Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3. hörghurut? 6 hónapos a...

3. hörghurut? 6 hónapos a kisfiam!

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos.


Először karácsonykor, 4 hónaposan volt hörghurutja. Az első héten köptetőt, rectodelt kúpot (2 x fél) és theophillint kapott, amire túlérzékeny lett, végigüvöltötte a Karácsonyt szegénykém :( A 2. héten Klacid Antibiotikumot, Ventolint és köptetőt, így a 2. hét végére meggyógyult.


2. hörghurut február elején volt, 5 1/2 hónaposan. Itt rögtön Cedax baby antibiotikum, Ambroxol és Ventolin, plusz az első pár napban Rectodelt. Itt másfél hétig volt beteg.


Másfél hétig jól volt, most szerdán újra szörcsög, újabb hörghurut :( Most csak Ventolin, és Acc 100, plusz TEVA sóoldatos inhalálás. Most mivel kevésbé szörcsög, nem is kapott antibiotikumot.


Egyébként befulladás egyiknél sem volt szerencsére.


Most voltunk vérvétel, vizelet vizsgálaton, mellkasrtg-en, majd március végén megyünk pulmonológiára. Hétfőn megyünk vissza a háziorvoshoz!

Nincs asztmás, allergiás a családban, nincs penészes fal.


2 ovis tesó van, akik esetleg még az oviból haza tudnak hozni betegséget :(


Mit rontok el, hogy már 3-szorra kapjuk el ezt a betegséget? Hogy tudnám elkerülni, hogy ez ne forduljon elő többet? Mire figyeljek jobban? Illetve mit adhatok még neki, hogy gyorsabban gyógyuljunk, hamarabb múljon el a szörcsögés, a köhögés és a többi, ami vele jár?


Köszönöm előre is a válaszokat, már nagyon tanácstalan vagyok :(



2015. febr. 27. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A fiammal átmentem ezen ősszel. Kb 3 hónapig mindig visszaesett 1-2 nap után. Igazából a sóterápia és az inhalátor segített. Mióta sószobába járunk kruppos sem volt...pedig ez minden télen 6-8szor kijött. Én antibiotikumot nem adtam. Vagyis az orvos nem adott. 4 éves a fiam.
2015. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

először apró köhécselésekkel kezdődikk, ami fel sem szokott tnni, és enyhén jobban folyik az orra a szokásosnál.

már ezen a ponon adni kell neki pl Nurofent, meg Cetebét, nálunk, van, amikor ez el is tudja folytani csírájában.


nálunk egyszer volt a drága ovis rokongyerektől kapta el a babám!még hörgőtágítózni is kellett :(


amikre ügyelni kell

- ne hűljön meg a baba, jól felöltöztetni, ill ha leizzadt, átöltöztetni szárazba

- tudni, hogy gy betegtől egy köhögés, vagy egy tösszentés képes egy egész szobát megtölteni vírussal, babáknak nagyon gyenge az immunja

-kézmosás legyen alapvető higiénis, olyannak nem odaadni, aki wc-ről jőve sem mos kezet

-nem nyitni rá ablakot

-vendégségben baba kezét is sűrűn mosni (nagyon bőrbarát, esetleg higított foly. szappannal)


ami még fontos!


-betegségek közepette, vagy után kiságyrácsokat, játékait fertőtleníteni,(meg amihez hozzáérhet, széklába, szekrényajtó stb) hetente pedig a kádját ecetes vízzel átmosni, üvegeit kifőzni persze, vannak bpa mentes kanalak, azok is főzhetők

2015. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Legkisebb gyerekemnek volt sokszor hörghurutja, 2 hónapos korában először. Nála azért volt, mert a legnagyobb akkor volt kiscsoportos, és igaz, hogy ő nem lett igazán beteg, csak egyszer-egyszer tüsszögött vagy köhögött egy picit, a kicsinél ilyen súlyosan jött elő ugyanaz a betegség. Antibiotikumot egyszer sem kapott rá, mivel az orvos szerint vírusos megbetegedés volt, nem is volt lázas. Minden alkalommal néhány hétig tartott a teljes gyógyulás. Idén télen lett 2 éves, és ebben a "szezonban" már csak egyszer volt hörghurutja. Úgy látszik, kezdi kinőni. A Te babád is biztosan ki fogja nőni. Azt tudom esetleg tanácsolni, hogy rögtön az első köhögésnél mutasd meg orvosnak, hogy ha szükséges, rögtön kaphasson köptetőt.

