Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3. hörghurut? 6 hónapos a...

3. hörghurut? 6 hónapos a kisfiam!

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos.


Először karácsonykor, 4 hónaposan volt hörghurutja. Az első héten köptetőt, rectodelt kúpot (2 x fél) és theophillint kapott, amire túlérzékeny lett, végigüvöltötte a Karácsonyt szegénykém :( A 2. héten Klacid Antibiotikumot, Ventolint és köptetőt, így a 2. hét végére meggyógyult.


2. hörghurut február elején volt, 5 1/2 hónaposan. Itt rögtön Cedax baby antibiotikum, Ambroxol és Ventolin, plusz az első pár napban Rectodelt. Itt másfél hétig volt beteg.


Másfél hétig jól volt, most szerdán újra szörcsög, újabb hörghurut :( Most csak Ventolin, és Acc 100, plusz TEVA sóoldatos inhalálás. Most mivel kevésbé szörcsög, nem is kapott antibiotikumot.


Egyébként befulladás egyiknél sem volt szerencsére.


Most voltunk vérvétel, vizelet vizsgálaton, mellkasrtg-en, majd március végén megyünk pulmonológiára. Hétfőn megyünk vissza a háziorvoshoz!

Nincs asztmás, allergiás a családban, nincs penészes fal.


2 ovis tesó van, akik esetleg még az oviból haza tudnak hozni betegséget :(


Mit rontok el, hogy már 3-szorra kapjuk el ezt a betegséget? Hogy tudnám elkerülni, hogy ez ne forduljon elő többet? Mire figyeljek jobban? Illetve mit adhatok még neki, hogy gyorsabban gyógyuljunk, hamarabb múljon el a szörcsögés, a köhögés és a többi, ami vele jár?


Köszönöm előre is a válaszokat, már nagyon tanácstalan vagyok :(



2015. febr. 27. 21:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

*meg

*3 nap múlva

2015. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a fiamnak januárban 3 hétig tartó asztmatikus hörghurutja volt, én komolyan jobban kikészültem, mint Ő, borzalmas volt nézni, hogy alig kapott szegénykém levegőt (5 hónapos volt akkor)


Szóval amit tudok ajánlani!:

Ventolin, ambroxol (igen, a köptető veszélyes ilyen kicsinek, a doki azt mondta, hogy 80%-nak segít, 20% befullad --> ekkor azonnal kórház, se mi hála ég a 80%-ba tartoztunk), C vitamin emelt adagban, hideg pàràsító gèp, amibe salvus vizet tegyetek, naponta többször forraltam fel ecetes vizet es azt is parologtattam, mert kiöli a bacikat, vírusokat, hűvös legyen a szobában, sok szellőztetés, orrszívás, tengervízes spray, nasivin spray, baby luuf Balzsam es hülyén hangzik, de vöröshagymát vágj apróra es egy tanyerral tegyél be egy kis időre a szobába, tisztítja az orrát.


Én ezt mind csináltam, mert nagyon durva lefolyású volt nálunk is sajnos, de ez így együtt sokat segített, mert mèg az orvos is mondta, hogy ahhoz képest, amit a tüdeje produkált, hamar meggyógyult!

2015. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!