Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek házasság nélkül?

Gyerek házasság nélkül?

Figyelt kérdés
Nem nevelkedtem vallásos családban egyáltalán, de nekem mindig az volt az élet rendje, hogy házasság aztán gyerek. Mindig is furcsáltam, ha két felnőtt úgy vállal babát, hogy nem házasok csak együtt járnak x ideje, az annyira komolytalan. A barátom tudja, hogy nekem ez fontos, de mégis mindig csak a gyerektémára reagál és hozza fel magától. Neki elvileg mindegy vagy inkább nem fontos az esküvő, de mindig azt mondja, ha nekem fontos majd lesz az is. Néhány napja mondta, hogy nagyon szeretne már babát, de egyelőre hagyjuk az esküvőt, túl sok a macera vele és a pénzünket inkább fordítsuk a babára. Biztos vagyok benne, hogy szeret és hosszútávon velem szeretne lenni, de nem értem miért gondolja macerának az esküvőnket. Nagyon vágyom már én is babára, de félek, hogy ha most azt mondom rendben nem kell az esküvő akkor soha nem is lesz. Nem szeretném még 20 év múlva is a barátomnak nevezni őt. Szerintetek mennyire fontos gyerekvállaláskor, hogy házasok legyetek?
2019. nov. 3. 13:54
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
30%

2 vagyok. Van olyan, hogy bejegyzett élettársi kapcsolat, nem? Az több, mintga csak egy címen laknánk, vagy rosszul tudom?


Amúgy szerintem ez olyan "belém bújt a kisördög" dolog is, hogy de mért nem akarja a másik? Ha nekem ennyire fontos... Nálunk pl tényleg elég lett volna a kéttanús esküvő, max egy 10 fős szűkcsalási egyszerű éttermi vacsival, mert mindketten irtózunk a rendezvényektől.


Így apasági nyilatkozatot kellett intézni. Nem túl nagy különbség. Engem az bánt, hogy a párom mért nem hagyta, amikor sokszor sírtam is miatta, illetve amimor még csak randizgattunk, akkor egyetértettünk abban, hogy ez egy fontos értèk. Ha akkor azt mondja, hogy vadházasságava szülök majd neki gyereket vagy sehogy, akkor nem letz volna következő randi... de így meg eltelt négy év, felújítottuk a házat elég nagy melóval, és aztán már nem visszakoztam, mert így sem vagyok fiatal.


Sokszor mondtam, hogy írjunk házassági szerződést, mert arra gondoltam, hogy az előző házasságából született fia örökségét félti, mondtam, hogy nekem a közösen szerzett vagyon vagy mi fele sem kell, csak hogy ne törvénytelen gyereket szüljek, és nevezhessem férjemnek a párom meg barátom és hasonlók helyett.

2019. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
62%

Ezeknél a kérdéseknél már többször leírtam, de nekünk fontos volt, mert az egyetlen egy olyan esemény, ami jogilag és anyagilag is felelősségvállalást szimbolizál a gyerek előtt. Amikor szóba kerül, és az egyik akarja, a másik nem és nem tudja megindokolni hogy miért, az számomra vészjelző.


Más a helyzet, ha valóban nem fontos egyik félnek sem, akkor nyilván szóba sem kerül. De ugye nálam ez nem lehetett így, mert addig nincs éleslövészet, ameddig ez nem tiszta.

2019. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
37%
Én azt is mondtam neki, hogy nekem ez minden nap fáj, mindig eszembe jut, ha ránézek, vagy ha mások előtt meg kelk őt vhogy nevezni, hogy nem értem neki ennyit.
2019. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
43%

" papír nélkül is a férjemnek mondom"


Ez micsoda álszentség! Magad is érzed, hogy a "férj" több, mint egy élettárs, akivel összecuccolsz.

