Ausztriában/Portugáliában/Luxemburgban miért vannak ennyire beszarva az autós fedélzeti kameráktól, hogy még használni is tilos őket? Mi értelme betiltani?
Mostanában többször láttam itt a fedélzeti kamerás kérdéseket (asszem tegnap is volt egy), és meglepődve olvasom, hogy a kérdésben leírt országokban tiltják a használatát. (sőt, tán van ahol még felszerelve sem lehet, míg másik helyen ilyen 20 ezer Eurós büntetéssel fenyegetőznek, stb.)
De vajon mi lehet a tiltás forrása? Mi indokolja azt, hogy szimplán bizonyítéknak se lehessen használni, meg semmilyen szempontból?
Természetesen az más dolog, hogy cenzúrázni kell bizonyos dolgokat a közzétételénél, h ne legyenek az emberek/autók felismerhetőek stb. az érthető, vagy ha maga a közzététele lenne tiltva az ilyen felvételeknek, de rendőrség felé bizonyítékként lehetne, az is elfogadható lenne.
De így cakompakk tiltani az egészet? Ennek mi értelme van? Szerintem aki autós fed.kamerát használ az valszeg nem azért akar használni, hogy megfigyeljen vagy megsértsen vele másokat.
Mi szól a fedélzeti kamerák ellen? Őszintén? Ennyire félnek talán az emberek, vagy mi?
(Ui.: egyébként YT-n találni jópár osztrák utakon készült kamerás felvételt, az biztos, szóval...)
Vannak országok, ahol (legalábbis formálisan) nagyon komolyan veszik az egyes emberek magánéletéhez való jogot. Az épületek, annak környezete, a jármű, a benne ülő ember, a járdán közlekedők magánérdeke erősebb, mint egy esetleges baleset bizonyítása. Ez az ok.
Van, ahol felszerelve sem lehet. Olyan is, hogy csak a folyamatos felvétel tilos. Ha a rendszer csak balesetet érzékelve kezd el rögzíteni, az megengedett. Csak időigényes bizonyítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!