Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Váltanál 36 hetesen orvost,...

Váltanál 36 hetesen orvost, ha úgy érzed nem 100%-osan bízol meg benne?

Figyelt kérdés
Mindig adunk pénzt az orvosomnak, de úgy érzem, mégsem igazán törődik velünk. Pl. 36 hetesen még nem volt képes megmondani, hogy fiú, vagy lány lesz. Most meg elment sielni, mondta, hogy előtte hívjam fel, menjünk NST-re(előtte egy hónappal volt ultrahang), aztán meg lerázott, hogy sokan vannak és menjek 2 hét múlva inkább. Annyira túlterheltnek tűnik, meg sem ismer, ha telefonon hívom és nekem ez rossz érzés. Nem kellene váltanom? Vagy ez csak túlérzékenység és túlaggódás?
2012. jan. 27. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem túlérzékenység, ha ennyire nem ismer akkor ennyi erővel az ügyeleten is szülhetnél...semmi rossz sincs abban, én is ott szültem,minden rendben volt.

Vagy kérd meg,hogy ajánljon valakit, csak nem tudom mit reagálna a rá, a másik meg akkor is idegennél szülsz egy csomó pénzért.

2012. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van olyan doki akire szívesen "váltanál"? Aki megbízható? és vállalna? Mert nagyon sokadik héten vagy már. Férjed mit mond?

Mondjuk, ha hányaveti, nem bíznék meg benne akkor váltanék.

2012. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pont tegnap említette a férjem is, hogy nem igazán bízik meg az orvosunkban. Én is ezt éreztem, de nem akartam idegesíteni vele.
2012. jan. 27. 15:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor gyorsan keress valakit aki megbízható,ha találsz!
2012. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén 2 gyereket szültem ugyanannál a maszek dokinál, tömtük a zsebét rendesen. Utólag belegondolva, sajnálok minden fillért, amit neki adtam, mert azon kívül, hogy pár kedves szót mondott vizsgálatok alkalmával, semmi több pluszt nem adott. Mindkét terhességem és szüléseim is komplikációmentesek voltak.

Ő is simán elment volna szabira, nem nézte ki mikor szül, aki fizet neki.

Most jön a 3. baba, anyagilag lecsúsztunk, nem tudnánk magán dokit fizetni, így marad a körzeti doki ingyenesen.

Semmivel sem kapok más szolgáltatást, mint ezelött a magánban.

Szerintem válts nyugodtan, sőt mondom az se baj, ha ingyenesen szülsz az ügyeletes orvosnál.

Gondolom, te is inkább szívesebben költenéd a babára a64000Ft anyasági támogatást, mint a "szegény" orvosnak add.

2012. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én 22 hetesen váltottam, mert egy hónappal azelőtt is ugyan akkorának mondta a babát. Nem aggodalmaskodott miatta. Azonnal váltottam. A dokik ilyenkor nehezebben vállalnak el (hogy már nagy a pocak), de az is lutri, hogy milyen lesz.

Az, hogy nem mondja meg a nemét nem azt jelenti, hogy nem akarja, lehet, hogy nem látszik. Nekem a lányom annyira lent ült a vesémen, hogy senki nem tudta megmondani a nemét. Pedig nagyon sokat, és nagyon sokan vizsgáltak még az utolsó napon is.

2012. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy elvállalják, menjen körzetihez.
2012. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol meg benne és úgy érzed nem figyel rád válts mindenképp. Ismersz más dokit, akivel esetleg már találkoztál vizsgálatokon? Teljesen idegen doki nem biztos, hogy be fog jönni neked. Esetleg kérdezz rá - akár itt az oldalon - hogy abból a kórházból kit ajánlanak.

Vagy szülj az ügyeletesnél, akkor is megkaptok mindent amire szükségetek lesz a babával és a pénz is megmarad.

Mondjuk én inkább választanék valakit. Az én tapasztalatom az, hogy a fiatalabb és nem vezető beosztású orvosok lelkiismeretesebbek. Persze biztosan vannak kivételek.

2012. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én hasonló ok miatt váltottam 20 hetesen. Egyáltalán nem bántam meg.
2012. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha az előző orvosomról írtál volna! Én 30hetesen váltottam pont ilyen indok miatt! És igenis nekem fontos, h az orvos ha megyek hozzá vagy felhívom tudja, h kivagyok, ha már otthagyok nála annyi pénzt! És ő sose tudta ki vagyok! A páromba meg majdhogynem szerelmes volt, ha meglátta, ilyeneket mondott, h jahhhh... ön az Viktória.... Mondom köszi!!!! :SSSSS

Úgyhogy én pofátlanul otthagytam és átmentem 1 másik dokihoz! Szerintem az a legfontosabb, h 1 doki mellett jól érezzük magunkat, és persze biztonságban! Én még nem szültem meg 32hetes vagyok, de esküszöm neked/nektek, hogyha tudom ezeket előre, tuti nem is választok orvost, csak szülésznőt és majd, aki bent lesz, annak mondtam volna, h vállaljon el és a végén adok neki pénzt! De mivel már választottam új dokit, aki nagyon tündér, így nem fogom ezt csinálni, de az 100%, hogyha még1 babát bevállalnánk, akkor már így csinálnám!! Szerintem te is gondolkozz el ezen a lehetőségen, ha pedig nem mered ezt bevállalni, akkor meg válts nyugodtan!!! De semmiképp ne légy rest váltani...

2012. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!