Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért vannak ennyire beszarva...

Miért vannak ennyire beszarva egyes anyukák a láztól?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok anyukákat mesélni arról, mennyire húde megijedtek, amikor a gyerek belázasodott. Éjjel ügyeletre, sürgősségi rohantak. Aztán fel voltak háborodva, hogy nem csináltak semmit a gyerekkel, hanem hazaküldték őket a szokásos tanácsokkal: pihenés, sok folyadék, lázcsillapítás.

Hozzáteszem ezek sima egyszerű vírusfertőzések 1-2 napig tartó lázzal mindenféle egyéb aggasztó tünet nélkül.

És akkor rám néznek nagy szemekkel, amikor mondom, hogy nem, nem voltunk orvosnál azért, mert pár órán át 39 fokos láza volt a gyereknek. Csillapítottuk, reggelre el is múlt...

Akkor vittem el egyik alkalommal, amikor más aggasztó tünetet is produkált mellé.


2022. júl. 19. 08:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem inkább egy felesleges orvosi kör, minthogy baj legyen. A gyerekemeől van szó, az ő állapotával nem okoskodom, ha valamiben nem vagyok biztos.
2022. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
30%
Felelőtlen és butuska anyák, akik sz.rnak bele
2022. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
77%
22. És te meg lennél az okos? Te vagy a buta, felelőtlen, mert egy baba elsősegélyre nem húzod el a lusta beled. Mi van a kiskegyed olvasgatása fontosabb volt, mint hogy újra tudd éleszteni a gyereked? Senki nem azt mondta szarik bele, csak nem hurcolja a gyereket feleslegesen orvoshoz, mert pontosan tudjuk mit kell tennünk, hiszen felkészültünk. Te ezek szerint nem…
2022. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
56%
23 ugyan ezt nem nekem írtad, de mondanék erre valamit. Egyrészt miből szűrsz le ilyet, hogy nem tanult elsősegélyt ? Mert komolyabban veszi a lázat? Nevetséges. Második. Egészségügyi iskolát végzett anyám szerint is komolyan kell venni a lázat, még így is volt, hogy lázgörcsöt kapott bátyám, gondolhatod, hogy ő nem szimplán paramami...
2022. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
71%
24. Mert minden elsősegélyen elmondják mit kell csinálni. Pont nem 39 fokos lázzal rohangálni az ügyeletre. Képzeld én is komolyan veszem. Csak én tudom mit kell csinálni, mert felkészültem. És ne haragudj, nem akarom anyukádat bántani, de egészségügyi iskolát végzett és nem tudja, hogy a lázgörcsöt nem a magas láz okozza? Ezzel nem példálóznék.
2022. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
76%
Már ne haragudj, de hol írtam, hogy szimplán a magas láz okozza ? Első válaszomban pedig leírtam, de megint leírom, hogy ha gyógyszer és hűtő fürdővel sem megy le a láz, akkor kell ügyelet, vagy orvos, mert viszont ha nem múlik, akkor lehet görcs belőle, sehol nem írtam, hogy ahogy 39 fokos láz van, rohanni kell vele, de napokig várni vele felelőtlenség viszont....
2022. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
37%

Úristen ez a 23. válasz.


Komolyan, mint valami dühöngőben lennék.

A politika kategóriában kulturáltabbak az emberek. 🤮

2022. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
73%

26. Hát akkor ezt ki írta? Az öreganyám?

“Egészségügyi iskolát végzett anyám szerint is komolyan kell venni a lázat, még így is volt, hogy lázgörcsöt kapott bátyám”


Ha ezt írod, az emberek úgy értelmezik, hogy a lázat azért kell komolyan venni a lázat, mert lázgörcsöt okoz. Ha nem azt akartad mondani, kérlek fogalmazz pontosabban. Már ne haragudj. Hiába írod le ezerszer, téves információt terjesztesz. A lázgörcs akkor jelentkezik általában amikor emelkedik a láz, de nem a láz okozza, hanem ez a szervezet reakciója a fertőzésre, de a testhőtől független. Ebből látszik, hogy te sem voltál babaelsősegélyen, mert ott ezt elmondják, hanem gondolom marhára hátradőltél, mert anyám tudja. Csak sajnos anyukád nem tudja. És azt is elmondják, hogy akkor kell orvoshoz menni ha 3 napig lázas a gyerek. Ez véleményes, én nem tartom azt hülyének, aki másnap elmegy az orvoshoz, de aki szalad az ügyeletre, nos sajnos igen. Nem is hülyének, felkészületlennek. Hívhatsz mindenkit felelőtlennek, aki máshogy gondolja, csak tudod az én értelmezésem szerint, nem az a felelőtlen, aki pontosan tudja mit kell tenni.

2022. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
62%
27. Az egy reakció volt 22-es stílusára, egy görbe tükör, de ne zavarjon.
2022. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
77%
Ne én legyek már a hibás, ha nem tudsz értelmezni. Abban sem szerepel, hogy azonnal rohanni kell, csak az, hogy komolyan kell venni. Mert azért nem egy natúr taknyosságról van szó.
2022. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!