Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák! Nektek milyen sűrűn...

Anyukák! Nektek milyen sűrűn beteg az ovisotok és kistesoja?

Figyelt kérdés

Vagy csak mi vagyunk ilyen bénák???


December óta váltjuk egymást. Először mindig az ovis kezdi. Majd a kisöccse utána apa és mikor kezdek megnyugodni h javulnak akkor jövök én. És igy megy a körforgás. Elegem van!

A gatyank rá megy erre a sok gyógyszerre. Jelenleg 3 hetet volt benne a nagyfiam a kisebbiknek ez a második hete de még mindig hurutosan köhög. Annyi antibiotikumot kaptak az elmúlt időszakban h nem győzöm helyre tenni a belflorajukat.

Ez komolyan normális h ennyit betegek? Meg mi is? Állítom két hetente benne vagyunk. Nem is megyünk most oviba egy darabig mert szerintem a sok anti kúra miatt most bármit elkapna.

Mit tanacsoltok ?

Immunerositot szednek,meg ezt a bioconnect kids lekvart is. D vitamin,c vitamin minden létezot adok nekik úgyhogy szerintem ezzel újat nem tudtok mondani.

Még a halolajon gondolkozom mert halat viszont egyáltalán nem eszünk és lehet nem ártana nekik az omega 3.


2017. febr. 15. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Halolajat nem ajánlom mert még kiütésesek is lehetnek.

Sok gyümölcs zöldség és husi mellé kitartás. Ez ilyen időszak, ha a nagy beteg a kicsi biztos elkapja.

A helyedben ilyen olyan lekvárokkal nem etetném mert semmi haszna nincs. Nem tudsz mit csinálni, ha betegen beviszik a gyereket oviba a tiéd is elkaphatja.

2017. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekem bolcsis a kisfiam, es igen, 2-3 hetente van valami. Porszivot egesz telen el se raktuk.(orrszivashoz)

Mi nem antibiotikumozunk, mert ezek mind virusos betegsegek, igaz legalabb a belfloraja rendben. Persze mi is elkapjuk tole. Pedig mindenki szed vitaminokat.

Mi is nagyon unjuk!

2017. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy betegség alatt semmilyen vitamint, immunerősítőt ne adjak mert csak elhúzódik a betegség.


Egyébként nálunk is hasonló. December óta kb 3-4 olyan hét volt hogy senki sem beteg.

2017. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Igen nálunk is ez megy. Ez az év különösen rossz volt, pedig már középsős a lányom, de többet volt itthon mint oviban. Természetesen a kicsi is mindig elkapja tőle.

AZ immunerősítők nem érnek semmit. én csak reménykedem hogy mire iskolás lesz kinövi és kevesebbet lesz beteg.

2017. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Fiam volt bölcsis, akkor többet volt beteg. Szeptember óta ovis, eddig 2x hiányzott 1-1 hetet betegség miatt. Az apja néha elkapja tőle, de enyhébb lefolyással, én meg kb 5 éve nem voltam beteg.

Én nem szedek semmilyen vitamint (halat sem eszek, mert nem szeretem), férjem plusszt iszik, fiam mikor mit kap: Vibovit, Béres gumivitamin, Marslakócskák.


AZt tanácsolom, hogy beszéld meg a gyerekorvossal, mit tehetsz, ő mit ajánl nekik, hisz ő ismeri őket.

2017. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
És csupa bakteriális fertőzésetek volt, hogy ennyi antibiotikumot írt az orvos? Vagy csak felírta mert olyanja volt? Ha utóbbi akkor az is probléma.
2017. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát is is.

Mert az első antit virusra írta és onnan kezdődött a lavina

2017. febr. 15. 13:50
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

De vírusra miért ír egyáltalán antibiotikumot? És Te miért adod be, ha tudod, hogy vírusra nem adunk antit?

Vidd el másik gyerekorvoshoz!

A mi dokink a 4év leforgása alatt kétszer írt antibét, mindkétszer durva fülgyuszira. Egyébként antibiotikum-ellenes, csak nagyon indokolt esetben, és max. 1 hetes kúra.

2017. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Kerek 4 év van a gyerekek között. Most a pici 4 hónapos. A nagy 3 évesen volt MINDIG beteg,októbertől áprilisig.

Most a november és ez a január közepétől február közepéig volt kétszer egy hét betegeskedés,nátha,köhögés. A babának is nátha.

Mindegy mit kapnak,legtöbb gyerek beteges

2017. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem tudtam h az mert ő állította h baci. Aztán megnezettem másik orvossal is aki mondta h virus de mivel elkezdte szedni az antit nem állította le,nem szabad tán abbahagyni.
2017. febr. 15. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!