Váltanál ezért orvost?

Figyelt kérdés

A kislányom 2,5 éves, születése óta járunk egy orvoshoz, akihez körzetileg tartozunk. Abszolút nem vagyok gyógyszerpárti és nem szaladgálok orvoshoz apró-cseprő dolgokkal.

Viszont az orvos modora csapnivaló, a legkevesebb hogy nem köszön vissza soha. Mindig nagyon lekezelően beszél.

A nagyobb gondom, hogy általában mindenre azt mondja, hogy nem kell vele foglalkozni, és a fájdalomcsillapítással nem törődik. Volt hogy ügyeleten kötöttünk ki, olyan fájdalmai voltak a gyerekemnek, tele volt aftával a szája.

Az ügyeletes abszolút indokoltnak tartotta a kezelést.

Most az orra folyik a gyereknek lassan két hete. Csopogtettem és kap Sinupretet, de nem javul és ma úgy ébredt hogy azt mondta: faj a homloka.

Felhívtam a doktornőt (elutaztunk), aki szerint csopogtessem tovább, melegitsem az arcát és ha pár hét (!) múlva is panaszok vannak (mert láza az ugye nincs), akkor menjünk hozza. Addig nem ad antibiotikumot.

Folyton gorcsben a gyomrom, ha menni kell hozza, és most is habozom.

Szerintetek én fújom fel?


2018. okt. 18. 11:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mi is váltottunk orvost. Ahoz mentünk akihez én is tartoztam gyereknek. Aranyos volt regen. Most nyugdíj mellett praktizál még és megtudtam,hogy borzasztó hanyag és előfordul,hogy lejárt oltóanyagot akart beadni egy gyereknek... A vedőnők mindig figyelik az eset óta... Sok baja van hitel,idős már..stb. De ez akkor is szíven ütött. Azonnal váltottam. Én sem vagyok már para mami,de akiben nem tudok megbízni az a gyerekem közelébe se menjen. Pláne,ha ez egy orvos... Szerintem válts ne foglalkozz azzal ki mit mond,ha össze futsz vele köszönsz azt kész. En is össze futottam vele nagy kaland köszöntem ő csak bámult megkérdezte mêgcsak nem is tőlem miért váltottam,hanem a védőnőtől. A védőnő kivédte ügyesen saját magát is annyival nem tudja nem indokolta meg az anyuka. ☺ Sok sikert jobbulast a gyerekednek
2018. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ezt kérte az új doki.🤔

Szerinte legtöbben szó nélkül váltanak, de így elegánsabb.

2018. okt. 18. 13:19
 13/18 A kérdező kommentje:
És ti szóltatok a régi dokinak, hogy mentek?
2018. okt. 18. 13:20
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A nyitókérdésedre nem akarok, nem tudok okosat mondani, csak a 12-13. kommentedre reagálok.

Felnőttként én is váltottam háziorvost, egyszerűen azért, mert elköltöztem. Évekig még a régihez tartoztam, szerencsére ritkán voltam beteg, aztán egyszer csak elgondolkodtam, hogy mi a csodának utazom keresztül a fél várost, ha itt a közelben van az, akihez tartoznék. Mikor legközelebb beteg voltam, egyszerűen megnéztem kihez tartozok, és őhozzá álltam sorba. Elmondtam neki a körülményeimet, ők kikérték az adataimat a régitől, nekem semmi teendőm nem volt.

Mondjuk az igaz, hogy a körzet szerinti köteles elfogadni, ha őt választod, más meg nem köteles.

Az nagyon fura, hogy utoljára menj vissza ahhoz, akitől eljönnél, pláne, ha nem költözés miatt váltasz, hanem azért, mert bajod van vele. Rákérdez, hogy miért mész el. Mit válaszolsz? Hazudsz valamit? Az arcodra lesz írva, ezt garantálom. Vagy a szemébe mondod, hogy a modora csapnivaló és szakmailag is elégedetlen vagy vele? Ez volna az elegáns megoldás a másik orvos szerint????? :DDDD


Szerintem az a másik orvos valami miatt nem akar fogadni téged. Akár amiatt, hogy amúgy is sok betege van már. De szemtől szemben ő sem akar nemet mondani neked. :DDDD Hülye helyzet, az biztos...

2018. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én megmondom neki, ha rakerdez, de szerintem nem fogja érdekelni. Mondjuk képzelj el egy szitut, hogy vársz rá a váróteremben, megérkezik, és hangosan megkérdezi, hogy mire vár itt ez a sok ember. Majd mikor bemegyek, mondom neki, hogy nem rá várnak (hanem a másik dokira, de ezt nem mondtam), mire ő: hála Istennek!

Én nem is értem, minek ment gyerekorvosnak.

2018. okt. 18. 14:52
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hm, én ezen nem is akadtam volna fönn. Hiába, férfi vagyok. :DDDD


A nagyobb gond, amit írtam, hogy szerintem a másik orvos azért hárított, mert nem akar átvenni.

2018. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én nem szóltam a régi gyerekorvosnak. Sajnos olyan haraggal váltunk el (épp most írtam le), hogy azóta köszönőviszonyban sem vagyunk.

Felhívtuk az újat, ő átkérte a papírokat, és kész.

2018. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Goldmund: hogy jön ide hogy férfi vagy? Bocs, de nem értem.
2018. okt. 19. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!