Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy zajlik az altatás, alvás...

Hogy zajlik az altatás, alvás a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Kislányom minden apró neszre megébred alvás közben, ha egyszer megébred, akkor lehetetlen nappal visszaaltatni. Hogy tudják az összes gyereket a bölcsiben egyszerre elaltatni? Kislányomat kicsit még ringatni is kell. Lassan bölcsibe szeretném adni, de nem tudom, hogy működik ez ott, tudna-e egyáltalán aludni?

júl. 19. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Hidd el, a gyerekek másképp viselkednek közösségben, mint otthon, elfogadják a más szabályokat.


Ha meg nem alszik bent, nem a te dolgod, gondod, hanem a dolgozóké.

júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk mindenki lefekszik az ágyba, és alszanak. Mindenki. Az is, aki otthon ringatva meg kézben alszik el. A fiam is kézben/rajtunk alvó volt, mikor bölcsibe került. Ott lefekszik, és alszik. Itthon mellé kell feküdni, és hozzám bújik.
júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Otthon közel sem tudod úgy lefárasztani, mint egy bölcsődei fél nap :)

S ezt nem rosszindulatból mondom. Viheted bárhová, pöröghetsz a fejeden akkor sem kap annyi ingert, mint egy 7-10 fős bölcsis csoportban.


Egész nap dolgozni fog a kis agya, ott lesz a többi gyerek zsizsegése, a foglalkozások, a rengeteg játék, a napirend.


Mire ebéd után az ágyba kerül, annyira fáradt lesz, hogy aludni fog.

Ha mégsem akkor a kisgyermeknevelő vagy a dajka ha éppen ráér, odaül mellé, simogatja, paskolgatja a hátát vagy ringatja egy picit.


Nem fogják magára hagyni ha felsír, vagy felébred :)

Ha meg nem nem tud vissza aludni akkor ezt bölcsődéje válógatja, hogy az ágyban kell maradnia ébresztésig, vagy felülhet könyvet nézegetni, esetleg oda ülhet az asztalhoz csendes játékkal játszani. Vagy ha nagyon nagy a ráérő munkaerő kapacitás átviszik-e egy másik szobába játszani.

júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

én is ugyan ezen szorongtam. Aztán elment a bölcsibe, elfeküdt és aludt.

Otthon a mai napig 1 órás procedúra az altatás, ott 2 perc

júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Bölcsiben úgy altatnak, hogy szépen lefekszik az ágyára és alszik. Ha felébred akkor csendben fekszik tovább.

Hidd el az összes gyerek alszik.

júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Erről a kérdésről az jut eszembe, amikor az első ovis szülőin Brájenke anyukája jelentkezett, hogy az ő fiacskája csecsen alszik el, mi lesz így. Ahogy Brájenkét sem szoptatták meg, úgy a te gyerekedet sem fogják ringatni.
júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Megszoptatni nyílván senki sem fogja a gyereket, de bizony ha nagy a baj, nagy a kétségbeesés akkor kap egy pici ringatást, ölelést.


Kisgyermeknevelő vagyok, s bizony volt, hogy ringattam, az ágy mellé feküdtem egy matraccal és 40 percig szorongatták a kezemet.


Persze nem rögtön ringatással meg odafekvéssel kezdtem. Hanem mindenkit leraktunk az ágyába és kivártuk, hogy a ficánkolás alvásba vagy sírásba fog-e fulladni, majd, hogy a sírást elég csititgatással, kis simivel álommá varázsolni, vagy több kell.


De az esetek 98%-ban gond nélkül szépen elaludt minden kisgyerek. Az otthon mellen elalvó, a ringatásra, éneklésre, zenére, tévére, teljes csendhez és korom sötéthez szokott gyerek is.


A maradék 2% volt az extrém eset és kb 2 évente 1 ilyen mellé fekvős gyerekem ha volt.

júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Én is aggódtam emiatt, itthon kb kergetni kell a gyereket, hogy aludni menjen, és még utána is gyakran nagyon sok idő, mire alszik. Ráadásul a beszoktatás alatt láttam, hogy bár van sötétítőfüggöny, de nem minden ablakon, így kb olvasni lehetne, olyan világos van, plusz a nevelők tesznek-vesznek, a dajka kitolja a kocsit a küszöbön keresztül, ahol csak úgy csörömpölnek a tányérok-poharak.

Aztán pár héttel később mesélték, hogy a gyerekem ebéd után odamegy az ágyához, leveszi a cipőjét, lefekszik, és alszik.

Szóval nyugi, a tied is fog.

júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Simizik a hasát, idővel rá szokik.
júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem úgy működik hogy lassan be szeretnéd adni..A következő nevelési évre májusban volt a jelentkezés, a következőre jövő májusban lesz. Egy év alatt meg sok minden változhat az alvásával
júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!