Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan kezdeném a hozzátáplálá...

Lassan kezdeném a hozzátáplálást de hogyan?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapot töltjük. Hogy kell kezdjem? Jó ha hippes gyümit adok neki először? Almás barackos? Mi az a tejpép azt mikortól kell olvastam itt egy párszor? Hol tudok olyat venni az is hippes? Igazság szerint már kapott egy kis dinnye levet az nagyon bejött neki. Meg egy napi beosztást írnátok? Most és kb 5-6 hónaposan hogy kell csinálni?
2010. jún. 25. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hónaposan miért kezded el,tápszeres?egyébként én 5 és fél hónaposan kezdtem reszelt almával,először csak pár kanállal,aztán emeltem minden nap az adagot.aztán jött az őszibarack,krumpli,répa.ezeket vegyesen.most már lassan 7 hónapos és jelenleg így néz ki az evés:reggel szopi,délelőtt gyümölcs,délben főzelék+szopi,délután szopi,6 körül tejpép,estére szopi.az éjjeli evésről most szokik le.tejpépet szerintem még ne adj neki.egyébként attól is függ,hogy érzékeny-e a tejfehérjére.ha nem,akkor bármilyet adhatsz,ha igen,írassa dokival sinlacot,azt lehet adni neki.én azért adom délután,mert éjjelre kevés volt neki a tej,így jobban jóllakik.
2010. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes, várj még vele legalább 5 hónapig, vagy csak almalevet adj neki. Vegyél egy almareszelőt (lehetőleg üveget, de nekem üveghatású műanyag van) és reszelj rajta le egy fél almát, majd nyomkodd át műanyag szűrőn. Először 3-4 kanállal kóstoltasd tízóraira.

Azt mondják, hogy egy hétig kell egy ízt bevezetni, mivel az alma hasfogó, a babám a 6. napon szenvedett a nemkakilástól, ezért vigyázz vele. Én már a 3. napon fele lé-fele reszelt almát adtam neki. Aztán jöhet az őszibarack, mostmár kapsz finom frisset, azt botmixerrel pépesítheted. Utána lehet keverni a kettőt. Én még a Hipp bébiételből a banánosat is adtam, kevertem valamikor almával, barackkal. A bébiételekből is adhatsz a 4 hós kortól adhatót, ha a pénztárcád megengedi a hipp nagyon jó, de van nestléből és univerből is, ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot. De pl. szilvapürében mindegyikben van cukor.

Később jöhet a meggy is, bár az én babámnak az savanyú volt.

Én tízóraira főleg gyümiket adtam keverve, majd mikor azt kiváltottuk, ebédre kezdtem a sütőtököt (csak 3 adag volt fagyasztva :o( a bébiételben pedig nem ízlett neki) a krumplit keverve sütőtök-almával, répával, répapüré almával stb.


Most 7 hónapos, és kb. úgy néz ki az evésünk, mint az első válaszolónál: reggeli szopi, tízórai gyümölcs (most kezdtük el a babakekszet beletenni), ebéd valamilyen főzelék, (a husit is most kezdtük) uzsonna szopi, vacsora szopi.


Ha jólfejlett a babád, (nem is dundus, de jó húsban van) akkor a tejpép a gyerekdokink szerint hízlal, ezért nem ajánlott. Legalább is én is akartam adni, de mivel 8,5 kg a babám, jó húsban van, inkább nem adom. Most az uzsit sem váltjuk ki egy darabig.

Valahol olvastam, hogy tejpépet is 8-9 hónapos kor között érdemes adni. Bár aki tápszert eszik, annak lehet.

Ja, és sűrítésre rizst is adhatsz, abban nincs glutén.

Mi 5 hónap egy hetesen kezdtük a hozzátáplálást, 7 hós korára váltottuk ki a tízórait és az ebédet is.

2010. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én most vasárnap kezdem el. Barackot fogok adni neki. 5 és fél hónapos, kizárólag anyatejes. Úgy tervezem, hogy minden szopi marad, és délelőtt két szopi között adom neki előbb a barack levét majd másnap, harmadnap már a húsát is. aztán köv héten alma jön, majd keverem. 4 hét után kezdeném a főzeléket. akkor lesz 6 és fél hónapos.Addigra néhány gyümölcsöt már ismerni fog.
2010. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kedves harmadik!szerintem almával kezd,ne barackkal.
2010. jún. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is ennyi idősen kezdtem, a babám egészséges 16 hónapos, eddig még beteg sem volt. én úgy csináltam, hogy kóstoltattam csak. azért felesleges egész üveget bontani, úgysem fogja megenni. egy kis almapép, barackpép éppen csak úgy ismerkedés szintjén. ezeket otthon egy pillanat alatt meg lehet csinálni, úgyis csak megnyalogatni fogja. hozzátáplálásnak kevés, de egy 4 hónaposnál az is elég, ha szokja az ízeket, ismerkedik. vagy a dinnyelé is nagyon jó, nagy melegekben főleg. 5-6 hónapos korára én már egy étkezést rendes étellel váltotam ki, de mindig én főztem. hiába vettem meg az üvegest sugárban hányta ki minden alkalommal. kedvence a barack-krumpli, alma-krumpli volt egy kevés tejjel. én a tehéntejtől sem féltem kicsit sem, nem allergiás, nyugodtan adható. a tápszer és a bolti tejpép is abból van. akkor 4 hónaposan nyalogatott yoghurtot(én házit csinálok) is. szóval fokozatosan, majd ő úgyis diktáklj a a tempót.
2010. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tápszeres sajnos a fiam, császáros voltam és a tejem úgy volt hogy első hónapban fejésenként 3 deci első héttől kezdve most meg 20 ml.... A tápszer meg nem elég neki mert 2-3 óránként ordít szegénykém... Köszönöm a válaszokat
2010. jún. 27. 19:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja 8,5 kiló most:) Óriásnak is született:)
2010. jún. 27. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!