Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről akik a gyereküket hibáztatják az anyagi instabilitásuk miatt?

Figyelt kérdés

Szerintetek jogos?

Elég sokba kerül egy gyereket felnevelni.


2020. márc. 1. 01:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igazad van, Előző, a kérdésből nem derül kj, milyen gyerek és mit jelent a hibáztatás.

Egy beteg gyerek valóban elvisz minden pénzt, milliós gyógyszerekkel, de én úgy értettem, csak egy "sima" gyerekre gondolt.

2020. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk ahhoz elég komoly akut betegség kell, hogy 10 ezer legyen a gyógyszer, lányomnak most volt tüdőgyuszija, az nem került ennyibe.
2020. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Mikor ezek a szülők betegszenek le, mert ugye felnőtt korban is kijönnek, melyek sokba kerülnek, kit fognak hibáztatni??
2020. márc. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Énrám pl ram lett fogva

Jó sz@r

2020. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Pedig én sima megfázással is otthagyok egy 10-est.

Lázcsillapító: 2000 Ft

Tengervizes orrspray : 3000 Ft

Orrcsepp: kb 1000 Ft (ez receptes, nem tudom mennyi, de a Nasivin kb 2500)

Mellkas bedörzsölő : 2500 Ft

Ezek mindig vannak otthon.

Amit még a doki mindig szokott mondani:

Xyzal szirup : 2600 Ft

Tantum verde: 2200

Torokfertőtlenítő nyalóka : 1100 Ft


Ez összesen 14400 Ft.

2020. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%

A tengervizes orrsprayt meg tudod spórolni, ha veszel patikában megfelelő fejjel ellátott üveget, és vízből és konyhasóból megfelelő koncentrációjú oldatot keversz.

A tantum verde és a torokfertőtlenítő cukorka közül meg elég egy.

Lázcsillapító csak nem fogy el egy egész, nurofen és panadol szirup is fél évig jó...

2020. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Xyzal egy antihisztamin, totál felesleges, hacsak ninca vmi további betegsége a gyereknek.

Légúti nyugtatásra inhaláció szuper vízben forralt gyógynövényekkel.

2020. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
És bocs, de pont így lehet csődbe menni az összes többi gyerektéma kapcsán is.
2020. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%

Kizárólag olyanokat veszek, amiket a gyerekorvos javasol, nem úri huncutságból veszem. Például van, amikor a tantum Verde nem elég. Ráadásul a kicsinek nem is tudom befújni, főleg úgy, hogy utána inni sem szabad.

Az orrspray nagyon jó ötlet, de egy pici gyereknek nem fogok mindenféle házilag kutyult vackot nyomni az orrába. Gondolom az sem mindegy, hogy mennyire koncentrált az a sós víz. Nem célom egy kétéves gyerek nyálkahártyáját tönkretenni.

Lázcsillapító nekem még sosem tartott ki fél évig. 100 ml az egész. A kicsinek 4ml kell, a nagynak 8. Vagyis, ha mindkettő lázas, akkor 8 alkalomra elég. Van, hogy napi kétszer is kell. És például az elmúlt hónapban a kicsi másodszor beteg.

Gyógynövényes inhaláció jó, csak éppen a nagy sem szívesen csinálja, egy két éves meg pláne nem.

2020. márc. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!