Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van rá esély, hogy el fognak...

Van rá esély, hogy el fognak maradni az éjszakai felébredések? El kellett kezdenem a hozzátáplálást, mert nem elég a tejem (alma + Sinlac).

Figyelt kérdés

Nemsokára 5 hónapos lesz a babám, és kb. 1 hónapja ébred fel éjszaka 3x-4x szopizni.

A hozzátáplálástól remélem, hogy elmaradoznak az éjszakai ébredések.


2009. nov. 2. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Csúnya lesz amit írok, de nyomassad bele elalvás előtt a kaját, mert nem természetes, hogy 5 hónapos és 3-4szer ébred éjszaka enni!! Mi is ezt csináljuk, éjszakára jól megtömöm a pociját, így alszik 5ig-fél 6ig. (kb. este fél9től)

2009. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fölösleges!!

Én tegnap adtam a lányomnak este kölespépet és hamarabbb felébredt, mint amikor nem kapott.

Sinlac-kali is ugyanez volt a helyzet.

Majdnem 8 hónapos és éjjel többször ébrde.

Nálunk is 4 hónaposan kezdődött, előtte átaludta az éjszakát.

Volt, hogy kapott fagyasztott tejet, de akkor is ugyanúgy felkelt.

Amúgy nagyrész anyatejes, ebédre eszik csak mást.

Már többször utaztunk éjjel kocsival, legutóbb múlt héten voltunk 1 hétig Olaszországban, oda vissza végigaludta az éjszakát ébredések nélkül.

2009. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
kölespép...? almapép, sárgarépapép inkább. De nem estére, nappalra. A sinlacot meg lehet keverni anyatejjel vagy tápival is. Én cumisüvegből adom oda.
2009. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Először lefagyasztott tejjel próbálkoztunk pótlásként(az első hónapokban fejtem egy csomót), de nem fogadta el, majd jött a tápszer. Azt sem fogadta el, pedig már minden praktikát bevetettünk.

Szedem a tejserkentőket, de most már hatástalannak bizonyulnak. :-(

Végül elkezdtük kostóltatni az almát, 3 napja kapja és úgy tűnik izlik neki. A délutáni szopi után Sinlac-ot adunk neki, ezt is elfogadja.


Az a baj, hogy az utolsó szopi alkalmával már annyira nyűgös, hogy szopi után már nem tudunk adni neki Sinlac-ot. Így megmaradtak az éjszakai ébredések.

Van valami ötletetek?

2009. nov. 2. 12:25
 5/13 anonim ***** válasza:

8 hónaponak adtam kölespépet és kanállal.

második

2009. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

előző

Még egyszer, szerintem ezeknek az ébredéseknek nem az éhség az oka, fölöslgeses 4-5 hónapos babákat megtömni este.

Miből gondolod, hogy kevés a tejed?

2009. nov. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A védőnő azt mondta, hogy mérjem mennyit eszik. És pár napig méricskéltem is...

Egy szopi alkalmával 2 ciciből összesen 70-80 gramm.

Összesen napi 700-800g jött össze, ami kevés.

2009. nov. 2. 12:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Soha nem mértem mennyit eszik, csak heti egyszer a gyarpodását.

Vasárnap lesz 8 hónapos, 7,8 kiló és 75 cm lány, 6 hónapig csak anyatejet kapott, most is csk aebédre eszik mást.

Azért mert nem eszik x grammot, nehogy már pótlást adj, abababák nrem egy sémára "készülnek"

2009. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
második voltam
2009. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
ha sír a babád , mert még éhes, táplálj nyugodtan hozzá. Nem leszel rosszabb anya! Nem jó, ha "beveszünk" minden szöveget, hogy elég a tejed , ne méricskéld. 70-80 ml már 3 hónapos korban is kevés. Ha kell, pótolj.(de ne kölespéppel lehetőleg)
2009. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!