Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért esik sokaknak ennyire...

Miért esik sokaknak ennyire nehezére megtanulni kendőt kötni?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen kérdés van. Inkább teszik olyan csatosba a picit, ami még nem neki való. Vagy inkább viszi kenguruban.

Nagyon sokan élből elutasítják a kendőt és meg se próbálják megtanulni. Nincs is ezzel semmi baj: egyáltalán nem kötelező hordozni.

De aki hordozni akar, annak miért csak az előnyei kellenek?

Mindenki tart tőle először, az első hetekben sokan kötik meg bénán, de belejönnek. Senki se úgy születik, hogy tudja.

Viszont felháborító, hogy sokan inkább a baba egészségével hazardíroznak, mert lusták elmenni egy hordozó klubba megtanulni kendőt kötni.


Akinek nem inge...



#Lustaanya #nem a te csípőd megy tönkre #meg lehet tanulni
2018. ápr. 9. 15:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Úh nincs jobb dolgod mint ezzel foglalkozni? Nem hiszem hogy bárki is tudatosan ártani akar a gyerekének ha éppen nem úgy hordja mint te! Talán jobb lenne ha a sok idődből kitelve megtanítanád a sok “lusta” és tudatlan kismamát arra mi a jó a gyereküknek! 🤦‍♀️
2018. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

First world problem egy kis rosszindulattal?


De, hogy a kérdésre válaszoljak, nyilván sok oka lehet. Időhiány, pénzhiány, közlekedési nehézségek vagy van ötmillió nagyobb baja ennél, olyat kapott ajándékba, stb. stb.

Az empátia készségét is érdemes átadni az utódnak...

2018. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

" Talán jobb lenne ha a sok idődből kitelve megtanítanád a sok “lusta” és tudatlan kismamát arra mi a jó a gyereküknek"


Honnan veszed, hogy nem épp azt teszi?


De nekem is feltűnt az olyan kérdések megszaporodása, ahol ráadásul izomtónus problémával rendelkező gyereket (pár napja feszest, ma hipotónt) akarnak korának és mozgásfejlettségi szintjének nem megfelelő eszközbe rakni.


Válaszol az ember, hogy ne, mert.... és akkor is ragaszkodik az elképzeléséhez.

2018. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Mert pontosan ő az az anyuka aki hordoz kötősben és csúnya nézéseket ad jártában azoknak a kismamáknak akik mondjuk csattosba vagy mittudom én mibe hordozzák az babájukat. Ajaj! Fogadjunk egyszer se ment oda és mondta nyíltan: figyelj ez nem jó a gyerekednek! Mert elküldték volna a sunyiba! Én is hordoztam, hordozok kötősben képzeld! Sose foglalkoztam azzal hogy más miért nem úgy hordoz? Hülyeség! Mindenki úgy hordoz ahogy akar!
2018. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Uhh, micsoda kérdés?! Mit érdekel az téged, hogy más mit csinál? Utálom a hordozokendöt, nem is akartam megtanulni soha és igen, csatos hordozót használunk. Amíg kisebb volt, addig babakocsiban volt. Szerintem semmi gond nincs ezzel, én nem akarok kendőket kötögetni és azon rettegni, hogy mikor esik le rólam. Vannak helyek, ahol nincs babakocsi, na ott találták ki a kendőt.
2018. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

2#

Időhiány? Otthon van a babával. Ennyi ideje sose lesz.

Pénz hiány? A hordozó klubok ingyenesek.

Közlekedés? Boltba se tud elmenni, ugye? Egyébként online is kérhet segítséget, például sok fb-os csoport van a témában. Kb. 10 perc alatt jön válasz.

Ilyet kapott? És? Mi is kaptunk kengurut. Arra jó, hogy a nagyinál nincs etetőszék, és azzal lehet rögzíteni a gyereket, amíg megeszik egy kiflit. De így se 3 hónapos kortól.


Ez mind kifogás.

És a kérdésből kiderül, hogy tudja, hogy nem jó így hordozni.

Tehát arra se foghatjuk, hogy nem hallott még ezekről.

2018. ápr. 9. 15:25
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

2-es vagyok.

Ha ez valami konkrét kérdésre válasz, akkor miért nem odaírtad?

Időhiány: lehet nem egy babával van otthon, hanem három picivel meg a demens nagyival meg a kerttel meg az állatokkal...

Pénzhiány: rákerestem néhányra, és van ami ingyenes, van ami nem

Közlekedés: lehet a bolt a szomszéd utcában van, ez meg a város másik végén...

Csak képzeld el, hogy nem mindenki úgy él, mi te. Igen, ezek lehetnek valóban kifogások, ha minden fölé rendeljük a megfelelő kendőkötözést, de szerintem ennyire ez az egész nem fontos.

2018. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
Sehogy sem jó hordozni, mert nem marad egyenes a gerince. Csak szükségmegoldás Pesten.
2018. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Egyszeri 2-5 ezer forint házhoz hívni egy hordozási tanácsadót, aki visz millió eszközt és megtalálják a legmegfelelőbbet.

Sokkal többe kerül maga a hordozó.

2018. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

Engem is zavar, sőt nehéz megallnom, hogy ne menjek oda a kenguru an kifelé logó baba anyukajahoz, higy szóljak, hogy így nem jó. Ha kérdezik a véleményem akar itt, akar személyesen elmondom. Ha valaki segítséget ker kendo kötésben megmutatom (na nem mintha olyan sok technikát tudnék), és kész.


Hordozasi tanacsado mondta, hogy meg a nem megfelelő eszközben való hordozas is jobb, mint a nem hordozas. Ez is egy szempont.


Én kendőt használok vagy mei tait, mikor milyen kedvem van, melyik szín illik jobban az aznapi hangulatomhoz.

2018. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!