Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz sokaknak...

Miért olyan nehéz sokaknak megtanulni a jobbkéz szabályt?

Figyelt kérdés
Nagyobb áruházak parkolóinál vagy ott van az elsöbbség adás kötelező tábla, vagy a bejáratoknál KI VAN ÍRVA, hogy a parkoló egész területén a JOBB KÉZ SZABÁLY érvényesül. Ez utóbbiaknál heti több alkalommal sem képes senki megadni az elsöbbséget nekem. Ha kijebb tolom az autó elejét, vagy rájuk dudálok, vagy van elég hely és bevágok eléjük, akkor meg jön a rám mászás, villogás, dudálás, durva beelőzés, hü..e pi..ázás, holott MINDEN esetben nekem van igazam! Ha én jövök a másik oldalról és én megadom az elsöbbséget, akkor sokan csak bután néznek. Van még rajtam kívül valaki aki NEM megvette a jogsiját? Volt már hasonló tapasztalatotok? 29/L
2010. dec. 10. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Van. Csak egyet elfelejtesz: az emberek hibázhatnak, és hibáznak is. A jobbkéz-szabály pont egy olyan szabály, amit könnyű megszegi, mivel nincs előjelezve, így nem számít rá az ember. Azzal, hogy kiköveteled magadnak az elsőbbséget semmivel nem leszel beljebb, maximum felidegeled magad. Törődj bele, az emberek hibázhatnak. Ráadásul az áruházi parkoló tipikusan az a hely, ahol fokozottan érvényesül a csőlátás, ahogy az áruházakban is.
2010. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Mert az emberek fele bírka és nem is érdekli, sokan vezetés közben egy táblára sem figyelnek oda, tegnap engem éppen egy körforgalomban majd nem lezúztak mert a csaj csak a táblát nem nézte hogy nekem van elsőbbségem, ő csak annyit nézett hogy egyenesen megy.

Sokan azt sem tudják hogy melyik a jobb kezük (legtöbbje nő) nem mint hogy egy kereszteződésben kinek van elsőbbsége.

2010. dec. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így van. De nem tudunk mit csinálni, annyit tehetek, hogy mindig nagyon vigyázok, nagyon figyelek. Egy dolgot nagyon jegyezz meg. Akkor van elsőbbséged, ha megadják. Sajnos.
2010. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
10:14 Ott a pont.
2010. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ember hajlamos azt hinni, hogy ha nagy széles úton megy akkor az magasabb rendű út.
2010. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"vagy van elég hely és bevágok eléjük" <--ilyet ne nagyon csinálj kedves kérdező, mert sajnos a magyarok ugy vezetnek hogy hiába van elsőbbséged ha neki nagyobb autoja van vagy "szélesebb, jobb minőságű" uton halad az nekik azzal egyenlő h akkor minden esetben elsőbbségük van! és ezt nem csak a parkolókra értem!
2010. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mintha csak én tettem volna fel a kérdést!


1, Engem nem is az zavar amikor valaki hibázik, hanem amikor direkt nem adják meg a jobbkezet, vagy miután hibáztak, még nekik áll följebb! Ha hibázik és int, vagy villant, hogy bocs akkor semmi probléma! De amikor jobbkezesben kimegyek egy balra aránylag messze lévő kocsi elé és elkezd dudálni és pofázni...és hiába mondod neki hogy jobbkezes, csak néz ki a fejéből.


A legszemetebb amikor tudja hogy jobbkezes, de nem adja meg. A módszerük: Jobbkezesnél ugyebár le kell lassítani és megnézni hogy jönnek-e jobbról.(Nem belátható résznél) Na most ezt egyesek kihasználják, és úgy megy át a kereszteződésen, hogy behúzódik az üres szembe sávba, ezért nem probléma neki amikor kicsit kidugom a kocsim orrát. A sebességéből adódóan, pedig gyorsabban átmegy a csomóponton, mint ahogy én újra gázt adnék. Ez persze akkor lehetséges, amikor egyszerre érkezünk a csomóponthoz. Ha én érkezem előbb, akkor azt előre látja, és könnyen megáll, ha pedig én érkezem 1 ütemmel később, akkor pedig ő már szintén gyorsan tovahaladt. Szóval csak akkor kell jobbkezet adnia, ha látja, hogy valaki konkrétan benne van a kereszteződésben.


2, A másik: az index késői kitételével szerzett elsőbbség.

Két balra kanyarodónál az fordulhat először, aki korábban érkezett, de mivel nem teszi ki az indexet, én azt hiszem hogy egyenesen halad (és nincs sebesség csökkenés), ezért nem fordulhatok be előtte. Aztán egyszer csak belefékez, és szépen befordul előttem, miközben fordulás közben kiteszi az indexet.


És egyébként csak én hallottam arról, hogy egymás mögött egyszerre is be lehetne fordulni??


A másik érdekes szitu:

Két olyan szembe lévő mellékutca, amely telezöldes és csak jobbra vagy balra lehet fordulni, mert egyirányúak a főút fele. És ez olyan csomópont, ahol "egyszerre" kanyarodnak a kocsik, nem lehet megvárni hogy elengedjem az egész szemből jövő sort. Amikor van egy pici szünet, rögtön be kell fordulni az elsőbbséggel rendelkezők közé, azokat természetesen nem akadályozva.


Én fordulnék balra, és elsőbbséget kell adnom, annak aki szemből jobbra fordul. De ők nem jeleznek jobbra! Én találjam ki, hogy merre fog indulni. És persze olyan bénán jönnek, hogy az autó mozgásából sem látni, csak az utolsó pillanatban. Én meg befordulok elé, mert a kocsija orra egyáltalán nem tartott jobbra és nem is indexelt.

A balra indexelést meg nem nagyon látni, mert kitakarják egymást. Szóval ha nem indexel jobbra, akkor balra fog menni, elvileg.

Aztán meg vannak sértődve, hogy bevágtam eléjük. Ha nincs jobbra index, és elférek előtte akkor közöm nincs hozzá. Indexeljen és akkor alázatosan kivárom a sorom.

2010. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Első


Mi az, hogy nincs jelezve, hogy na itt majd jobb kéz szabály lesz????? Ha tudod mi az az egyenrangú utak kereszteződése, akkor előre tudod, hogy hol van jobb kéz szabály és hol nincs.

2010. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!