Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Másfél-2 évesen bölcsőde?

Másfél-2 évesen bölcsőde?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalata a bölcsivel?

Jövőre tölti a kicsi a 2 évet. Mindenképpen vissza kell mennem dolgozni, mivel nem jövünk ki a pénzből. Adómentességet élvezek, így azt számoltuk a bejelentett 4 óra munka is jobb összeg lenne. Ennyi időre adnám bölcsibe a gyerkőcöt tehát csak délelőttre. Esetleg ha megy akkor 6 órára. Munkahelyem természetesen részmunkaidőben is alkalmazna. Simán megy a beszoktatas? Van olyan gyerek akinek ez hátrány és sérülést okoz a lelki világának, esetleg nem bírja a bölcsődét? Minden tapasztalatnak örülök.


szept. 13. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

másfél évesen semmi pénzért nem adtam volna

2éves volt amikor kezdte a bölcsit.

2hónap kellett, mire beszokott.

Volt egy kisfiú a csoportba, aki második éve járt oda, ennek ellenére minden nap sírt. Nekem fájt nézni.

Viszont olyan is volt, aki első naptól imádta.

szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Mi másfél évesen adtuk be. Nagyon szeretett odajárni, sosem volt belőle gond. Most az ovit kezdte, nagyon könnyen beszokott így oda is. A miénk mondjuk magán bölcsi volt, 7-en voltak a csopiban, szóval nagyon családias volt az egész.
szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

A másfél év nekem még korai lett volna. A gyereknek lehet, hogy nem :D

2 évesen ment a nagy bölcsibe, lazán beszokott, és szerette.

A középső nem ment, mert otthon voltam.

A kicsin meg láttam, hogy nem való neki, így vele otthonmaradtam 3 éves kora utánig, amikor elkezdte az óvodát, ennyi kellett neki, hogy megérjen rá.

szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Semmi baja nem lesz. Ha dolgoznod kell, ez van, erre való a bölcsőde. 4 óta pedig nem sok idő.
szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak 4 órára adod be lehet nagyon fel fog borulni napja, ebéd után leteszik őket aludni, az én kislányom könnyebben el is alszik mint otthon. Mire hazaértek felpörög, elcsúszik az egész nap, este nem alszik időben-reggel nem kel időben. Legalábbis nekünk ez volt a tapasztalatunk. Inkább alvás és uzsi után vinném haza, fél 3-3 körül, persze csak ha jól érzi magát a bölcsiben.
szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Minden gyerek más. Nekem a nagyobbik 21 hónaposan kezdte a bölcsit, nem volt semmi gond. A kicsi most 20 hónapos, de őt még el se tudom képzelni bölcsisként. Egyébként én a helyedben inkább 6 órában mennék vissza. Egyrészt anyagilag is nyilván jobb, másrészt nem kell felborítani a gyermek napját, így nyugodtan maradhat egész napra a bölcsibe.
szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Lassan 2 évesen lett beszoktatva. Úgy 2-3 hét volt mire nem sírt utánunk, akkor kezdett nem sírni amikor nem apa maradt benn hanem én🤣 simán brszoknak ha jók a dadák.
szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Fiam két évesen kezdte a bölcsit, egy nap alatt beszokott. Már ovis, oda is beszokott első naptól. Szerintem gyerek és bölcsis néni függő, meg az sem mindegy, milyen a társaság.
szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

1,5 évesen kezdte mindkettő lányom.

2 feltételem volt.

1. Önállóan, stabilan tudjon járni

2. Önállóan egyen


Ők egy szuper magánbölcsibe jártak. A nagyobb a 4. napon, a kisebb a 3. napon ott aludt.

Nagyon szerették/szeretik a közösséget.

A kicsi most ment oviba de mióta nincs bölcsi 2 hetente messenger videón beszélünk 2 bölcsis nénijével (az egyik a bölcsi vezetője) annyira szeretik egymást.

Régebben amúgy az állami bölcsiben volt olyan hogy az egész napos gyerekek elsőbbséget élveztek. Nem tudom ez azóta változott-e.

szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanennyi idős volt a lányom. Könnyen beszokott, de szinte maximális figyelmet kapott az egy gondozótól (magán bölcsi, 7 gyerekre 2 gondozó, és egyszerre csak két gyerek kezdett).

Szerette, nem volt semmi gond.

Oviba simán beszokott. Most középsős (4,5 éves) és az elmúlt két hét katasztrófa volt. Többet sír a reggeli elválásnál mint a bölcsis és az ovis beszoktatásnál együtt. Semmi változás nem volt az életünkben. 🤷‍♀️ szóval semmi sem 100%. Lehet hogy sima az eleje és utána jön a feketeleves… vagy fordítva. És még akkor sem biztos semmi.

szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!