Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » S. O. s. hörghurut meddig tart?

S. O. s. hörghurut meddig tart?

Figyelt kérdés
Már 4hete köhög. Közbe túl van 2 kruppos befulladáson. Most 3napja nem alszik. Csak inhalálást irtak elő. Mennyi ideog lehet még ilyen szörnyű az éjszakai köhögés. 3 percenként köhög.
2014. okt. 20. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hetekig el tarthat,pláne ha még kruppol is mellette.A 3 percenként még jó is,nekem volt hogy 20 másodpercenként ugatott,na akkor be voltam rendesen rezelve.Jobbulást nektek!Hány éves?
2014. okt. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
3 és fél. Ma épp nem ugat csak simán köhög..próbál aludni. De folyton hánynia is kell..tegnap éjjel 3szor hányt..én már csak itt bőgök mellette mikor nem látja..a szívem szakad meg..hulla fáradt vagyok és ez a kiba.ott tehetetlenség megőrít..
2014. okt. 20. 21:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Mivel inhaláltok? Én ilyenkor hörgőtágítót használok.
2014. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom,tudom milyen nehéz.Ve ntolint nem kaptatok,vagy spiroprentet?
2014. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Reggeli meg esti inhaláláskor kell salbutamol cseppekből 3 cseppet tenni az inhalátorba. Ennyi. Se ventolin se semmi..csak mondjuk így elég nehéz elindulni mondjuk a boltba..egy ventolin berakok a táskába és indulok..na az inhalátor készülék kicsit nehezebben mozgatható!:-)

Amúgy ez fertőző? Oviba mikor mehet? Csak ha teljesen kigyógyult? Tehát hetekig itthon kell tartanom? Mármint engem nem zavar csak ő van oda az oviért..

2014. okt. 21. 14:03
 6/13 anonim ***** válasza:
Miután meggyógyult,és az orvos is gyógyultnak nyilvánította,még otthon kellett tartanom,kicsit immunerősíteni,mert annyira le volt gyengülve,úgyhogy én csak akkor engedném oviba ha már tökéletesen meggyógyult.
2014. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Hörghurutra nem adtak antibiotikumot? Ez nekem nagyon furcsa! Tüdőgyulladás is lehet belőle simán. 6 éves lányomnak volt a nyáron hörghurutja, az orvos azonnal Sinupret antibiotikumot írt föl neki és Spiropentet köptetőnek, plusz Prospant is kellett szednie, 1 hét alatt meggyógyult.
2014. okt. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor a köhögés elmúltától számítva itthon tartom legalább 1 hétig a gyerekemet.

Nem tudom, mi az amit használtok, mi Beroduallal inhalálunk.


Kedves utolsó. Remélem csak elírtad vagy összekeverted a gyógyszerek nevét. A Sinupret nem antibiotikum, hanem gyógynövényes nyákoldó. A Spiropent nem köptető, hanem hörgőtágító. A Prospan gyógynövényes köptető.

2014. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Láza nincs így vszinűleg nem bakteriális hanem vírusos eredetű így nem kell antibiotikum. Bár mondjuk egy vérvételt megért volna hogy megnézzék nem e bakterium okozza. Köptetőre aztmondta az orvos ne adjam. Köhögés csillapításra semmit nem adtak..nyilván nem jó csillapítani a köhögést de legalább éjszakára jó lett volna vmi..mert aludni sem ártana néha..

Amúgy ez milyen lefolyású dolog? Tehát ha elkezd javulni akkor borítékolhatom hogy gyógyulgat vagy lehetnek jobb és rosszabb napok egymás után?

2014. okt. 21. 22:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Elvileg ha javulást mutat, akkor borítékolható a gyógyulás. De bármikor visszaeshet. Sokat számít az időjárás is, az én gyerekem mindig megérzi a hidegfrontot, olyankor szokott fulladni.
2014. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!