Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek házasság nélkül?

Gyerek házasság nélkül?

Figyelt kérdés
Nem nevelkedtem vallásos családban egyáltalán, de nekem mindig az volt az élet rendje, hogy házasság aztán gyerek. Mindig is furcsáltam, ha két felnőtt úgy vállal babát, hogy nem házasok csak együtt járnak x ideje, az annyira komolytalan. A barátom tudja, hogy nekem ez fontos, de mégis mindig csak a gyerektémára reagál és hozza fel magától. Neki elvileg mindegy vagy inkább nem fontos az esküvő, de mindig azt mondja, ha nekem fontos majd lesz az is. Néhány napja mondta, hogy nagyon szeretne már babát, de egyelőre hagyjuk az esküvőt, túl sok a macera vele és a pénzünket inkább fordítsuk a babára. Biztos vagyok benne, hogy szeret és hosszútávon velem szeretne lenni, de nem értem miért gondolja macerának az esküvőnket. Nagyon vágyom már én is babára, de félek, hogy ha most azt mondom rendben nem kell az esküvő akkor soha nem is lesz. Nem szeretném még 20 év múlva is a barátomnak nevezni őt. Szerintetek mennyire fontos gyerekvállaláskor, hogy házasok legyetek?
2019. nov. 3. 13:54
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
73%

Ezt neked kell érezni, hogy mit szeretnel es mi fontos neked. Van akinek fontos van akinek nem. Az a rosszabb rész hogy a pároddal nem ertetek ebben egyet.

Manapsag már egyaltalan nem ritka h kesobb lesz eskuvo vagy egyaltalan nem mint a gyerek.

Nekem pl nem szamit semmi kedvem mini eskuvot szervezni se. Van egy kozos gyerkunk kozos lakasunk. A gyerek amugy tenyleg egy eletre szol annal nincs nagyobb elkotelezodes.

2019. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagy lagzit, egy 70 fős bőven elég lenne számomra, minden luxus nélkül. Abban igaza van, hogy ha összeházasodunk akkor egy ideig utána gyűjtenünk kellene, hogy nyugodt szívvel vállaljunk gyereket, de mégis csak így lenne normális,de mi még jegyesek sem vagyunk.
2019. nov. 3. 14:23
 13/44 anonim ***** válasza:
89%
Kompromisszumot kell kötni. ha neked fontos, hogy házasságban szülj, akkor bementek a hivatalba két tanúval és összeházasodtok. Ezután jöhet a baba, aztán ha majd lesz rá pénzetek, tartotok egy lagzit is. Azért az a 70 fő egyáltalán nem kis esküvő. ha ilyen elképzeléseid vannak, legyen most meg a papírforma, igaza van neki is abban, hogy ha gyereket vállalnátok mostanában, akkor arra jobban kell a pénz. nem kell csinadrattát csapni, ha megterhelő, lehet azt majd máskor is. Ha Neked pedig ez így nem jó és muszáj a nagyobb lagzi, akkor meg napoljátok el a gyerek témát. olyan nincsen, hogy mindkettőtök vágya teljesüljön kompromisszumok nélkül. Ez egy normális opció, ha így sem felel Neked meg, akkor mégsem a házasság a lényeg, ha pedig két tanúsan sem akarna elvenni gyerek előtt, akkor nála van a kutya elásva.
2019. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
44%

"egyelőre hagyjuk az esküvőt, túl sok a macera vele és a pénzünket inkább fordítsuk a babára."


Ne haragudj meg, kérdező, de ez csupán kifogás a barátod részéről.


Még jegyesek sem vagytok....


Szerinted ez mennyire komoly???


Én nem szülnék ennek a palinak, az tuti!


És jól érzed, ha belemész, nagyon kicsi az esélye, hogy majd utólag elvesz, mert hát akkor meg már minek....


Aki komolyan gondolja, az teljesen akar téged és nem csak egy babát, akivel eljátszhat.


A házasság komoly elköteleződés és felelősségvállalás, de a polgári szertartás ingyenes.


Ami a barátodat zavarja, az inkább az, hogy utána a válás lehet macerás.


Így belemenni gyerekvállalásba meg őrültség, mert az meg még komolyabb felelősség és elköteleződés.


Szóval szerintem a házasság alap kell, hogy legyen gyerekvállalás előtt és te se add alább!!

2019. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem, szerintünk nem fontos. 13 éve vagyunk együtt, 3 közös gyerekünk van, közös lakásunk. A gyerekek születési anyakönyvi kivonata bőven elég papír nekünk.
2019. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk májusba lesz az esküvőnk, de akkor már másfél éves lesz a kisfiúnk és most leszünk 3 éves párkapcsolatban 1 éve eljegyezve. Amugy furcsaságként a párom jobban szeretne házasodni mint én pedig nő vagyok.
2019. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
27%

A házasság a család alapja.


Másként néznek arra, akinek férje van, mint akinek csak élettársa, mert az valahol olyan, mintha nem kellett volna eléggé, mintha nem lenne fontos, mintha nem kelt volna el.


Ráadásul te is rosszul éreznéd magad benne, mert számodra is az a természetes sorrend, hogy előbb házasság és aztán gyerek, szóval mindig bántana a dolog, ha házasság nélküli "zabi"gyereket vállalnál és már csak a saját lelki békéd miatt is okosan döntenél, ha nem cselekednél akaratod ellenében, és nem hagynád magad rábeszélni!


Ha ez a pali tényleg szeret, akkor megérti ezt és megadja, amire vágysz! A szertartás egyszerű, ha lagzit akartok később, akkor gyerek mellett még macerásabb lesz....

2019. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
72%

Több mint 30 éve együtt, 3 gyerek, esküvő nem volt.

Házat közösen vettük, feles tulajdonosok vagyunk.

Ahhoz képest, amit körülöttem látok és hallok (akár, amiket is olvasok sokszor), sokkal inkább vagyunk család mint akik házasságot is kötöttek.

2019. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
67%

"A házasság a család alapja."


NEKED! Azért nehogy már te döntsd el, hogy kinek mi a család alapja! Pont ugyanannyira család egy anya-apa gyerekekkel, házasság nélkül, mint egy anya-apa házassággal.. Sőt, tovább megyek, a gyerek még csak nem is feltetele a családnak.

2019. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
70%

16 éve vagyunk együtt, papír nélkül is a férjemnek mondom. Nekem semmivel nem jelentene se többet se kevesebbet, hogy bejegyeznek egy hivatalba és kapunk egy papírt.Párom forszírozta egy időben, de lagzit, fehér ruhát sose akartunk akkor meg minek???

Hitelünk nincs nem is lesz, anyagilag sem vagyunk összekötve. A házasságok jó része ezért születik. Muszájból. Minket a 2 gyerek és a szeretet köt össze,más nem.

De elfogadom akinek fontos a papir

2019. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!