Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy éljem túl anyósom viselke...

Hogy éljem túl anyósom viselkedését?

Figyelt kérdés

Régen minden oké volt közöttünk , ám onnantól kezdve , hogy megtudta hogy terhes vagyok minden alkalommal amikor találkoztunk azt hangoztatta , hogy ő nem egy gyerek centrikus ember ő nem akarja lekötni magát majd az unokával meg én is csakhogy tudjam az ő fia se fog majd nekem sokat segiteni stb stb.Én ezen nem is ettem magam , elfogadtam hogy ő ilyen és nem fogok tüle segitseget kapni.

Amikor megszültem sirt hogy ő mennyire szereti ezt a kislányt és azóta is heti vendég nálunk.

Minden alkalommal olyanokat mondd , hogy mikor lehet már csokit adni ennek a gyereknek - 4 hós - meg majd sok csokit kapsz a mamádtól és nem mondod meg anyudnak ...

továbbá hogy mikor lehet már álltatni ültetni stb ezt a gyereket mert az ö lánya már ment 9 hósan a cumiról ne is beszélve az kell a gyereknek.

Ki vagyok nagyon akadva.Mindig akkor jön mikor nincs itthon a férjem , mert nincsennek jó viszonyban állandóan vitatkoznak.Hogy ne sértsem meg de adjam a tudtára hogy nem szép ahogy viselkedik?Görcsbe szalad a gyomrom amikor megáll a kocsija a házunk elött.Segitsetek!


2008. nov. 6. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk hasonló a helyzet csak az Édesanyámmal. Annyiból "előnyösebb", hogy meg tudtam mondani neki én, hogyan szeretném nevelni a gyermekemet. Azt is mondtam neki, hogy ha ez nem tetszik, akkor nem kell jönnie minden héten, mert csak a feszkót kelti. Szeretheti az unokáját, de bizonyos szabályokat be kell tartson. Ha tudom, hogy jön, akkor néha én is kicsit feszkósabb leszek, hogy vajon most miért fogunk összezördülni. Ez meg a babának sem jó. Egyébként szeretjük egymást, de másképp gondolkodik kicsit. Nem vagyunk egyformák.

Beszélj a férjeddel, mondd el neki az érzéseidet, sztem meg fogja érteni, főleg, hogy nincsenek jóban. A Baba a tiétek és nem az anyósodé.

Egyébként meg, olyan messze van még, hogy csokit egyen a pindur, mondd neki, hogy "persze, anyuka". Aztán felejtsd el, hogy mit mondott. Hagyd rá. Lépj egyet és kész.


Vannak idióta emberek, akiket nem lehet meggyőzni, csak bólogatni lehet nekik, hogy, "jól van, persze, majd az én fiam/lányom is fogja tudni ezt és ezt csinálni 9 hónaposan.

2008. nov. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond meg neki, hogy TE hogy szeretnéd a SAJÁT gyerekedet nevelni. Ha a saját fiával sincs jóban, akkor nem sokat veszíthetsz, ha esetleg megsértődik.
2008. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem leginkább ez a csokis dolog akaszt ki, hogy már most olyat mind, hogy majd sok csokit kapsz és nem mondod meg anyunak. Talán nem kéne rögötön hazugságra tanítani, pláne nem arra, hogy az anyjának hazudjon. És a csokievést sem úgy kéne kezelni, mint valami bűncselekményt, amit anyu sose fog megengedni, hanem inkább arra kéne törekedni, hogy majd ha nagy lesz, megtanulja, hogy oké, ha a nagyi jön, vagy ő megy a nagyihoz, akkor kaphat tőle egy-egy csokit (mi is mindig kaptunk amikor kicsik voltunk, emlékszem), de amúgy az nem egy olyan dolog ami jár, meg fogmosás, stb, és amúgy csoki akkor van, amikor anya megengedi. De ez.... Szerintem mindenképpen ülj le az anyósoddal és beszéld meg vele ezeket a dolgokat, de ne veszítsd el a fejed. Beszélj vele szépen, hogy te mit gondolsz ezekről a dolgokról, hangsúlyozd, hogy ez milyen érzéseket kelt benned (rosszul esik, feszült vagy tőle, stb). Ha nem jársz sikerrel, akkor a férjed beszéljen vele, ha ennek sincs semmi foganatja, akkor mondd meg neki kerek perec, hogy ez nem az ő dolga, és vagy elfogadja, hogy te vagy a főnök, vagy nem kell az unokával foglalni, úgyis ezt akarta amíg meg nem született.
2008. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hat a te helyzeted "szerencsesebb" picit. nekem az anyukammal van hasonlo gondom, bar meg csak varom a babat.. van mar ket unokaja a feltestveremtol, nem igazan szeretik, ilyeneket mond, hogy majd ha megszuletik a gyerek, akkor elviszi magahoz es senkinek se mutatja meg csak a feltestveremnek, meg hogy majd megmutatja a tobbi unokajanak, hogy en fiam hogy fogja szeretni ot..

szoval ugyanolyan eszkoznek akarja hasznalni, ahogy annak idejen apam ellen engem.. kozoltem vele, hogy meg egyszer ilyeneket mond, megmutatom hol az ajto, ettol persze en lettem a gonosz..

meg amikor 9 hetes voltam, es volt ra esely, hogy ikrek lesz, mondta, hogy imadkozik, hogyha ikrek, haljon meg az egyik az "en erdekemben", meg ilyenek..


hamar elmentem otthonrol, mert anyam is apam is vertek, meg eszkoznek hasznaltak, anyam mar nagyon oreg, es probalok neki megbocsatani, de az ilyenek miatt nem tudom. arrol nem is beszelek, hogy egy percre sem fogok oket egymasra hagyni, nehogy "eljarjon a keze".


en kerek perec megmondtam anyamnak, hogy ez nem igy megy, es sirt, es lelkiismeret furdalast csinalt, aztan sajnaltatta magat, stb, de nem tud már befolyásolni.


en megmondanam az anyosomnak, ha ilyen lenne, hogy ha csak egyszer megtudom, hogy csokit adott a gyereknek az engedelyem nelkul, akkor nem johet tobbet max karacsonykor meg a szuletesnapjan, te nagyon jo anya vagy, es tudod mi a jo neki (cumi, es egyeb beleszolasok).


tudom, hogy ezek kemenynek tunnek, de tudom milyen a "ránott" rokon, es hogy milyen nehez, mert tenyleg nem ertenek a szep szobol, konyorgesbol, semmibol.

2008. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az én anyósom szó szerint elájult mikro megtudta hogy gyerekünk lesz. mikor magához tért, azt kérdezte nem lehetne elvetetni???? ő még ehhez olyan fiatal. hozzáteszem mi 26 évesek voltunk akkor. mint ember, örökre leirta magát előttem. azóta a lányom 7 éves. sokszor szembe jut, vajon nem szégyelli el magát amikor ránéz a gyerekre, hogy azt kivánta, bárcsak ne születne meg? de biztos nem szégyelli, az ilyenek nem szoktak ilyesmit érezni..............
2008. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok köszönöm a válaszokat.Igazából nekem nem is illene panaszkodnom most hogy olvasom milyen sorsok vannak és hogy miket kell elviselnetek főleg az anyukátoktól.Ez iszonyú lehet.

Kitartást kivánok azoknak akik hasonló cipöben járnak a tanácsokért pedig nagyon hálás vagyok.

2008. nov. 6. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!