Egyébként a gyerekorvosunk (ő pulmonológus is) azt mondta, a piciknél azért alakul ki könnyebben, és gyógyul nehezebben az ilyen köhögéses betegség, mert még nem elég erős a tüdejük, hogy rendesen felköhögjék a váladékot.

2015. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezzel mi is küzdünk. Kislányomnál 4 hónaposan kezdődött ez az egész, most 17 hónapos. 6 hónapos kora óta asztmagyógyszert és flixitide pipát (szteroidos gyulladáscsökkentő) használunk. Összesen 7x volt asztmatikus vagy "sima" hörghurutja, többször voltunk kórházban is. Ha elkezd köhögni egyből fújom Ventolinnal és inhalálom Beroduallal. Mindig kapott teofillines kúpot vagy Egifilint, de ezekre nem igazán javult, 1 eset kivételével szteroid (Dexa) is kellett neki, volt hogy több napon át.

Nekem amiket ajánlottak a gyógyszereken kívül:

alapos szellőztetés alvás előtt

sóterápiás készülék

inhalálás hetente 1-2 alkalommal akkor is, ha nincs semmi baja

tünetek korai felismerése és azonnali kezelése

2015. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket, várok még jó tanácsokat, ha van :)


Most kevésbé köhög, és még az orra sem folyik, csak szörcsög, és "húz a háta" ezt nem tudom, hogy hívják hivatalosan, - szóval ha köhhint, akkor ez elmúlik, vagyis jobb lesz. Remélem, most tényleg a sóoldatos inhalálás is sokat segít.


A tanácsokra pedig nagyon fogok figyelni: szellőztetés, fertőtlenítés, elején megfogni a betegséget.


6 hónaposan egyébként mehetünk sószobába?

2015. febr. 27. 22:58
 6/12 A kérdező kommentje:

Az első két hörghurutja köhögéssel kezdődött, orrfolyással és hőemelkedéssel. Mindkét alkalommal már az első nap elvittem orvoshoz, akkor csak köptetőt kapott. Pár nap múlva újra elvittem, akkor is csak köptető kellett. Rá pár napra jött a szörcsögés és a hörghurut :(

Most rögtön szörcsögéssel kezdtünk, és azonnal orvos. :(

2015. febr. 27. 23:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem a kislányomat sószobába, de azt mondták, hogy hetente csak 1x menjünk és max 5-6 alkalommal. Ez nekünk nem sokat ért, ezért tértünk ét inkább a gyakori inhalálásra, ami hasonló hatású, mert a sóoldatot lélegzi be közvetlenül.
2015. febr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, akkor marad az inhalálás. Egyébként úgy néz ki, ez tényleg sokat segít :)
2015. márc. 1. 08:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Ekkora babának tilos köptetőt adni, mert nem tudja rendesen felköhögni a váladékot, befulladhat tőle! Pulmonológushoz vidd el, ne a háziorvoshoz!

Antibiotikumot akkor kell adni, ha bakteriális fertőzés okozta a hörghurutot. Ez a laborból látszik.


Amit tehetsz, az a sós, salvus vizes inhalálás már az első tünetektől, napi 4szer 2ml salvus.

Ha elkezd köhögni (ugatni, vagy a kilégzése kezd nehezítetté válni), akkor azonnal ventolin a babyhallerrel. Ilyet vettetek hozzá, ugye? Van egy használati utaítás, hogy az első ürában 20 percenként kell fújni, majd csökkenteni 3 óránkénti puffra, majd megint ritkítani.


Megelőzni nem igazán lehet, max a tesót távolabb helyezed, ha beteg, taknyos. Ne legyen köztük kontakt. Gyakran szellőztetsz. A sószobában csak egyedül legyen, mert ott is el lehet kapni cifraságokat...

2015. márc. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6 mi nurofennel kezdjül mindig bem c vitaminnal

ennek van is hatása, csak akkor kell doki, ha nap múlbva nem javul

2015. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!