Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Iskolás, óvódás gyereket még...

Iskolás, óvódás gyereket még milyen betegen engednél még el?

Figyelt kérdés
úgy értem pl meg van fázva
2021. okt. 21. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Oviban nálunk most zéró tolerancia van, tehát kettőt köhög és szólnak, hogy tartsuk otthon a gyereket.

Pici orrfolyásos náthával sem mehetnek.

Amúgy ha csak kicsit folyik az orra, nem lázas, nem prüszköl meg köhög 5 percenként, akkor elengedném.

2021. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Úgy ha taknya nyála összefolyik. Fertőzze csak meg a többi szerencsétlent.

Tüsszögje csak tele a levegőt és kenje szét a taknyát mindenhol.

Egy beteg gyerek helyett lesz vagy 20 plusz az ott dolgozók.

Gratulálok

2021. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem, akkor a szülő ősztől tavaszig legyen otthon a gyerekkel, csak mert náthás? Am marha érdekes, mi az hogy zéró tolerancia, talán az óvónő fogja a szülőket is eltartani?
2021. okt. 21. 09:13
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

"Amúgy nem értem, akkor a szülő ősztől tavaszig legyen otthon a gyerekkel, csak mert náthás?"


Ha ősztől tavaszig náthás, akkor komoly immunrendszer problémája van a gyereknek, vizsgáltasd ki.



"Am marha érdekes, mi az hogy zéró tolerancia, talán az óvónő fogja a szülőket is eltartani?"


Nem, a gyerekedet és magadat neked meg a másik szülőnek kell eltartania. Vagy te eltartod majd a másik 20 gyereket, ázok szüleit, az óvónőket és az ő családjukat, ha a te gyereked miatt betegek lesznek?

2021. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt mondom, hogy mindenki mehetne betegen, az lenne a legegyszerűbb. Nekem nincs gyerekem, de pl engem azonnal kirúgnának ha ezt csinálnám
2021. okt. 21. 09:28
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Ah, igazad van. Vigyük az összes gyereket betegen be. Mondjuk valami jó kis fertőző betegséggel, pl agyhártyagyulladás. Ki nem xarja le, hogy a te Juliskád osszefertozte a maradék 19 gyereket, a 2 óvónőt, a dajkát, a gyerekek szüleit, az óvónők gyerekeit. Az se baj, ha mondjuk a te Juliskád csoporttarsanak 3 hetes kishúga belehal, lényeg hogy te mehess dolgozni.
2021. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 babyboom567 ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


Nem betegek a gyerekek állandón.

Az én gyerekemnek január óta 3x volt 1,5 napos taknyolása(ebből 1 a nyári szünetben,1 meg hétvégére esett), most elkaptunk valami komolyabbat(én is beteg vagyok),mert már 4 napja beteg.(most már "csak" köhög,de jól van eszik, iszik,játszik,nem bágyadt, nem fáj semmije.)


Amit mi csinálunk,hogy gyorsabban átvészeljen minden betegséget.

-colosztrum, rengeteg féle van ha rákeresel

-magas dózisú C vitamin

-magas dózisú D vitamin(orvossal egyeztetve, szerencsére felvilágosult)

-halolaj

-aloe vera ivógél

-multivitamin pezsgőtabletta(amibe szelén+cink van)

-terápiás illóolajok, immunbomba

-méz(minden nap egy kis kanállal a teába)

-és nem tartjuk burokba, sosem volt extrém fertőtlenítés nálunk

-és szerencsére rengeteg folyadékot iszik, mindig ilyen volt(mi is ilyenek vagyunk)

2021. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviba most egy köhintéssel vagy minimál orrfolyással sem lehet bevinni. A kislányom pl itthon van egész héten mert regelente szárazon köhög, se orrfolyás, se láz, semmi egyéb nincs, de nem vihetem be így sem mert tisztiorvosi felszólítás van érvényben. Egyébként normál esetben ha köhint kettőt egy nap vagy egyszer ki kell fújni az orrát akkor még beviszem, masszív köhögéssel és / vagy dőlő takonnyal nem, akkor sem ha nincs láza és jókedvű. Eddig szeptember óta összesen 6 napot hiányzott ezzel a héttel együtt, szóval messze sem beteg folyton.
2021. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk szintén szigor van.Ha csak az orra folyik vagy köhög már nem mehet.Szigorúan és szó szerint.Enyém idén kezdte az ovit, egyenlőre le vagyok döbbenve hogy minden cart összeszed, nagyon sokat hiányzott.(mondjuk mázli, hogy már 2 éve itthonról dolgozom mellőle, így legalább az állásom nem kerül emiatt veszélybe)

Ettől függetlenül a héten vittem úgy, hogy az orvos azt mondta már mehet, de itthon volt előtte 3 hetet, abból egy hétig folyamatosan lázas volt és gyenge két hétig majd kiköhögte a tüdejét.Eddig nem sok mindent volt oviba.Meg ráadásul valamit én is összeszedtem, attól parázok most majd én fertőzöm vissza:/

2021. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Èn is abban a hiszemben voltam, hogy mèg tart a zèro tolerancia. 3 hete mikor mèg volt gáz van a lányom, itthon tartoztam, vagyis anyukám vigyázott rá, hogy ne essünk ki a munkából.

Aztán most a hèten meg hozza be reggel az anyuka a baromi rondán köhögő gyereket.... Hát kösz szèpen... 2 napra rá az enyèm is újra betaknyosodott, ès a csoportba is többen jeleztèk, hogy már csak szünet után mennek, mert taknyos, köhög.

Mèg kisebb mèrtèkű orrfújás ok, persze mindennel nem lehet otthon maradni, de azèrt köhögő gyereket tartsunk már otthon, mert csak ez a vagy, fertőzik össze egymást. Szerintem az az anyuka sem örülne neki, ha vègre viszi a gyógyult gyerekèt, aztán következő hètre újra maradhatna otthon, mert csúnyán köhögő gyerekkel játszott az oviban.

Tiszteletben kell tartanunk egymást, mert ez oda-vissza hat.

2021. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!