Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A szabadon választható védoolt...

A szabadon választható védooltásokról kinek kötelessége szólnia?

Figyelt kérdés
A gyermekorvosnak kötelessége jelezni, hogy mik a szabadon választható oltások? A rotaviros elleni oltást jelezte, mi mondtuk, hogy nem szeretnénk, ezután célozgatott, hogy az anyagi hátterünk miatt biztos nem engedhetjük meg... ezután nem figyelmeztetett, hogy a bexsero védőoltást is megkaphatja, csak a neisvac-c - t írta fel olyan megjegyzéssel, hogy ne aggódjunk ez kb ingyen van... most tudtuk meg, hogy a bexserot már rég meg kellett volna kapnia, ha szerettük volna...
2022. szept. 1. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

9


Mi ez a visszaigénylés?

2022. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11es: ugyan nem a 9es vagyok, de a visszaigénylés hogy bizonyos kerületekben, vagy településeken az önkormányzat visszatéríti az oltás árát, ha bizonyos időben kapja meg a kicsi. Egy oltást és ez általában a Bexero, mert az a legdrágább. De kevés kerület ahol támogatják. Nálunk az 5. kerületben igen
2022. szept. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Számlát kell kérni az oltóanyagról, és az önkormányzat visszatéríti. Ez nem mindenhol van sajnos, pedig tök jó dolog. Főleg a Bexseronál, ahol 3 adag van, és 30.000 körül mozog egy adag.
2022. szept. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Jah értem.. akkor emiatt volt új..nem budapestiek vagyunk..


(13. Kerületben tudtam, hogy vannak oltástámogatások, azt hittem van általánosabb is azóta)


Köszi

2022. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Miért lenen ez a védőnő dolga? Tájékoztasson az, aki az oltásokat adja
2022. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

3 éves a gyerekem

A védőnő adott az első hetekben tájékoztatófüzetet, szórólapot a választható fizetős oltásokról. Abban leírták melyiket hány hónaposan kell beadni, mikor van emlékeztetője, stb

3-at kiemelt: Neisvac (dobozköltség kb 300Ft) Bexero (3x30.000 Ft) Rota elleni (25.000 Ft) gyógyszertáronként más áron vannak, nem is értem


Mi csak az agyhártyásokat kértük, de a gyerekorvos is megkérdezte lesz-e valami plusz.

Engem sziven ütött, hogy a bexero 3 oltásos, nem csak 1, de akkor már mindegy volt, erre nem sajnáltam.

Elmondtam melyiket választottuk, ô úgy adta a receptet és ütemezte az oltásokat.

A fizetős oltás beadásáért is pénzt kérnek, ezen se lepődj meg :)

2022. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, felétek nincs internet?
2022. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!