Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszédindítás 3 éves kor...

Beszédindítás 3 éves kor körül, mit takar? Mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2.5 éves a fiam és a védőnő a napokban elkezdett okoskodni, hogy keveset beszél a fiam és hogy készüljek fel mert beszédindításra fogják küldeni... Én egy percig nem aggódom mert egyre több szót mond és próbál mondatokat is összerakni (ha papa ha szee brr-ha apa hazajön megszereli), szóval fejlődik, de tény hogy kevés szava van ami igazán emberi... Mit takar ez a beszéd indítás?
2015. júl. 10. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
mondjuk ezek valóban nem számítanak beszédnek a szó eme értelmében, de hiszem, hogy beszédbeindító terápiára lenne szüksége, azok kapják azt akik egyáltalán nem beszélnek. egyébként nem kell semmi szörnyűségre gondolni, ez egy egyszerű logopédiai foglalkozás...
2015. júl. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, de még én kértem a logopédiai fejlesztést. Szóval ne aggódj, ez egyáltalán nem borzasztó.

Van egy könyv, te is meg tudod keresni a neten, én ingyen le is tudtam tölteni, ezt szokták használni a logopédusok:

Én is tudok beszélni.

Képek vannak benne, először szavakat mondanak, aztán rövid mondatokat.

Mivel a beszéd és a mozgás összefügg, érdemes valami tornát keresni neki, TSMT nagyon jó.

De mindenképp gyakorold vele a páros lábbal ugrálást, fél lábon ugrálást, váltott kéz-lábbal menetelést, malomkörzést, bukfencet. Jót tenne neki, ha megtanulna minél előbb biciklizni.

A rajz, gyurma, egyéb kézügyességfejlesztő gyakorlatok is érdekes módon hozzájárulnak ehhez, a logopédus pl. sokszor olyan leckét ad fel, hogy színezni kell.

Én nem idegeskednék ezen, inkább örülj neki, hogy kap valami fejlesztést a gyerek.

Hozzáteszem, hogy ennyi idős gyerekkel a logopédus nem foglalkozik még, csak ha van róla Nevelési Tanácsadóból papírja. Úgyhogy nálunk alkalmanként 10-15 perc volt, bár egy ennyi idős gyerek úgysem ül végig egy tanórát.

De azért én javaslom neked, hogy kérd meg az óvodát, hogy írjanak a Nevtannak, hogy kivizsgálást kérnek. (Ugyanis ilyenkor hivatalból járnak el, ha a szülő kéri, akkor az senkit semmire nem kötelez, megvizsgálják ugyan, de papírt nem is adnak róla).

2015. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 macitesó válasza:

A logopédiaától nem kell félni, nem rossz dolog az. Sőt. Azok a gyerekek akik járnak, jobb esetben részképesség-fejlesztést is kapnak, így kortársaiknál "okosabbak" lesznek. E megmuttakozik már a nagycsoprtban, iskolában. A beszédfejlődés pedig fontos, mivel 0-6 éves kor alatt alakul ki az idegrendszer, idegpélyák, stb, megint csak iskola és a későbbi élet sikeressége múlik rajta.

Otthon is használható könyv pedig a Látogatás a beszéd birodalmába. Mivel minden gyerek szeretne okos lenni -legalábbis később biztosan :) - , így minden gyereknek nagyon hasznos. A Betűbazárnál sés a szerzőnél (www.szilvia-logopedia.hu) biztos kapható.

2018. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!