Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Másfél-2 évesen bölcsőde?

Másfél-2 évesen bölcsőde?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalata a bölcsivel?

Jövőre tölti a kicsi a 2 évet. Mindenképpen vissza kell mennem dolgozni, mivel nem jövünk ki a pénzből. Adómentességet élvezek, így azt számoltuk a bejelentett 4 óra munka is jobb összeg lenne. Ennyi időre adnám bölcsibe a gyerkőcöt tehát csak délelőttre. Esetleg ha megy akkor 6 órára. Munkahelyem természetesen részmunkaidőben is alkalmazna. Simán megy a beszoktatas? Van olyan gyerek akinek ez hátrány és sérülést okoz a lelki világának, esetleg nem bírja a bölcsődét? Minden tapasztalatnak örülök.


szept. 13. 13:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

A nagyobb lányom 13 hónaposan kezdte, szuper ajánlatot kaptam a munkahelyemről, hülye lettem volna visszautasítani. Simán beszokott, 3 nap után már lazán otthagyhattam délelőttre, aztán 2 hét után aludni is. Most középsős óvodás, semmi gondja nem volt az oviba beszokással sem, meg most a "visszaszokással" sem, pedig egész nyáron otthon volt velünk. De már hiányzott is neki a végén.

A kicsi most 22 hónapos, a héten kezdtük a beszokást. Egyelőre még nem túl sok sikerrel, pedig róla azt hittem volna, hogy könnyen megy majd, mert baromi szociális, játszótéren is folyton a többi gyerek körül sündörgött, a felnőttekkel is nagyon nyitott, de aztán az mégsem tetszik neki, hogy én nem vagyok jelen. Neki több időre van szüksége (úgy tűnik), hogy megbízzon másokban. Szerintem ő sem lesz ettől lelki sérült, a kötődésünk, kettőnk kapcsolata erősebb annál, hogy ez befolyásolja, de azért nyilván nem jó érzés hallgatni az ordítást, miközben otthagyom valahol. Remélem, hogy idővel azért beszokik ő is. A nagyobb gyerek bölcsis beszokásánál volt egy kislány, 2-2,5 év körüli, aki viszonylag sokáig sírt az apja után, de pár hét után elcsendesült ő is. Nekem is azt mondják a gondozók, hogy minden gyerek más, és milyen igazuk van. Még akkor is, amikor azt hiszed, hogy jól ismered a gyereked, érhetnek meglepetések :D

szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
40%

Az én lányom 21 hónaposan kezdte. Szintén muszáj volt dolgozni mennem és mivel évvesztes inkább hamarabb adtam be, 3 évesen már nem akartam bölcsibe adni de 4 éves koráig se akartam otthon maradni, nem is tehettem volna.


Ő kicsit értetlen volt meg azonban, nehezen szokott be, sokat is volt beteg, nem aludt bent rendesen sokáig. Mindazonáltal nem bántam meg mert szociálisan jót tett neki (nincs tesoja) most szeptembertől meg már teljesen megért a közösségre és mostmár nagyon boldogan megy.

szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi most vagyunk a beszoktatás alatt. Semmi gond nincs. 2 éves, de szerintem másfél évesen is szerette volna. A csoportjában mindenki simán beszokott eddig.
szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!