Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért vannak ennyire beszarva...

Miért vannak ennyire beszarva egyes anyukák a láztól?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok anyukákat mesélni arról, mennyire húde megijedtek, amikor a gyerek belázasodott. Éjjel ügyeletre, sürgősségi rohantak. Aztán fel voltak háborodva, hogy nem csináltak semmit a gyerekkel, hanem hazaküldték őket a szokásos tanácsokkal: pihenés, sok folyadék, lázcsillapítás.

Hozzáteszem ezek sima egyszerű vírusfertőzések 1-2 napig tartó lázzal mindenféle egyéb aggasztó tünet nélkül.

És akkor rám néznek nagy szemekkel, amikor mondom, hogy nem, nem voltunk orvosnál azért, mert pár órán át 39 fokos láza volt a gyereknek. Csillapítottuk, reggelre el is múlt...

Akkor vittem el egyik alkalommal, amikor más aggasztó tünetet is produkált mellé.


2022. júl. 19. 08:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%

Mert sajnos fals információk tudatában vannak.

Anyósom is kb kiabált velem, amikor mondtam hogy nem vittem orvoshoz a lányom aki három napig lázas volt (semmi más baja nem volt). És hogy ő MINDIG elvitte éjjel az ügyeletre a gyerekeket (férjem szerint egyszer sem voltak ügyeleten 🤷🏼‍♀️).


Akkor viszem majd orvoshoz, ha más baja is van, mondjuk köhög mint az állat, vagy vígasztalhatatlanul sír, vagy kiütései vannak...

2022. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
82%

Én se értem. Sose rohantam ilyen miatt a gyerekkel sürgősségire. Teljesen természetes dolog.

Bár egy rokonom azért nem beszélt velem hónapokig, mert nem kérdeztem meg hogy van a gyereke aki lázas volt 2 napig és ezáltal életveszélyben volt, mert ez súlyos betegség. :/ nekem is van családom, életem, nem gondoltam volna hogy ilyen komoly dolog lázasnak lenni.

2022. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
36%
A 39 fokos láz már magas, egy pillanat alatt felszökhet 40+-ra. Aki tanult egy pici biológiát, az tudja, hogy a láz azért veszélyes, mert károsítja a fehérjéket, ezáltal az agyat etc. és ez már a 40 fokra is igaz
2022. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is volt az egyik gyereknek picivel 40 felett, lázcsillapítóval és hűtő fürdővel levittük, a nagyszülők kb 2 hét múlva tudták meg, teljesen kiborultak...


Pedig azt mondják egyébként is, hogy lázas gyerekkel ne rohangáljon senki ügyeletre, hanem otthon csillapítsa.


Gondolom a filmekben is ezt látják, hogy ilyenkor rohanni kell, mint hogy szüléskor mindenki ordít - közben meg...

2022. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Mert a láz egy tünet, és ha nincs mellé más, aggódik, hogy valami komoly betegség van a háttérben.
2022. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%

Láz esetében a legnagyobb veszély a kiszáradás. Ha lázas a gyerek, de elfogadja a folyadékot, nem mutatja kiszáradás jeleit, nincs egyéb tünete, akkor önmagában nem olyan veszélyes, hogy rohanni kelljen vele ügyeletre.

Ha légzési nehézsége van, kiütéses, egyéb más tünete van, akkor be lehet és talán kell is vinni.

Sima lázzal, ha berohantok az ügyeletre ne lepődjetek meg, ha elhajtanak. Semmit, de semmit nem tudnak kezdeni a gyerekkel. Nincs csodagyógyszer, ami egy pillanat alatt megoldja a dolgot, de cserébe megbolygattátok a gyereket, beültetek egy rakat beteg gyerek közé vele és az orvosok idejét is sikeresen pazaroltátok.

Tudom ez nem népszerű, amit írok, meg mindenkinek a sajátja a mindene, de a fölösleges rohangászás senkinek sem segít.

2022. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
32%
Én megértem. Mi van, ha valami komoly baja van? A szülő nem orvos.
2022. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
35%

A kérdésben sima lázról volt szó, nem fulladás stb tüntettel együtt. Azért valószínűleg ha úgy ítéli meg a szülő, hogy baj van akkor kórházba viszi de pl. egy kis náthával? És nem 40+ lázról van szó. Egyébként sok minden kiválthatja, esetünkben a fogzás volt a ludas,ami ugye a kemény 37.8 fokos kétségbe ejtő "lázat" okozta.

2-es voltam.

2022. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
32%

Mert a láz gyorsan felszökik. Gyerekeknél lázgörcs is lehet.

Nyilván nem kell panikolni, főleg hőemelkedésnél. De a másik véglet se jó, akik szerint a 39 fokos lázat se kell csillapítani se. A láz megterhelő a szervezetnek.

2022. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
57%
Ha órákon át nem megy le gyógyszertől és hűtő fürdő után, akkor jobb be vinni, mielőtt làz görcsöt kap. Lehet engem is lepontozni...
2022. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!