Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El kellene kezdenem a hozzátáp...

El kellene kezdenem a hozzátáplálást? 4 hónapos a kisfiam, eddig csak anyatejes.

Figyelt kérdés

8 hónapra született 2880 grammal. Első hónapban 3 óránként evett éjjel-nappal, 1500 grammot hízott. Másodikban szintén háromóránként, 1200 g gyarapodás, a harmadikban éjjel már csak egyszer (20 és 7 óra között), de egyébként kétóránként, 900 gramm. A negyedik hónapban éjjel még mindig egyszer, nappal továbbra is kétóránként, de csak 300 grammot hízott. Nem kevés ez a gyarapodás? Tejem lenne elég, egy ciciből is jóllakik. Szeret enni, nem csak nyammog. Amikor eszik, tényleg éhes, nem csak megszokásból kér kétóránként. Gyakrabban nem tudom etetni, sír, ha nem éhes és próbálkozom. Teljesen egészséges, jókedvű. Lehet, hogy kevés neki az anyatej?

A védőnőmtől hiába kérdezem, ő a "szopjon 3 éves koráig, aludjon a szülőkkel egy ágyban, napközben otthon is hordozókendőben legyen" fajta.

Nyilván orvost is megkérdezek és nem a saját kényelmem érdekében kezdeném a hozzátáplálást, hanem a kisfiam miatt. Segíőkész válaszokat várok. Köszönöm!


2010. márc. 12. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van elég tejed, akkor azt egye/igya. Lehet, hogy van egy kis megtorpanás (nálunk is volt). Várj még 1 hónapot, ha nem hízik eleget, akkor esetleg adj valamit, de próbáld meg 6 hónapos koráig kihúzni. Ez az én véleményem. 11 hós kislány anyukája.
2010. márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Én tényleg nem siettetném a hozzátáplálást, jó lenne ha megnyugtatnátok. :)

Akinél volt ilyen növekedési megtorpanás, mennyit hízott a babája?

2010. márc. 12. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:

egy normális a védőnő mutat görbéket, h ennyivel született és most itt kell tartania.....a kiskönyv 35. oldalán van ilyen fejlődési görbe, de neked jó lenne valami részletes

hozzátáplálás alatt gondolom az almát, krumplit érted, szerintem azt még ne, mert ő amúgy sem teljesen 4 hónapos (koraszülött volt), tápszerről beszélj az orvossal, neki segítenie kell, ha úgy érzed h keveset eszik

2010. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A védőnőddel semmi baj - bár több ilyen lenne! Ha egy baba jókedvű és van napi 4-5 jó pisis pelusa, akkor bizony eleget evett. Ne aggódj, nem fejlődhetnek egyformán a gyerekek, ahogy a felnőttek sem egyformák. Mellesleg nem is olvasták a vonatkozó szakirodalmat. :-))

Hiába kezdenéd el a hozzátáplálást, ha a szopit sem fogadja el gyakrabban, akkor pláne nem kérné az egyéb ételt. A mérleget dobd ki, arra jó, hogy idegesítsen, másra semmire. Bízz a babádban, ő pontosan tudja, mennyi táplálékra van szüksége. Ha igény szerint szopiztok, nem lehet baj. A kicsi jelezni fogja, ha többre, másra van szüksége. De amúgy is nagyon korai még 4 hósan hozzátáplálni - ha nem lenne elég a tej, akkor is a tápszer a megoldás, nem az egyéb ételek, azokkal várj minimum 6 hós koráig!

A lányom 6 hósan kapott először gyümiket, de épp csak belekóstolt. Még egyévesen is szinte csak szopizott, de teljesen elég volt neki. Most másfél éves múlt, még mindig szopik, de mellette szinte bármit szépen megeszik. Rábíztam, mikor akar mást is enni - és szépen el is jött az ideje. Nem erőltettem semmit, mindig igény szerint szoptattam. Mára jó evő, de sose volt kövér, csak olyan kis formás.

A lényeg, hogy a babádra hallgass, senki másra, ő jelezni fogja, ha szüksége van többre, mint a szopi. Minden jót nektek!

2010. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még várnék vele a helyedbe,mert a kicsi bélrendszere még az anyatejet igényli.Nem véletlenül ajánlják 6hónapos kortól a hozzátáplálást.Az én babám is 4hónapos,én 5.hónap után adom neki először a gyümölcsöt.
2010. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én adtam neki ekkor már napi egyszer gyümit, igényelte is.

Mi is kaptunk, nincs tőle bajunk.

Arról nem is beszélve, h ha nem kapja meg időben a természet "információit", később sokkal könnyebben kialakulhat egy csomó fajta allergia.

Plusz, később nehezebben fogja elfogadni a rendes ételt.

A fiam 17 hós, mindent megeszik.

3 hónap múlva érkezik hugi, vele is így fogok eljárni az etetést illetően.

Minden ismerősünk szenved a gyerek-evés téma miatt, akik 6 hóig csak anyatejet, v tápszert kaptak: nem fogadják el az ételt, nem gyarapodnak rendesen, viszont akik hasonlóan, azoknak nincs ilyenfajta nehézségük.

2010. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos koráig ne feszegesd a dolgot. Örülj, hogy minél több anyatejhez jut így.

A védőnődet pedig üdvözlöm. Bár az enyém ilyen lenne!

2010. márc. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!