Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek házasság nélkül?

Gyerek házasság nélkül?

Figyelt kérdés
Nem nevelkedtem vallásos családban egyáltalán, de nekem mindig az volt az élet rendje, hogy házasság aztán gyerek. Mindig is furcsáltam, ha két felnőtt úgy vállal babát, hogy nem házasok csak együtt járnak x ideje, az annyira komolytalan. A barátom tudja, hogy nekem ez fontos, de mégis mindig csak a gyerektémára reagál és hozza fel magától. Neki elvileg mindegy vagy inkább nem fontos az esküvő, de mindig azt mondja, ha nekem fontos majd lesz az is. Néhány napja mondta, hogy nagyon szeretne már babát, de egyelőre hagyjuk az esküvőt, túl sok a macera vele és a pénzünket inkább fordítsuk a babára. Biztos vagyok benne, hogy szeret és hosszútávon velem szeretne lenni, de nem értem miért gondolja macerának az esküvőnket. Nagyon vágyom már én is babára, de félek, hogy ha most azt mondom rendben nem kell az esküvő akkor soha nem is lesz. Nem szeretném még 20 év múlva is a barátomnak nevezni őt. Szerintetek mennyire fontos gyerekvállaláskor, hogy házasok legyetek?
2019. nov. 3. 13:54
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell pénz az esküvőhöz, csak a körítéshez ha igénylitek.
2019. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is mellébeszèlt a párom, megszületett a baba, jó minden, de még mindig mellébeszél.

Engem már ideológiailag nem zavar, csak pl az hogy idehoztam hozzá minden (egyedileg készíttetett) bútoromat, én fizettem a közös autót, beszàlltam a felújításra, de mindezekről semmi bizonyíték, se èlettársak, se házasok nem vagyunk...

2019. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
35%
2-es, ha együtt éltek, akkor élettársak vagytok. Nem is értem a hozzászólásod.
2019. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
84%
Kifejezett előnyös és sokkal egyszerűbb, ha szülni már feleségként mész és nem barátnőként. Így sokkal kevesebb lesz a macera
2019. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ha most nem ülitek meg az esküvőt akkor már nem is lesz. Ez tök kényelmes dolog. A házasságkötés történhet esküvő nélkül is. Ha a szülők ragaszkodnak hozzá, hogy legyen "neve a gyereknek", tehát kis esküvő féle akkor ti vagy a szülők finanszírozzák a közös vacsorát házasságkötés után. Ez min.8 fő (ti, két tanu, 4 szülő), bővítve testvérek...stb.

A családhoz (ahol már gyerekek is vannak) szükséges a házasság szentsége. Hihetetlen problémák adódhatnak, amiket majd szintén meg kell beszélni egymással, mert ti onnantól egy közösséget fogtok alkotni.

Ülj le, beszélj vele hogy te is szeretnél közös kisbabát, de neked fontos hogy a férjedtől legyen a gyermek.

2019. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
61%
12 éve vagyunk egy pár, fél éves a fiunk. Nem érezzük úgy, hogy bármiről is lemaradtunk volna hogy nem volt esküvőnk még. Tervezzük, vannak ötletek, de még nincs időpontunk. Ez alkatfüggő, ki mit tart elfogadhatónak, de abban azért egyetérthetünk, hogy az esküvő csak formaság. Az igazi szeretetet, tiszteletet, bizalmat, terveket és közös csónakban evezést nem az fogja meghozni vagy bebiztosítani, hogy van papírod vagy nincs. Mi nem érezzük hiányát, ő életem szerelme, a legnagyobb jó, ami történhetett velem és ezt egy esküvő semmilyen irányba nem mozdítaná el. De hangsúlyozom, hogy ÉN így gondolom, MI így gondoljuk. Más még máshogy.
2019. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
75%
A dédmamám mindig azt szokta mondani a házasság nélküli párokra, hogy "összeálltak mint a lovak kánikulában". És nekem mindig ez a szólás jut eszembe. Én sem tudnám elképzelni a gyerekvállalást házasság nélkül, de ha a férjem nem vett volna el magától, akkor sem hozom fel neki vagy nem hisztizem ki. De tiszteletben tartom ha valaki házasság nélkül vállal gyereket, mert semmi közöm hozzá.
2019. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
66%

A házasság nem kerül pénzbe. lagzit nem kötelező tartani.

Én addig garantáltan nem szülnék, amíg nem vagyunk házasok.

2019. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
79%
Nekem fontos volt. Nem szültem volna házasságon kívül.
2019. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
86%
Állj ki magadért, mondd el, hogy ez neked fontos.
2019. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!