Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem értem az anyosom viselkedé...

Nem értem az anyosom viselkedését, de nem tilthatom el tőle a gyereket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A 3-és fél éves fiamat leszoktuk vinni a mamiékhoz hétvégente mert nagyon szeret ott lenni.Most visszont a mami jőtt érte és vitte el biciglivel ugy hogy mi csak másnap mentunk,ezzel nem is volna probléma de utána tudom meg hogy az anyosom korábban kapott egy csirkét,és azt én fiammal vágta le!! És a fiam azt mondta hogy jol csináltad! Mikor tudomást szereztem erről elég mérges lettem és montam az anyosomnak hogy nem kellett volna megmutattni a nagykést a gyereknek és nem lett volna szabad látnia sem ahogy elvágja a nyakát a csirkének mert ő még nagyon kicsi,de ő erre csak azt válaszolta hogy akkor kire hagyta volna? De viszont nekem elfelejtette megemliteni hogy mit akar.Miért ilyen régimodik és miért nem birnak gondolkozni egyes nagymamák? Mert a mi "mamink" nagyon idegőrlő és fáraszto tud lenni pedig még nincs 50-éves!!
2009. ápr. 14. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem , hogy ebből nagy ügyet kéne csinálni , ha ezt a gyerek természetesnek veszi akkor nincsen gond . Nálunk is kérdezgetik (bár ők már nagyobbak 4-6 évesek ) hogy a pipit levágjuk ugye ? Vannak állatok amiket szeretgetünk ésvelünk élnek és vannak amiket megveszünk felhízlalunk és levágjuk mert meg fogjuk enni...
2009. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kőszi a válaszod! Nem veszi a gyerek természetesnek mert egyrészt nincs a kőrnyezetében baromfi másrészt pedig nem látta még soha hogy a pipit levágjuk,és még nem beszélve arrol hogy mijen baleset is adothattot volna a forro vizzes dologra gondolok.Baromfi állatokat persze látott már mert elszoktuk vinni olyan családi házakhoz ahol vannak mindenfélék és szereti az ilyen sétálásokat és az állatokat
2009. ápr. 14. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, valószínűleg nem okozott neki semmilyen sokkot a látvány. Az én kislányom is 3 éves volt, amikor eljöttünk anyósomékhoz, és látta a baromfivágást. A reakciója: ugye megfőzzük a kakast, és megesszük? Igen, mondom, pörköltnek. Az finom lesz - válaszolta. Hidd el, lesznek (számodra) sokkal jelentéktelenebbnek tűnő dolgok majd (pl. az óvodában), amin ezerszer jobban kiakad. :( A lányomnak most az a heppje, hogy kifolyik a lábából a vér (az egyik óvodatárs elesett, vérzett a lába és ordított, mint a sakál, ezen nagyon berezelt). A tyúk feje helyéről is folyt a vér, mégis természetesen, oldottan viselkedett, ő akart ott lenni mindenáron.
2009. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm! Én tulajdonképpen azért aggodom mert sokszor csinál olyan dolgokat a fiam hogy az elképesztő,és van amikor kilopja a kést a mosogatobol és az asztal alatt vagdos vele és mindig mondjuk hogy nem szabad mert elvágja vele a kezét és akkor nagyon fog fájni és vérezni a keze.De persze volt már amikor vérzett a keze és akkor orditott de csak a vér látványa miadt (anyira nem fájhatott)
2009. ápr. 14. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is késmániás, így hét dugaszolni kell előle mindent. De persze nem a baromfivágás miatt. :) Múltkor apósom elöl hagyta a kenyérvágót, lányom meg felkapta, és el is vágta a kezét. Volt bőgés! De akkor is nyúlna érte, ha látja, vagy az ollómat cseni ki a ceruzatartóból. Szerencsére azonnal leteszi, ha csak ránézek. Azt nemtom, mi lesz, ha éppen nem látom, mert az öt hónapos lánykámmal foglalkozom éppen... Még ha a nagyobbik meg is tanulja, hogy nem nyúlunk ilyesmihez, elkezd érdeklődni iránta a kisebb, és kezdhetem elölről. :D 2. voltam
2009. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se aggódj! Figyeld a fiadat, ha úgy érzed rossz hatással volt rá, akkor szólj az anyósodnak hogy máskor ilyet ne tegyen, mert a kicsit megviselte, de ha nem zavarta akkor ne aggódj. Akkor arra kérd meg az anyósodat hogy miközben használja a kést, magyarázza el a gyereknek sokszor illetve beszéljen róla hogy azt csak felnőttek használhatják és hogy milyen baleset lehet ha ő hozzányúl, de ha majd nagy lesz addigra megtanulja hogy kell és ha ő is felnőtt lesz akkor majd használhatja addig nem. STB. Vmi ilyesmit.

Hát a forró víz, nemtudom. Ha elég okos a kicsi, nem szeleburdi akkor szerintem ezzel nincs gond. Biztos anyósod sem csinálta volna mellette ha nem lett volna biztos a gyerekben. Meg azért csak tud rá vigyázni. Igazából nálunk is bekövetkezhet baleset hiába vigyázunk rá és figyelünk mindenre.

Esetleg mond el az anyósodnak, hogy máskor szóljon neked mert akkor mész te is és addig figyelsz a kicsire és ő is tud nyugodtan csirkét vágni, viszont a fiad is tudja élvezettel nézni, tanulni ha élvezte.

Mondjuk ez a válasza anyósodnak érdekes hogy akkor kire hagyta volna. Mert ő már biztos tudta hogy csirkét akar vágni, akkor meg úgy kellett volna időzítenie hogy vagy meglegyen mire megy a gyerek, vagy legyen ott másik felnőtt, biztos ami biztos alapon.

De hát a lényeg hogy nem volt baj! Azért esetleg beszélj erről az anyósoddal, ha lehet vele, hogy legközelebb szóljon ha ilyet tervez.

2009. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az anyosom hülye!! De a gyerek szeret ott lenni nekem is kikapcsolodás ha ott vagyok mert van egy kicsim is.Amugy együtt vagyunk mindig ott,de sokszor csinál olyan dolgokat a tudtom nélkul amin kiakadok.Most pl-ául bekennte a gyerek pucuját (mert azt mondta a gyerek hogy fáj a pucuja) olyan kenőccsel amit neki irtak fel mütét után a hasára,mert az mijen jo gyulladáscsőkkentő!!Utána meg kivolt pattogzva a bőre de ő szerinte az már akkor is olyan volt stb szoval kész hülye
2009. ápr. 14. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!