Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikor méritek beteg gyerek lázát?

Mikor méritek beteg gyerek lázát?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom ha a homloka nem meleg az ajkamnak akkor még nem kell. Igaz ez?
2021. aug. 1. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Kb soha nem mértem, ránézésre megmondtam, ha lázas volt. Sok év kórházi tapasztalat :)
2021. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Amikor melegnek érzem. Én nem tudom mit kell ebből ekkora ügyet csinálni. Meleg megmerem, nem meleg nem piszkálom, nem kísérleti nyúl az, hanem gyerek. Ha lázas de amúgy más baja nincs akkor úgysem kell neki gyógyszer. Ha még nagyon lázas, akkor úgyis más baja is lesz, pl nyűgös, fáj a feje, sír, bágyadt stb.
2021. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lázas. Az én lányom állandóan beteg (most nyáron 2 hetente), szóval gyakran előkerül a lázmérő.

Digitálisat használok, szájban mérem neki.

2021. aug. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
🧐 ha melegnek érzem, megmérem. Nem egy nagy was ist das oda tartani a homlokához a digitális lázmérőt.
2021. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Posztolyos lazmeronk van, kb 3mp egy lazmeres. Bármikor megmerem, ha úgy erzem, lehet hogy meleg. Meg csak úgy játékból is szokta kérni. Nyilván ha fenékbe dugos módszert alkalmaznék csak akkor merném, ha már elég erős a gyanú. Csecsemő korában meg olyan volt a pelenkás legzesfigyeloje, ami merte a testhot is, így akkor mindig tudtam, hogy nem lázas.
2021. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor mértem, ha tudni akartam hogy emelkedik-e vagy sem. Mert ha lázas, azt látod, érzed. Bár sokszor volt lázas a fiam úgy, hogy közben játszott, akkor nem is firtattam a dolgot csillapítóval sem. Viszont ha egész nap lázas, bágyadt, forró mindene, azért estére figyelni szoktam, hogy stagnál-e vagy emelkedik.


A mi "trükkünk" amúgy az, hogy a fiam ha lázas lesz, először a keze meleg, aztán a golyói is eltávolodnak a testétől és akkor már sejthető, hogy itt gondok lesznek. Ezt persze baba korban jobban meg lehet figyelni pelenkázáskor, most így 5 évesen csak a kezeit figyelem ha felmerül a láz előszele. Szinte mindig beválik.

2021. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 èves, mèg sosem mèrtem. Mikor született, a kòrhàzban pàrszor megmèrtèk lèzeres homlokhőmèrővel.
2021. aug. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!