Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szűnni nem akaró hörghurut ellen?

Szűnni nem akaró hörghurut ellen?

Figyelt kérdés
2 év alatt a 7 hörghurutja van a kislányomnak.De most ez az eddigi legdurvább.Vagy 2,5 hete kezdődött.kapott cedax babyt,spiropent.Nem használtak,rosszabbul lett,befulladt.Korházba voltunk 4 napot,ott kapott ventolint,meg valamilyen szteroidokat.Jobban is lettmár hőemelkedése sem volt,haza engedtek most hétfőn.A háziorvos megint a spiropentet javasolta,meg a Teophilines kúpot.Nem is volt már hőemelkedése sem csak még picit köhögött.Azt hittem meggyógyul,erre éjszaka 39fokos lázzal ébredt,és egész délelőtt annyi volt,a nurofen kup csak 38,5-re viszi le.Voltunk az ügyeleten,azt mondta higgyem el hogy a rossz étkezéstől van ez neki,meg írt fel Duomox antibiotikumot.Már teljesen kétségbe vagyok esve,egy csomó orvos látta már mégsem javul.A gyermek tüdőgondozóba decemberre van időpontunk.De addig le küzdi vajon most ezt?Ventolint a háziorvosa nem írhat fel ugye,csak majd a tüdőgondozóban?
2014. nov. 8. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Ventolint írhat fel a háziorvos is, maximum nem akkora támogatással, mintha pulmonológus írná fel.

Jobbulást a kislányodnak

2014. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz be egy inhalátort és naponta legalább 3x használjátok. Próbálj kuncsorogni belevaló hörgőtágítót. Nálunk csodákra képes a Berodual. Spiropent csak annyit ér, hogy jól felpörgeti a gyereket.

Nem tudod elvinni magánúton pulmonológushoz?

2014. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abszolút igaza van a #2-es válaszolónak. Nekünk is a leghatásosabb a Salvus vizbe csepegtetett Berodual oldat. Gyerek pulmonológus írta fel, és az első alkalommal a gyerekorvosnál kapta meg, és félórás megfigyelés alatt tartották, hogy esetleg nem allergiás-e rá. De nem volt mellékhatása, és látványosan, azonnal jobban lett.

Korábban is sejtettük, hogy a fertőzés mellett egy asztmatikus jellegű köhögése is van, mert ha ősszel vagy télen a hideg levegőre kimentünk levegőzni, kinn a hidegben sokkal kevesebbet köhögött.

2014. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Látom nem új a kérdés de reagálnék. Mi 2 és fél hónapja küzdünk hörghuruttal. 3 és fél éves a fiam. Folyton visszaesik..van inhalátor. .napi kétszer hörgőtágítót is kap bele. Plussz most 7 napja reggel este szteroidos gyogyszert is tennem kell az inhalátorba. .mióta adom ezt a szteroidos dolgot sztem rosszabb mert eddig legalább úgy volt hogy 3 rossz nap utan mindig elkezdett felszaladozni majdnem meggyógyult és visszaesett. Most bár nem köhög egyáltalán de fel sem szakadozik a "cucc". Elkezdtünk sószobába járni..2szer voltunk és igazából kicsit mintha javult volna..de én már nem tudom mikor lesz vége..folytatom a sószobázást meg még 10 napra van szetroidos inhalációs oldat felírva és remélem kigyógyul. .nálatok mi a helyzet? Jobban van?
2014. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egy másik orvos írt fel neki új antibiotikumot az Aktil Duot.Napi kétszer kapnia kellett még a spiropentet,és a theophilines kúpot meg még egy kúpot este.Úgy tűnik jobban van,de még köhög,nagyon félek hogy visszaesik.Attól félek még hogy most már túl fogom félteni mindentől. :) 1-én megyünk a gyerek tüdőgyógyászatra,kíváncsi vagyok mit mondanak.Remélem a Tied is meg gyógyul.Képzeld mi is járunk a sószobára most már az egyik oviban van.Meg itthon teszek tengeri sót a hideg párásítóba,bár nem tudom az mennyire használ.
2014. nov. 21. 23:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi volt az orvosnál? Meggyógyultatok azóta?
2014. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!