Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek házasság nélkül?

Gyerek házasság nélkül?

Figyelt kérdés
Nem nevelkedtem vallásos családban egyáltalán, de nekem mindig az volt az élet rendje, hogy házasság aztán gyerek. Mindig is furcsáltam, ha két felnőtt úgy vállal babát, hogy nem házasok csak együtt járnak x ideje, az annyira komolytalan. A barátom tudja, hogy nekem ez fontos, de mégis mindig csak a gyerektémára reagál és hozza fel magától. Neki elvileg mindegy vagy inkább nem fontos az esküvő, de mindig azt mondja, ha nekem fontos majd lesz az is. Néhány napja mondta, hogy nagyon szeretne már babát, de egyelőre hagyjuk az esküvőt, túl sok a macera vele és a pénzünket inkább fordítsuk a babára. Biztos vagyok benne, hogy szeret és hosszútávon velem szeretne lenni, de nem értem miért gondolja macerának az esküvőnket. Nagyon vágyom már én is babára, de félek, hogy ha most azt mondom rendben nem kell az esküvő akkor soha nem is lesz. Nem szeretném még 20 év múlva is a barátomnak nevezni őt. Szerintetek mennyire fontos gyerekvállaláskor, hogy házasok legyetek?
2019. nov. 3. 13:54
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
71%

28as nem tudsz értelmezni? 😁😁

Ő forszírozta párszor hogy hàt nem kellene ? ( főleg szülői nyomásra) és én mondtam, hogy olyan fontos ez? Nekem nem... ja végül is neki sem.

De mi a te bajod tulajdonképpen???Mitől vagy ilyen ideges és frusztrált? Leírtam én hogy gondolom, hozzá téve, hogy elfogadom aki másképp gondolja. Mert mindenki más. Erre te jössz és virtuálisan belém akarsz magyarázni valamit ami nem igaz. Hát tudod mit? Magyarázd ha neked attól könnyebb az életed. Attól, hogy a vizesnek azt mondom a telefonba, hogy majd a férjem lesz itthon este ha jön, attól még sem álszent nem vagyok, sem titkon házasságról álmodozó.

Ja és anyósomat is szoktam anyukának hívni...sőt most jut eszembe a páromat is apafejnek 😂😂😂 fogadd el, hogy mások vagyunk és ne akard ráerőszakolni a véleményedet másokra 😘

2019. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
82%

Tud működni egy család házasság nélkül is. A gond itt csak abból van, hogy te ezt nem akarod. (Nem baj, sokan vagyunk/vannak így, csak a pároddal egyet kellene értenetek)


De a megoldás egyszerű: lemondasz a 70 fős esküvőről, bármelyik kedd délelőtt bementek a városházára két tanúval és összeházasodtok. Mindenki megkapja, amit akar: te a házasságot, neki meg jöhet a gyerek, hiszen marad rá pénz.


Ha erre nem vagy hajlandó, akkor neked sem a házasság kell, hanem a felhajtás. Amiből meg levonhatod a megfelelő következtetéseket.

2019. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
66%

Az én szememben többet ér egy élettársi kapcsolat, mint egy kikényszerített házasság. De ha a kérdező eleget nyafog miatta, esetleg majd jön az érzelmi zsarolás, akkor talán muszájból elveszi a pasi. Bár nem tudom, hogy ez miért jó. A lányom 7 éves volt, mikor összeházasodtunk, de előtte is sokszor hívott a párom feleségemnek. Egyszer mentünk ügyet intézni, én késésben voltam, és szólt a párom az ügyintézőnek, hogy pár perc és megérkezik a feleségem. Aztán elkezdte kitölteni a papírokat: családi állapota: nőtlen.


Egyébként a nagymamám sokszor hívott engem úgy, hogy "kisanyám", én a lányomat meg "kiscicám"-nak hívom, pedig nem a macskám.

2019. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
75%

3 gyerekkel hazassag nelkul egyutt vagyunk...