2019. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
37%
Még annyi, hogy nekem ez, hogy a kérésem ellenére nem vett el, azt is jelenti, hogy semmivel nem tartozom neki, sem hűsséggel, sem összetartozással, sem azzal hogy ápoljam ha beteg, vagy eltemessem, ha meghal, és az első pillanatban, amikor úgy fogom érezni, hogy jobb nélküle, összepakolok, és elmegyünk a lányommal, ga úgy alakul külföldre is.
2019. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
69%
Nem érzem álszentségnek, hogy olykor párom helyett férjet mondok.Miért is lenne ez álszentség? Ha problémám lenne akkor hozzámennék ennyi. Én elfogadom azt akinek fontos a papír, tessék azt is elfogadni akinek nem és nem keresni semmi mögöttes tartalmat.
2019. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
82%

,,Még annyi, hogy nekem ez, hogy a kérésem ellenére nem vett el, azt is jelenti, hogy semmivel nem tartozom neki, sem hűsséggel, sem összetartozással, sem azzal hogy ápoljam ha beteg, vagy eltemessem, ha meghal, és az első pillanatban, amikor úgy fogom érezni, hogy jobb nélküle, összepakolok, és elmegyünk a lányommal, ga úgy alakul külföldre is."


Bármikor dönthettél volna úgy, hogy nem szülsz neki gyereket.Az ember hoz fájó döntéseket az életébe,szakít nagy szerelmekkel mert nem kapja meg amire vágyik.Ha viszont szültél úgy, hogy az az elképzeléseid ellenére volt akkor az már a te felelősséged.

Az viszont amit ide leírtál szerintem meg is mutatja miért nem vett el.Nem a papír tesz elkötelezetté, hanem a gondolkodásod és a tetteid.



Kérdező, ha fontos a házasság akkor tartsatok kicsi lagzit, kevés emberrel.A 70 fő szerintem már bőven nem a kicsi esküvő kategória.Úgy kevesebb pénz fogy az esküvőre és előbb lehet a mindkettőtök által vágyott baba.De ha számodra fontos az esküvő akkor állj ki a vágyaid mellett és keressétek meg a mindkettőtöknek megfelelő kompromisszumos megoldást.

2019. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
30%

“ Nem érzem álszentségnek, hogy olykor párom helyett férjet mondok.Miért is lenne ez álszentség? Ha problémám lenne akkor hozzámennék ennyi”

Hozzámennél, ha elvenne, de nem hajlandó rá, ennyi. Márpedig te szeretnéd, különben nem ragaszodnál a “férj” megnevezéshez, mikor nem is az. “Fiam” helyett sem mondasz “nagymamát”, pedig hát nem mindegy akkor?

2019. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
41%

Igen, dönthettem volna, de szerettem a páromat, és elhittem neki, hogy majd elvesz. Gondoltam, ha összeköltözünk, ha terhes leszek, ha megszületik a baba.

Talán feltételeket kelletg volna szabnom, de mivel ő mondta korábban, hogy ő is házasság-párti, illetve amúgy teljesen megbízhatóak vagyunk mindketten, elhittem.


Amúgy értem, amit írsz, mert a másik szemében ez ilyen erősködés vagy erőltetés, ő azt gondolja, fogadjam el így, én meg azt, hogy ő fogadjon el így.

De egy kicsit azt is gondolom, hogy ha neki mindegy vagy semleges, nekem meg fontos, akkor neki kellene alkalmazkodni.

Ugyanígy a keresztelés neki fontos, nekem semleges vagy kicsit negatív, de nem elfogadhatatlanul, ezért felajánlottam, hogy alkalmazkodom.


Az elköteleződés, a másik szeretete olyasmi, aminek nem tesz jót, ha kényelemből vagy lustaságból elutasítja a kérésemet. Ha nem ezek az indokai, akkor azt kell feltételezzem, hogy hazudott anno.


Lényeg a kérdező kérdésére: szerintem is gyerekvállalás előtt le kell ezt játszani, így vagy úgy, mert utána megy a halogatás.

2019. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
56%

A kell a pénz a gyerekre szöveg szerintem azért sem helytálló mert a lagzira fordított összeg általában visszajön a násznéptől (vagy több)...

Szerintem jól érzed.. Ha engedsz neki mindig lesz kifogás

2019. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!