Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért vannak ennyire beszarva...

Miért vannak ennyire beszarva egyes anyukák a láztól?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok anyukákat mesélni arról, mennyire húde megijedtek, amikor a gyerek belázasodott. Éjjel ügyeletre, sürgősségi rohantak. Aztán fel voltak háborodva, hogy nem csináltak semmit a gyerekkel, hanem hazaküldték őket a szokásos tanácsokkal: pihenés, sok folyadék, lázcsillapítás.

Hozzáteszem ezek sima egyszerű vírusfertőzések 1-2 napig tartó lázzal mindenféle egyéb aggasztó tünet nélkül.

És akkor rám néznek nagy szemekkel, amikor mondom, hogy nem, nem voltunk orvosnál azért, mert pár órán át 39 fokos láza volt a gyereknek. Csillapítottuk, reggelre el is múlt...

Akkor vittem el egyik alkalommal, amikor más aggasztó tünetet is produkált mellé.


2022. júl. 19. 08:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
94%

En nem rohantam, beszeltem az ugyelettel telefonon. Kezdő anyakent aggodtam, mert nem tudtam mi az a pont aminek menni kell (lvan nem a sokkos allapotra gondolok, azt felismernem)

Azt mondtak h csillapíthatatlan 39 fokos laz, nem fogadja el a folyadekot, 6 oranal ritkabban jar pisilni, lazgorcs(de ott se kell panikolni, csak cselekedni). Azt is elmondtak, h 38 felett ha megviseli a gyereket adjunk gyógyszert. En igy is tettem. Nyilvan aggodik az ember, hisz beteg a gyereke. A mai vilagban, annyi rosszat lehet olvasni, hogy sajnos van aki egybol arra gondol, hogy az o gyerekenek nehigy az legyen a baja. En megertem oket, nem idegesit ha rohan az ugyeletre vele. Attol nekem nem muszaj. Inkabb ez a veglet, mint az, h elhagyja a gyereket, annyira szarik ra

2022. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
12%

Ez most ilyen dicsekvo poazt arról h milyen tájékozott vagy?


Nekem is elmondták, amikor gyermekem lett h milyen új szabályok vannak lázcsillapításra, nem a régi berögzült módok. Biztos van akinek a vedonoje ezt nem említette

2022. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
69%
A lázgörcs nem a magas láz következménye, értsétek meg. Nem kell hűtőfürdő sem, kifejezetten káros, mert az agy azt az üzenetet kapja, hogy hideg van, emelni kell a testhőn. A lázat akkor kell csillapítani, ha rossz a gyerek közérzete, ennyi. A láz segít, nem egy rossz dolog. Egyébként ezt bármelyik babaelsősegély tanfolyamon elmondják, a kommentekből látszik, ki az aki erre nem vette a fáradságot, de véleménye van.
2022. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
35%
A magas láz egyáltalán nem jó. Megterheli a szívet.
2022. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
59%

39 fokig abszolult nem kell csillapítani sem. Én afölött sem szoktam csak, ha fáj tőle a feje. Lázgörcs egy tök téves elnevezés.

Soha nem mentünk emiatt orvoshoz. Felhívtam a dokink, hogy beteg írja ki, ha köhögés is társult hozzá és 3 nap alatt sem javult akkor kellett lemennünk hozzá.

2022. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
20%
Buták és tanulatlanok az ilyen emberek, akik azt gondolják a 39 fokos láz semmi és nem foglalkoznak vele. De hát mit várunk, az oltással is milyen hisztit levágtak
2022. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
74%
16. Akkor menj és oktasd ki az orvosokat, hogy te jobban tudod mit kell csinálni 🤷‍♀️
2022. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
38%

13!


40 fokos láza volt a 2 éves lányomnak. Mivel amúgy is krónikus beteg volt,felhívtam az ügyeletet.

Mit javasoltak? Hűtőfürdőt.


Szóval csak nem lehet olyan rossz.

2022. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
13%

Mert pl felszaladhat 41 fok fölé,ami már közvetlen életveszély.


Munkatársam járt így a kisfiával. Egy fülgyulladástól 41.3 fok lett a kisfia láza. Felhívta a kórházat,hogy mi legyen. Azt mondta az orvos, BE NE VIGYE,MERT OTT MEG FOG HALNI A GYEREK!


3 percenként kellett ébreszteni/éleszteni otthon a gyereket,és kiskanállal adni neki a vizet. Így élte túl az éjszakát. Az anyuka beállította a telefont/akármit,hogy 3 percenként csörögjön. Egész éjjel!!


Na ezért. Mert veszélyes. Konkrétan felfő az agya,a szíve, tüdeje etc.

2022. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
85%
18. Igen, vannak elavult nézeteket valló orvosok, sosem állítottam, hogy nincs így. De az az orvos aki halad a korral nem ajánlja. Nem azt mondom, hogy tragédia, főleg ha a gyereknek jól esik, akkor lehet jó is. De legtöbbször csak trauma a gyereknek. Alapszabály ha rossz a közérzet gyógyszer, egyéb esetben nem kell csillapítani. És most ne a 41 fokos lázról beszéljünk, senki nem mondta, hogy azt hagyni kell. Amúgy 19 ne higyj el minden sületlenséget. 100% hogy nem mondott ilyet az orvos.
2022. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!