3lotte volt egy 4 eves hazassagom. Ami megvolt az eskuvo onnatol az exferjem megvaltozott. Nem h gyereket nem akart de kvazi szolgat akart csinalni belolem. 2 ev volt mire megszabadultam tole es meg a mai napig megjelenik random a kozelemben. Szoval a hazssag nem garancia semmire sem...

2019. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk hamarabb jött a baba. Nem voltunk házasok és még jó pár évig nem is leszünk,mert kell a pénz a házra. Az alap dolgokat szeretném,ha meglennének az esküvőkor(szép ruha, fodrász,sminkes öltöny, fotós, gyűrűk) ez legalább 350ezer ft, mert,ha már hozzá megyek adjuk meg a módját még,ha csak 2 tanú is lesz. Jelenleg építkezünk, és inkább építőanyagra költjük. Jegyesek vagyunk és el is akar venni. A te helyedben viszont átgondolnám ezt az egészet, főleg úgy, hogy el sem jegyzett még és, hogy így gondolkozik. Mi pl. együtt döntöttünk úgy, hogy az esküvő várhat és egyikőnkben sincs tüske, hogy tolódik,mert ugyanazt szeretnénk.
2019. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
26%

Én meg azt mondom, hogy aki nem akar házasodni ÖNKÉNT, azt hagyni kell a p.csába!


Kényszer házasság sose jó!


A legjobb még a kapcsolat legelején tisztázni a dolgokat és a sorrendeket és nem gyerek után.


Akit meg nem vettek el, annak semmi joga férjnek vagy feleségnek nevezni a másikat, ez hazugság és megtévesztés!


Aki jogilag nem házas, az csak élettárs max. vagy párom és akkor nincs vita.


De a férj/feleség státusz csak házasságkötés által valós, minden más csak színjáték és szánalmas képmutatás....


Kérdező!


Remélem, hogy okos döntést hozol és hidd el, akinek tényleg fontos vagy, az önként is össze AKARJA kötni veled az életét.


A házasság nem garancia semmire, de anélkül meg olyan semmilyen az egész és szerintem nincs olyan nő, aki ne mondana igent a szerelmének, ha megkéri.


A nekem nem fontos, meg nekünk nem fontos dumák csak önámítások és arra jók, hogy legyen mivel takarózni, magyarázni a bizonyítványt....


De mindenki úgy él, ahogy akar és mivel te, kérdező házasság után akarsz gyereket, ezért tégy is úgy, különben meg fogod bánni, mert igenis ez a helyes értékrend!

2019. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
66%

Én nem vállaltam volna gyereket házasság nélkül. Ez nálam elvi kérdés.


A 70 fős lagzi azonban alaphangon 1 milla. Es akkor meg semmi luxus nem volt benne. Csak a kaja pia nélkül 350 ezer körül lesz és akkor meg olcsón kaptatok. Szóval lehet ez akar 2 vagy 3 milla is.


Hab te is hajlandó vagy kompromisszumra szűk családi ebeddel egybekötött városházi esküvő aztán mehet a gyerek. Vagy lagzi és utána bizony gyűjtötök meg. De ne alkudj meg, ha neked ez fontos. Egyszerűen nem leszel boldog. Annak akinek nem számít persze hogy megfelel esküvő nélkül, de nem vagyunk egyformák.

2019. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
68%

62%-os, itt az egyetlen szánalmas, képmutató alak TE vagy! Gusztustalan az a megvetés, ahogy írsz arról, aki nem akar házasodni és így is tökéletesen megfelel neki az élete és így is boldogok, családként!! Talán fáj neked, hogy más képes egy darab papír nélkül is boldogan élni és nem ettől lesznek egy család? Hogy ők így is szeretik egymást? Normális ember nem pörög azin, pláne nem ilyen primitív stílusban azon, hogy ki házasodik és ki nem.

