Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek a kislányom...

Hogyan döntsek a kislányom sorsáról?

Figyelt kérdés

Van 4 gyermekem, ezek közül a 3. az, akinek nem a férjem az apja. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nem tudom eldönteni éljen vagy haljon e. Elmesélem. Veszélyeztetett terhes voltam, rendszeresen jártam szűrővizsgálatokra, de az első nst-n már szívproblémákat mutattak ki nála. Rettenetesen hamar született, 33. héten jött világra, amiről elsem tudtam képzelni, hogy olyan korán már megszülethet egy baba. Császárral született, születés után, 3 hetet töltöttünk kórházban, mert súlyosan meg is betegedett, sárgaság, stb... Aztán csak engem engedtek haza. A kislányom, Marietta, 1 éve van kórházban, jelenleg infúzión és lélegeztető gépen :'( Mindennap 2-3x bejárok hozzá, hogy tudjam mi van vele. Terhesség alatt nem dohányoztam, nem ittam, nem csináltam semmi olyansmit, és jelenleg sem iszom, dohányzom, mégis beteg lett. Annyira megvisel ez, hogy azt sem tudom mi baja van, fel nem bírom fogni, pszichológushoz járok, mert délelőtt hazajöttem a kórházban, ami jócskán van innen 20-30 km, és közölték hogy rosszabbodik az állapota. Mindennap ez a hír vár. Azt hittem ott halok meg, amikor azt mondták hogy válasszak: Leveszik a lélegeztetőgépről én infúzióról, és akkor temethetjük, vagy legyen úgy még bármeddig. Helyzete már nem javul, nincs sok esély. Az orvosok szerint az az oka a betegségnek, hogy koraszülött, szívproblémával, agyvérzéssel született, nem rendesen fejlődött ki, vérvételből máris kimutatták a tejérzékenységet pár hét után, így anyatejet is alig-alig kapott. Most pedig rajtam áll a döntés: Haljon vagy éljen. Ha meghal, akkor legszívesebben utána mennék, ha nem lenne még rajta kívül 3 egészséges gyermekem,de ha él, akkor (sajnálom hogy ezt kell mondanom) hiába, állapota nem javul, kicsi szíve, nem bírja, szenved, alig fejlődött valamit, csakhogynem az élete első évét kórházban, lélegeztetőn, infúzión töltötte. Ottthon még 1x sem járt, nem engedték haza. Én ezt nem tudom felfogni! Egy ilyen kicsi gyerekkel, ennyi minden, ez nagyon ritka 1 éves gyerekeknél. Azt mondták, akkor döntök amikor akarok. Persze tudják hogy mit fogok választani. De én nem tudok dönteni!!! Nekem már az is elég, ha egy nap 2-3x megfoghatom a kiskezét, beszélhetek hozzá, biztatgatom. De már úgysem gyógyul meg. Fel sem tudom ezt a szörnyű, kínzó állapotot fogni, hogy történhet ilyen, hogy nincs esély... egy 1 éves gyereknél! Egyre jobban fáj, mert dönteni kell, mert nem lehet olyan mint egy normális gyermek, mert augusztus 10.-én lenne 2 éves, mert nem egészséges. Ugyan a jelenlegi férjemnek nem a gyermeke, de ő segít mindenbe, de rámbízza a döntést. Én meg nem tudom hogy hogyan döntsek: Hagyjam szenvedni, vagy lelkileg én is haljak vele együtt? Hogyan döntenél? Jelenleg is lázas, szinte azt sem lehet tudni hogy mi baja van. Lelkileg tiszta roncs vagyok.

:'(


2010. júl. 22. 14:49
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Hát a nevét most nem írom le, de igen, gyakran látogatja őt, sokat találkozunk a kicsi miatt, de én vagyok az anyja, én nevelném ha otthon lenne, ezért nekem kell döntenem, annyira fáj. Akkor most mi legyen? Menjek be és mondjam hogy vegyék le a gépet? :'(
2010. júl. 22. 15:20
 12/37 anonim ***** válasza:
72%

A válasz megírásának időpontja: ma 15:01 vagyok


Annyira szeretnék segíteni, rettenetesen sajnálom és átérzem/átélem a helyzetedet, tudom milyen érzés reggel sírva ébredni és sírva elaludni, de Te is tudod, hogy ez a te csatád!

