Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A szabadon választható védoolt...

A szabadon választható védooltásokról kinek kötelessége szólnia?

Figyelt kérdés
A gyermekorvosnak kötelessége jelezni, hogy mik a szabadon választható oltások? A rotaviros elleni oltást jelezte, mi mondtuk, hogy nem szeretnénk, ezután célozgatott, hogy az anyagi hátterünk miatt biztos nem engedhetjük meg... ezután nem figyelmeztetett, hogy a bexsero védőoltást is megkaphatja, csak a neisvac-c - t írta fel olyan megjegyzéssel, hogy ne aggódjunk ez kb ingyen van... most tudtuk meg, hogy a bexserot már rég meg kellett volna kapnia, ha szerettük volna...
2022. szept. 1. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Védőnő. Adnia kellett volna egy papírt, amin minden lehetőség fel van sorolva.
2022. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Védőnő


De én utána olvastam és a kerdeseimmel előbb mentem, és egyből adott is tájékoztató papírt

2022. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Védőnő adhatott volna tájékoztatófüzetet.


Amúgy nálunk csak a Neisvac-C-t mondta a gyerekorvos szintén.

Minden mást én kérdeztem.


Az Encepurt is kapják mondjuk és ez nem annyira általános.



Egyébként az állami egészsègügyben javaslom, hogy magad tájékozódj, ne várj semmit a dolgozóktól ( mondom ezt úgy, hogy nálunk elég jó a tájékoztatás.

2022. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

A Bexserot bármikor be lehet adatni később is.


Nálunk is a védőnő tájékoztatott a lehetőségekről, illetve arról is, hogy a mi doktornőnk melyiket szokta közülük ajánlani. Az orvosi rendelőben a váróban mondjuk elég sok információ ki van téve az oltásokról, de a gyerekorvos konkrétan csak akkor adott tájékoztatást, ha kérdeztem.


Amúgy egyetértek a 3-assal, erősen javasolt saját magunknak is tájékozódni.

2022. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Senkinek sem kotelezo. Utananezel magad, vagy megkerdezed.
2022. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Gyermekorvosnak kötelező, védőnő tájékoztathat ha rákérdezel de nem az ő kompetenciája és felelőssége.
2022. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyermekorvos tájékoztatott, teljesen korrekt volt, ezek szerint nekünk szerencsénk volt csak.
2022. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bexserot bármikor el lehet kezdeni.
2022. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

Nekünk a Bexserora azt mondta a gyerekorvos, hogy érdemes 6 hónapos kor előtt beadatni az elsőt, mert vissza lehet igényelni egy nem kötelező oltás árát. És az a legdrágább. A fiam 5 hóbaposan kapja majd emiatt.

Egyébként nálunk a gyerekorvos és a védőnő is elmondta, hogy mik a nem kötelezők, mit mikor lehet beadni. Mindketten adtak egy táblázatot is, amiben benne vannak a kötelező és nem kötelező oltások is.

2022. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő adott egy gondozási tervet, abban benne vannak, és a gyerekorvos is szóban elmondja. A szülők dolga is utánanézzenek, és kérdezzenek ha kérdésük van vagy lusták utánajárni. A bexserot én direkt adattam be 2 éves korában,és nem korábban, de bármikor el lehet kezdeni. Lásd betegtájékoztató, el tudod olvasni.
2022. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!