Hogy jössz te ahhoz egyáltalán, hogy megmond mi a helyes értékrend és mi nem?? Az, ami neked helyesnek vélt, az a másiknak lazán lehet, hogy a legkevésbé sem az! Te úgy éled a saját életed, ahogy akarod, de máséba semmi beleszólásod! Helyes értékrend pedig az, amit mindkét fél annak tekint! Véletlen sem az, amit te annak tartasz. Ezt jobb, ha az eszedbe vésed.

Ez a lekezelő, szánalmas magatartás, amit itt tanúsítasz, az pedig szimplab csak a saját szegénységi bizonyítványod. Az, hogy leszólod, akinek baromira nem fontos a házasság, az csak arra utal, hogy a te életed annyira unalmas a tökéletes kis házasságod ellenére is, hogy máséval kell foglalkoznod..🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

Milyen alapon kritizálod azt az érvet, miszerint más azért nem házasodik, mert számukra nem fontos a házasság és ez így mindkettőjüknek megfelel?? Te házasodj, ha akarsz, hidd el senkit nem érdekel, de érdekelne, hogy a nagy házasságpartiak mi a búsért képtelenek elfogadni, hogy más nem az ő elveiket vallják? Kiegyensúlyozott, normális ember, akinek rendben van a lelki világa, még csak véletlenül sem foglalkozik azzal, hogy a másik házasságban él-e vagy sem, pláne nem áll leszólni és leminősíteni.

Pont ugyanannyit család az anyuka-apuka-gyerek házasság nélkül, mint házassággal! A házasság ezen mit sem változtat, nem feltétele sem a szerelemnek, sem a szeretetnek, sem az elhivatottságnak, de még csak a hűségnek sem. Aki ezt nem tudja belátni, azt őszintén sajnálom.

Unokatesóm 20 éve él boldogan a párjával és 3 gyermekükkel, a legjobb barátnőm pedig 15 éve úgy szinten házasság nélkül, 3 gyerekkel. Ellenben csak ebben az évben már a sokadik ismerősünk vált el a férjétől/feleségétől, néhány év házasság után, de van aki 25 év után válik. Szóval jobb ha tudod, a házasság a világon SEMMIRE sem garancia, csak mert láthatóan azt hiszed, aki "csak" kapcsolatban van házasság nélkül a másikkal, az helytelenül el és biztosan faképnél fogják hagyni, ellenben a házasok, milyen kib*aszott boldogok és mennyire tök hipiszupi minden, ők már egész biztos életük végéig együtt maradnak...:D Ha-ha, jó vicc, ideje magadhoz térni az álomvilágból, amiben jelenleg élsz, ugyanis egy házasság sem garancia semmire sem, nyugodtan el lehet válni és máris vége a nagy idillnek. Azt meg inkább ne firtassuk mennyire baromi jó az a házasság, ahol a felek már csak kényszerből, a gyerek és/vagy az anyagiak, a közös ház és egyebek miatt vannak együtt...

2019. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
39%
Számomra nem csak egy papíros a házasság, sokkal több. A gyereknek is jobb, ha a szülei nem csak elettarsak, hanem ország világ előtt felvallaljak, hogy osszetartoznak. Egyáltalán nem a felhajtás volt a lényeg...
2019. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
74%
A gyereknek ugyanúgy az anyja/apja vagy, házasság ide, vagy oda, szóval őszintén érdekelne mégis miben is jobb neki, ha házasok a szüleik? A gyereknek az a jó, ha szeretet van otthon, ha tőrödnek és foglalkoznak vele, szeretik, tisztességesen nevelik, van étel, tető a feje felett stb. Na már ezek közül egyiknek sem feltétele a házasság! Szóval nem kell mellébeszélni. Akinek fontos a házasság, az ő dolga, azt csinál, amit akar, de ne magyarázzunk már bele olyanokat, ami nincs.. Házas ember is lehet sz*ar szülő és nem házas is lehet jó.
2019. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!