerek mástól simán elfogadja azt, amit az anyjától nem.


Amúgy meg vagy szólsz neki, hogy anyu/Zsuzsa néni, próbáltam,csináltam, akármi, vagy simán ráhagyod és ennyi

2020. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Mivel a gyereknek semmi baja sem lesz töle, ezért nem értem, miért problémázol?

Sok gyerek máshol megeszi, amit otthon nem egy próbát megér!

Nálunk pl otthona sárgarépa meg a borsó "ehetetlen" volt a gyereknek, a mamánál meg ezek voltak a kedvencek.

És nem azért, mert ö jobban készítette, sok esetben amit töle hazahoztunk, itthon nem volt jó, amit meg tölünk vittünk át, ott nagyon tetszett neki.

2020. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is ez van, de ott megeszi azt is, amit itthon nem, ezen feleslegesen húzod fel magad.
2020. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nálunk mindenhol ugyanugy ugyanazt eszi meg, mással sem eszik máshogy mint velem,de igen tudom h vannak ilyen gyerekek,az enyém nem ilyen, 2 lesz nem sokára. Amúgy egyedül eszik evőeszközzel,azt amit mi úgy darabosan,ez csak a gyümire igaz amit írtam. Nyilván ez nem a gyerekemet zavarja hanek engem,h úgy csinál mintha én csak hagynám h nőjön mint a gomba,de bezzeg ő.
2020. aug. 16. 11:35
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Én értem. A kérdező nem az zavarja, hogy ad a gyereknek gyümölcsöt, hanem az, hogy megkérdőjelezi a szülői kompetenciáját.

Nekem apósom ilyen. Próbálom elengedni a fülem mellett, de azért magamban sokszor forrtyogok.

2020. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Én is értem a kérdezőt.

Nem konkrétan a kajával van baja hanem azzal, hogy inkompetensnek nézi a nagyi a gyerek előtt.

Nálunk is ez a helyzet. Lassan két éves a lányom. Válogatós, nem beszél és nem szobatiszta. Anyós szerintem mert nem foglalkozok vele és majd ő magtanítja, de azt olyan hangsúllyal mondja, hogy minden porcikám beleremeg. (programokra járunk a gyerkőccel, rengeteg inger éri, énekelünk, olvasunk neki, együtt sportolunk,gyakorlatilag mindent együtt csinálunk, szóval nem igaz, hogy elhanyagoljuk.)

Persze nála sem eszik és nem szólal meg, így a mama begurul, kiabálni kezd, szidja a gyerekemet, hogy buta és neveletlen.

Mi rá szoktunk szólni, általában nem ér semmit, akkor következik néhány hét mosolyszünet és minden kezdődik elölről. Sajnos nagyon idegtépő egy ilyen ember a közvetlen környezetben.

Max annyit csinálhatsz, hogy ráhagyod és majd rájön, hogy nem olyan egyszerű az etetés, mint ahogy azt ő elképzelte.

2020. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
Szülői koompetencia megkérdőjelezése.. Jézusom.. Hogy lehet ezt így felfujni? Nektek kincs jobb dolgotok??? Szerencsétlen apukák, nagyszülők már semmit nem mondhat aj, tehetnek önállóan mert ti mindig mindent jóban tudtok! Szegyelljetek már el magatok egy kicsit.. Rohadt gyümölcsök adása a veszekedés, ocsarolas tárgya ember! Unatkozol?????
2020. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
A 9-es durván fogalmazott de teljesen igaza van. Egyetértek. Pitiáner az a téma. Én azt kívánom ez legyen a legnagyobb baj a mamával.
2020. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!