Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért vannak ennyire beszarva...

Miért vannak ennyire beszarva egyes anyukák a láztól?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok anyukákat mesélni arról, mennyire húde megijedtek, amikor a gyerek belázasodott. Éjjel ügyeletre, sürgősségi rohantak. Aztán fel voltak háborodva, hogy nem csináltak semmit a gyerekkel, hanem hazaküldték őket a szokásos tanácsokkal: pihenés, sok folyadék, lázcsillapítás.

Hozzáteszem ezek sima egyszerű vírusfertőzések 1-2 napig tartó lázzal mindenféle egyéb aggasztó tünet nélkül.

És akkor rám néznek nagy szemekkel, amikor mondom, hogy nem, nem voltunk orvosnál azért, mert pár órán át 39 fokos láza volt a gyereknek. Csillapítottuk, reggelre el is múlt...

Akkor vittem el egyik alkalommal, amikor más aggasztó tünetet is produkált mellé.


2022. júl. 19. 08:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
19%
30. Most megint ezt mire írod? Mit akarsz közölni? Én nem sértegetlek, pedig úgy fogalmazol, mint egy harmadikos. Írd le kérlek, mint egy felnőtt ember, mit szeretnél mondani. Ne azzal gyere, hogy nem tudok értelmezni mert össze-vissza beszélsz. Ha csal vagdalkozni tudsz, köszönjünk el és zárjuk le a vitát, ezzel sincs semmi probléma.
2022. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
68%
Utoljára válaszolok, úgy sem értünk egyet. Olyanokat állítasz, amit nem is írtam, szimplán ennyi. Össze foglalom röviden egybe az eddigit. Nem kell egyből rohanni a lázas gyerekkel, de ha gyógyszer mellett nem megy le, akkor azert ildomos, anyámra se azt írtam, hogy egyből viszi, azt sem írtam, hogy szimplán a magas láz okozza a görcsöt.Remélem így érthető... Azt pedig továbbra is felelőtlennek tartom aki képes napokig nézni a gyereket magas lázzal, mert hogy, tudom én mit kell csinálni...persze, addig ok, amíg gyógyszer után lejjebb megy...
2022. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
78%

28-es, ezt a görbe tükröt még gyakorold, meg egy kicsit higgadj le, mert itt egyedül te képviselsz ilyen alpári stílust, nem azok, akikre te reflektálni próbálsz.


“ Te vagy a buta, felelőtlen, mert egy baba elsősegélyre nem húzod el a lusta beled. ”


Babám, én magam tartok baba elsősegély tanfolyamot, a következőt speciel Kecskeméten fogom. Nem mondunk ilyen ostobaságokat, amiket itt hazudsz

2022. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
75%
33. Nem vagyok a babád. Ez a lealacsonyító babázás igazi proli szokás. Így tartasz babaelsősegélyt, hogy butázod a szülőket, akik mindent úgy csinálnak ahogy tanítják? Írd le, légyszi, hogy hol hogy nehogy bárki felkeresse a kontár tanfolyamod. Melyik ostobaság? Hm? Ja egyik sem, csak nem tetszik, hogy valaki szólt, hogy butázol a semmire. Az nem alpári, hogy te butázol mindenkit? Csak mindenki más ugye?
2022. júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
49%
32. Akkor miért kötöttél bele abba amit mondtam, amikor ugyanezt írtam? Te jöttél azzal, hogy anyád azt mondja komolyan kell venni a lázat, mert tesódnak is lázgörcse volt. Akkor ezt miért írtad? Senki nem írta, hogy nem venné komolyan, hanem azt, hogy nem rohanunk az ügyeletre. Még azt is írtam, tök oké, ha másnap elmennek az orvoshoz. Belekötsz a semmire és elvárod, hogy bólogassak? Ne haragudj, nem én szólítottalak meg téged és te kezdtél el sértegetni a szintén semmire. Jó fej csajszi lehetsz, olyan kellemes társaság :D
2022. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy aki úgy nyilvánul meg, mint ez a 23-mas, az a való életben is így beszél egy ismeretlennel?

Vagy csak a neten ilyen paraszt?

2022. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
:) ne zavarjon, hogy egyedül csak te beszélsz trágár módon, prolizol le vadidegeneket és terjeszted a butaságod :) de persze, mindenki h.lye csak te vagy helikopter. Nem ártana egy kis középsulis bioszt tanulnod, mert nagyon le vagy maradva
2022. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
28%

Senki nem arról beszélt, hogy a sok na0ja tarzó lázzal nem kell foglalkozni, a kérdés sem erről szólt, hanem, hogy nem kell vele ügyeletre rohangálni.

Fiamnak, ha beteg lesz, mindig magas lesz a láza. 39 ig még ugrál virgonc, mintha semmi baja nem lenne. De általában 39,5ig legalább fel megy estére és napközben is legalább 39 szokott lenni, ha beteg. Soha nem vittem ügyeletre emiatt, dokink is megmondta, hogy 39ig ne adjak neki semmit, csak, ha fájna a feje, de utána se muszáj. Szinte soha nem kap lázcsillapítót és pár nap alatt jobban lesz.

Kolleganőm már 37,8al az éjszakai ügyeleten ül a mai napig, pedig lassa 13 éves a gyerek és mindig fel van háborodva, hogy elhatják.

2022. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
62%

Az ügyeleten azért vannak ott, hogy lehessen menni éjjel is akár.

Valamiért nagyon meg vannak sértődve, ha valaki éjjel megzavarja az álmukat.

Ismerős nővért hallottam már sipákolni, hogy mit képzel aki éjjel 2-kor behozza a gyereket. 😂😂

2022. júl. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
72%
Az ügyelet az életveszélyes illetve kezeletlenül egédzségkárosodást okozó állapotú, valamint szenvedéssel járó állapotú betegeknek van. Magyarul olyan bajokra amivel nem lehet várni. Egy simán lázas, torokfájó, kicsit hasmenős stb. állapot az nem tartozik ezek közé. Jogosan vannak felháborodva.
2022. júl. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!