2010. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is annyira szeretném ha segítene valaki a családon, pszichológuson és a barátokon kívül. Sajnos már régóta megy ez, bárcsak boldogan érne véget, nem úgy hogy már teljesen tönkre megyek. :'(
2010. júl. 22. 15:27
 14/37 anonim ***** válasza:
Szia! Rettenestes amit írtál, iszonyú nehéz lehet! lehet, hogy a válaszom is rettenetes lesz, de én úgy gondolom, hogy sajnos ilyenkor mindnekinek az a kevésbé rossz, ha megszabadítod a szenvedésétől. Ne arra gondolj, hogy az életét veszed el, mert ez sajnos így nem élet, hanem a szenvedésétől szabadítod meg. Tudom nagyon nehét ezt így reálisan nézni, de kinek is jó ez így? A kislányodnak nem, a többi 3 gyerekednek nem, mert látják a te szenvedésedet, nyilván velük sem tudsz úgy foglalkozni, ugyanez vonatkozik a férjedre is, és ha őszinte vagy magadhoz, akkor nyilván belátod, hogy ez neked sem jó. Látni a szenvedést, az egyre rosszabbodó állapotát, az a bizonytalan helyzet, hogy mire érek be akórházba, mit fogok látni, mit fognak mondani.... Ebbe te is és az egész család tönkre fog menni úgy, hogy semmi esély a javulásra. Ha egy hangyányi esély is lenne, akkor az más, muszáj lenne megpróbálni, de ha az orvosok a te döntésedre várnak, akkor egyetlen dolgot tehetsz, elmész hozzá, elbúcsuzol tőle és elengeded. Biztos, hogy rettenetesen nehéz kimondani, de hidd el meg fogsz utána egy kicsit könnyebbülni, mert így teszel vele jót! Én hasonló helyzetben voltam, bár nem a babámról hanem az imádott nagypapámról volt szó. Mindnekinél jobban szerettem, de amikor már csak azt láttam, hogy szenved és nem volt remény, imádkoztam, hogy a JÓisten minél előbb vegye magához. Nagyon sok erőt kívánok!
2010. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is ezen gondolkodom most, átgondoltam amit Te írtál, és arra is gondoltam, hogy ugye nincs esély, mindenki tudja hogy ezt borzasztó még írni is, de előbb utóbb úgyis ezt kéne tennem. Elengednem. Nem kell halogatni, így jobb mindenkinek. Már most elkezdtem utána nézni hogy mit kell intézni temetéskor, és elkezdjük holnap intézni, hogy minél hamarabb elbúcsúzzunk tőle. Nekem ma már nincs erőm, beveszek egy altatót, és bár úgy sem fog sikerülni, azért megpróbálok aludni, mert régóta nem aludtam már egy jót. Aztán holnap reggel bemegyek hozzá, és közlöm az orvosokkal hogy döntöttem. Még mindig sírok, és akkor is sírni fogok, de tudom hogy ezt minden orvos megérti. Köszönöm a válaszokat, próbálok erős lenni.
2010. júl. 22. 16:54
 16/37 anonim ***** válasza:

Bármennyire is fáj, el kell engedned őt. Ha azt mondták az orvosok, hogy semmi esélye a gyógyulásra, ne hagyd őt még tovább szenvedni. Ez nem élet.

Kitartást és hatalmas lelki erőt kívánok neked a továbbiakhoz. Biztosan helyesen fogsz dönteni.

2010. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
72%

Én nem szenvedtem a szülőágyon, én láttam a gyermekem, annyira pici volt, mikor elvesztettem. De visszakaptam őt, visszaküldték nekem az angyalok. 13hónapos egészséges baba lett, egy csodás terhesség után. Csak el kellett engedni. Ezzel tett próbára biztosan jó Anyát választ.

Minél előbb engeded el, annál előbb kapod vissza, éppen és egészségesen.


Sok sok erőt, nyugodt éjszakát

2010. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Édes Istenem, hogy engedheted, hogy ilyen megtörténjen? :'(

Szerintem jól döntöttél. Gondolj arra, hogy neki sokkal jobb lesz. Nehéz időszak jön neked. Jobbulást lelkileg. Remélem mindenki támogatni fog, amíg újra felállsz.

2010. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Annyira sajnalom ez borzaszto lehet neked.

Szerintem is engedd el ot.Szegeny csak szenved ez mar neki nem elet.Tudom,lelkiismeret furdalasod lesz de ne legyen hiszen te a legjobbat akarod neki.

Ez a kisangyal nagyon boldog lesz fent az angyalok kozott es mindig vigyazni fog ratok ott fent.

Bucsuzz el tole,gyaszold meg es utana ha lehet utazz el valahova par napra,hogy kicsit kiheverd ezt az egeszet.

Nagyon-nagyon sok erot kivanok neked.Ha szeretnel valakivel beszelgetni irj privit,en nagyon szivesen meghallgatlak:(

Sokat gondolok ratok!

1 eves kisfiu anyukaja

2010. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Olvasom soraitokat, és én is sírok. Nagyon szomorú amit átéltek, és tisztellek, hogy 1 éven keresztül kitartottál mellette. A kislány is biztos érzi, hogy szereted, de szerintem el kell engedned Őt. Van 3 gyereked, családod, velük is lenned kell, szomorú nagyon. :( Sok-sok erőt, és kitartást kívánok Neked!
2010. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!