Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Csecsemő öltöztetése hogyan...

Csecsemő öltöztetése hogyan néz ki ősszel/télen?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen ruhákat vegyek és amiket kaptunk amellé mit szerezzek még be. Novemberi baba lesz. Egyenlőre van 10-15 db hosszú ujjú bodynk, 5-6 db hosszú rugdalózónk, 1 rövid ujjú (pántos) rugdalózónk, 3 db rövid ujjú bodynk, 5 db (nem talpas) nadrág, 1 leggings, 1 vastagabb kardigán, zoknik 56-os méretben. 62-es méretben egy vékony zsák aljú rugdalózó, és 2 db vastag babahálózsák. És pár hasonló alap cucc még 62-es méretben (bodyk, rugdalózó stb) csak kevesebb.


Olvastam, hogy az átlapolt body melegebb, viszont többnyire sima bebújósak vannak, azok is megfelelnek a nadrághoz vagy csak a rugdalózó alá jók? Vagy mindenképpen kell rá adni pluszban plucsit/kardigánt bentre is? Esetleg mellényt? És a rövidujjúból melyik a kényelmesebb a rugi alá a pólós vagy az atléta body? Vagy ne is vegyek rövid ujjút őszre/télre? Harisnyát kell adni rá? Én baromi fázós vagyok szóval 2 gatyába alszok néha 25 fokban is, úgyhogy az egy réteggel többet a babára mint rám nézetet nem erőltetném :D Hány réteg ruha javasolt bentre/kintre? Előre is köszi, bocsi a tudatlanságomért.



jún. 26. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú ujjú rugi alá rövid ujjú body megy. Ujjatlan nyári kánikulában hasznos. Hosszú bodyt nem tudsz hosszú rugi alá gyömöszölni, az pántos rugival adható, vagy önmagában nadrággal vagy harisnyával.

Mi ~21-22 fokot tartunk télen: sose volt több a gyerekeken egy bodynál és egy ruginál több, ha ébren voltak. Bentre pulóver nem került, csak takaró. Csecsemőre kintre se praktikus semmi kardigán vagy dzseki vagy bármi ami "félbe vágja", mert felcsúszik, kint a dereka.

A különböző vastagságú overálok a praktikusak.

Átmeneti időre plüss, télre pufi.

jún. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Melleny, farmer, cipo, pulcsi, ha lany akkor szoknya stb, ilyenek nem fognak kelleni, nem praktikus. Szerintem a zokni se az, de kinek mi, mi csak labfejes rugit es talpas nadragot hasznaltunk, hordozashoz is, de akkor egy szammal nagyobbat.


En a legtobbszor rovid body-t+ rugadalozot adtam a kisfiamra, ha aludt nappal be is takartam meg pluszban. Ejszaka csak halozsakot hasznaltunk.


Nekunk ez igy valt be, de persze azt is lehet, hogy csak 1 reteg ruha van rajta, pl hosszu ujju body es talpas naci. Szerintem latni fogod, ha fazik, mert nalunk pl akkor tok nyugtalan volt. Nyilvan amikor melege van, az egyertelmubb, izzad, piros, forro a tarkoja.


10 db rugdalozoval es 10 db body-val indultunk, de en ehhez meg vettem pluszban szules utan ruhakat, mert nagyon bukos baba volt es egy nap 5x oltoztetni kellett. Viszont elore nem vasarolnek ennel tobbet, mert ha amugy nem kell oltoztetni sokszor egy nap, akkor ennyi boven eleg, hiszen gyorsan nonek is.


Kintre teli overalt, sapkat es ha nagyon hideg volt, akkor bundazsakot hasznaltunk.

jún. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam október végén született.

Én vettem mindenfélét, ami megtetszett.. kisnacikat, zoknikat, kispulcsi, mellény… aha.

Body és rugi, minden mennyiségben… az kell.

A legpraktikusabb.


Én sokszor adtam a rugi alá hosszúujjú bodyt is, sokan rövidet adnak.

Volt rajta hosszúujjú body és ujjatlan rugi, a vastagabb fajta.

Ami ritkán, de előfordult még az a talpas naci bodyval, ha hűvösebb volt akkor arra még egy vékony h.u.póló.


Szerintem rövidujjú pólót nem érdemes venni. Én még most nyáron sem szeretem, pedig már mászik stb. Napozó a legpraktikusabb, vagy body nadrággal.


Harisnya is jó lehet, nekünk nem volt, s nem hiányzott. Szerintem rugi/nadrág alá, főleg bentre túlzás, lehet kapni polár vagy vastagabb anyagút, ha kevésnek érzed a simát.

Én személy szerint nem szerettem az átlapolós bodykat.


Télre ajánlom overall helyett a monello csillagot. Nem olcsó, de nagyon praktikus, több féle van és nagyon egyszerű feladni, kényelmes is a babának.

jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!