Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről akik a gyereküket hibáztatják az anyagi instabilitásuk miatt?

Figyelt kérdés

Szerintetek jogos?

Elég sokba kerül egy gyereket felnevelni.


2020. márc. 1. 01:54
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Ezzel csak egy lelkironcs embert csinalnak a gyerekbol. Ez csakis a szulok hibaja, minek vallaltak akkor gyereket?
2020. márc. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
42%
Hozzateszem, hogy az ilyen szulok undorítoak es bitofan kene logniuk
2020. márc. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ hány éves a "gyerek". Pl teljesen jogosnak érzem ezt mondani a bátyámra aki 40+ évesen anyámék nyakán él és pumpolja őket, és anyukámék nem jutnak egyről a kettőre, mert nem lehet kipaterolni. Viszont egy 25 év alattit nem lehet hibáztatni, nem ő kérte, hogy megszüljék, és fiatal felnőttként még a szárnyait bontogatja.


Egy egészen kicsire meg ha ilyet mond a szülője az elképesztő. A szülő volt felelőtlen ha a semmire vállalt gyereket.

2020. márc. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző mondja, felnőtt gyereket már ne kelljen eltartani.


Nekem sokszor mondták, hogy mennyit nélkülöztek miattam. A szüleim még a nászajándékot is visszakérték, mondván nekik annál sokkal többe kerültem már.

2020. márc. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerek a hibás, de a gyereknevelés lehet oka. Nem ugyanaz.
2020. márc. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Még akkor is lehet így ha valaki nem mondja. Rengeteg fiatal épp ezért nem vállal gyereket
2020. márc. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek döntő többsége másokat szeret hibáztatni az anyagi problémájáért, hol az aktuális kormány, hol a főnök a munkahelyen, hol a szülei, akik nem engedték továbbtanulni, hol a továbbtanult, aki biztosan a szegényekből gazdagodott meg. Ebbe a sorba ugyanúgy beilleszthető a gyerek is, kiegészítve azzal, hogy a gyerek amint felnő, a szülő majd tartja a markát a jussáért. Az én szememben mindegyik ember ugyanolyan nyomorult.
2020. márc. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Betegek. Főleg ha még gyerek a gyerek, mert ha felnőtt megértem.
2020. márc. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Igazuk van. Más kérdés, hogy ezt azért előre tudja az ember és értelmetlen megjegyezni. Hibáztatni pedig plane nem a gyereket kell érte, hanem saját magát. Tipikus ott a xar előtte, mégis bele lép probléma.
2020. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz kamaszkor sem. Elég, ha mondjuk fejlesztésre kell járatni. Nekünk ez havi 30ezer és ugyanennyi kellene logopédusra is, amit most fogunk kezdeni. Oviban úszás 7000. Egyéb oviba fizetendő havi kb 8000.Egy betegség esetén a gyógyszerköltség kb 10ezer.

Óvodás gyerekről beszélünk. És ebben nincsenek olyan extra kiadások, hogy egy ekkora gyerek is szeretne ilyen-olyan mesefigurás ruhàt, fizetős programokat. Se az ünnepeket, nyaralásokat. Se azt, hogy albérlet esetén sokszor drágább az, ahol hajlandóak gyereket is megtűrni.

Nyilván ezekért nem a gyereket kell hibáztatni, de tény, hogy a gyereknevelés elég költséges.

Es ahogy nő a gyerek, egyre dràgább

2020. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!