Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4 éves kisfiúnak kell beszédin...

4 éves kisfiúnak kell beszédindítás?

Figyelt kérdés
Alig beszél. Pár szót mond csak. A szülei azt mondják 5 éves koráig nem foglalkozik vele senki hiába viszik pl. logopédushoz. A családban nagy vita van belőle. Ti vinnétek magánba pénzért beszédindításra?

2019. júl. 12. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Ismeretségi körben van ertelmimserult gyerek. A szülei hordták mindenhova, de valóban nem foglalkoztak vele sehol beszed terén.

Hagyjátok békén a szülőket.

2019. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
2,5 évesen pár szava volt a fiunknak. Pedagógiai szakszolgálatnál kivizsgáltattuk, javasoltak héti 2 óra fejlesztést. Egy hónap után elkezdett mondatokban beszélni. Valószínűleg fejlesztés nélkül is beindult volna, sose tudjuk meg. fél év múlva soron kívüli felülvizsgálattal levették az sni kódot. Azért írtam le, mert már ebben a korban is foglalkoznak vele, nemhogy 4 évesen. El kellene vinni hallásvizsgálatra is. Lehet bagatel probléma áll a háttérben. Én biztos nem várnék egy percet sem. De ha nem a te gyereked vagy nem vagy a védőnőjük/orvosuk/óvónőjük, akkor sok lehetőséged nincs segíteni.
2019. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hallás, mandula vizsgálaton voltak ez rendben van. A beszédre azt mondják a szülők majd beindul magától. Én tuti vinném. De nem szólhatok bele.
2019. júl. 12. 13:47
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem is szólhatsz bele.

Egyébként elsősorban indirekt fejlesztéssel szokták segíteni a beszéd beindulását. Tsmt, lovas-, kutyás terápia.

Az oviban amúgy szűrik őket kötelező jelleggel. Ha nem küldték tovább, lehet csak veled nem beszél annyit.

2019. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az oviban nem foglalkoznak vele. Ketten vannak aki nem beszélnek őket elküldik külön játszani még a többiekkel foglalkoznak. Gondolom az ovónők is ugy látják hogy előbb utóbb majdcsak beszél. Én csak attól félnék a szülők helyébe hogy kihat ez majd az iskolás évekre is.
2019. júl. 12. 14:11
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Persze, hogy kell! A lányom 21 hónapos korától jár. 3 éves szülinapja előtt mondta ki, hogy anya. Előtte csak ciklizált.

Nagyon fontos, hogy mozgásfejlesztéssel együtt hatásos csak!!

Valamint kell a közösség is. A lányom pl bölcsis. Az 5 éves kisfiú gondolom, ovis.


Én sokat beszélgetek gyógypedagógusokkal. Sajnos, a mai teljesítmény-orientált világban sok szülő dugja homokba a fejét a gyerek problémáit illetően, ami rettentő káros a gyerekre nézve.

"az én gyerekem egészséges!"

"semmi baja, csak későn érő/ lusta/ fiú/stb.." A gyerek issza meg a levét...!!

2019. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó vagyok: Mi egyéb testi gondok miatt kezdtük ilyen hamar a fejlesztést.


De a testvérem elhanyagolta a nagy fia fejlesztését. Tipikus homokba dugós típus. Eredmény: most szaladgálnak suli után, mert a kinézetét jó sulit nem ajánlotta a fejlesztő pedagógus. Ha vitték volna akkor, mikor látszott, hogy nem jól, nem harmonikusan mászik a gyerek, és kapott volna mozgásfejlesztést,nem itt tartana, mehetne a kinézetét suliba!!


A környezetemben 2 fiú járt így.!!

2019. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom te a nagymama lehetsz, ha ennyire képben vagy az otthoni meg ovis életével a kicsinek.


Szóval mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Szerinted mindenki tojik a gyerekre, csak te tudod a tutit, mi lenne neki a jó???

És ha a szülők is tudják mi a helyzet, csak nem kötik az orrodra?

2019. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

*bocs, "kinézetét" helyett "kinézett" - et akartam írni.


Javasolni ilyet nagyon nehéz. Én pedagógus vagyok, mégsem hallgatták rám családon belül sem... Tényleg nehéz. Ha látszik azon a gyereken, hogy baj van, de a szülő nem akarja látni, nem fogadja el a tanácsot sem.

Írtam, hogy 2 példa van a környezetemben erre. Szomorú.

2019. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem logopédushoz kell vinni, hanem az illetékes szakszolgálathoz, és/vagy fejlődésneurológushoz. Ott majd kiírják neki a fejlesztést. Ingyen.


A lányom sokféle járt így. Csodavár, gyerekrehabon zeneterápia,tsmt, egyéni mozgásfejlesztést valamint egyéni beszédindítás és gyógypedagógia. És utólérte magát, mehet oviba, semmi baja.

2019. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!