Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4 éves kisfiúnak kell beszédin...

4 éves kisfiúnak kell beszédindítás?

Figyelt kérdés
Alig beszél. Pár szót mond csak. A szülei azt mondják 5 éves koráig nem foglalkozik vele senki hiába viszik pl. logopédushoz. A családban nagy vita van belőle. Ti vinnétek magánba pénzért beszédindításra?

2019. júl. 12. 13:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%

De ehhez az kell, hogy a szülő elismerje, hogy baj van. És ez nem egyszerű! Tudom.


5 évesen a Delacato torna nagyon jó, általában hatásos. A hrg,tsmt hamarabb kellett volna. De még el lehet kezdeni valamit, csak lássa szakember!

2019. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

3 éves volt a fiam, mikor alig beszélt pár szót. Akkor még nem foglalkoztak vele, majd fél évvel később az ovi nyomására igen. Tornára járt, 4 éves kora után úgy beindult a beszéde, hogy visszasírom azt az időt, mikor még alig beszélt. 😂

Persze lehet, hogy beindult volna magától is, nem tudom, sosem tudjuk meg.

2019. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a max. 3 éves kor szokott lenni a határ, ami után nevtanban már biztos javasolnak neki fejlesztést (leggyakrabban tornát), gyerekorvos, védőnő elirányítja őket (és hallásvizsgálatból is van többféle, nagy divat most pl. a túlhallás, de állhat más probléma is háttérben, pl. autizmus vagy neurológiai). De persze lehet magánban is vinni többfelé saját kútfő alapján, csak kérdés, hova, aki pártatlan.

(Logopédus tényleg csak kb. 5 éves kortól érdemes, úgy tudom, mert ők a már beszélők beszédhibáival foglalkoznak és akkorákkal, akik már tudnak picit hosszabban figyelni.)

2019. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem kell, az én lányom 2 éves, kb. 10 szót mond, de a legegyszerűbbek, pl. bibi, cici, papa. Egyenlőre nem viszem sehova, mert csak kettő éves, de ha 2 és fél évesen is ez lenne a helyzet biztosan vinném. 4 évest meg már réges-régen megnézettem volna.
2019. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

A logopédus nem beszélő gyerekkel is foglalkozik, ha van a gyereknek papírja!


A lányom is járt logopédushoz, pedig csak hümmögni tudott.


Egyenként tanulta kiejteni a hangokat, játékosan.


Pl. Hogy morog a medve? mmm

2019. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

Az okozza itt a kavarodást, hogy sokan nem akarják elvinni a Szakszolgálathoz a gyereket, hogy ne legyen papírja.


Így persze, hogy nem foglalkozik vele a logopédus, hisz azokat fejleszti,akiknek tényleg megállapították, hogy szüksége van a foglalkozásra. És az, hogy a "szülő úgy gondolja", az nem elég ok, értse meg mindenki.

El kell vinni a megfelelő szakemberhez a gyereket, és onnantól megkap mindent. Ennyi.


Én végigjártam ezt, tudom, hogy megy.

2019. júl. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!