Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A stressztől -úgy tűnik- apad...

A stressztől -úgy tűnik- apad el a tejem. Szedem a More Milk-et mától és igyekszem vmit enni. Ugye nem megy el így a tejcsim és tudom etetni a Kicsimet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:

A More Milk nem tesz csodát! A stresszt kezelni kell, vannak erre homeos készítmények, ezeket nyugodtan lehet szedni. Ha komolyabb gond van, akkor érdemes szakemberhez fordulni Ha tovább folytatod a stresszelést, s közben nem eszel, igen, elapad a tejed. A szoptatáshoz mindenképpen kell egy nyugodt anya, mivel a baba megérzi az anya szorongását, s egy idő után el is fordulhat a melltől.

Hidd el nekem, tapasztalatból beszélek, nekem hónapok kellettek ahhoz, hogy rendbe legyek, de sikerült leküzdenem a szorongást. Utólag már okosabb vagyok, s tudom mi is volt az oka az egésznek, s szerencsémre még ma is szopik a fiam (18 hónapos).

2010. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aktuális párkapcsolati probléma van, igyekszem nyugodt lenni, de ilyenkor nem úgy megy sajnos.
2010. jún. 22. 13:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, nem vagyok szorongós, semmi bajom, csak ki vagyok borulva nem kicsit. Igyekszem helyrehozni a lelkem, csak épp darabokban van.
2010. jún. 22. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb dolog amit a szemed előtt kell tartanod, hogy "ha anyának rossz az rossza a babának is".

Úgyhogy próbálj stresszmentesen élni és mindig figyelj a táplálkozásra. Nem szabad olyat csinálni hogy nem eszel vagy csak 1-2 falat kutyafuttában. Arra kell gondolnod hogy így nem csak magadnak ártasz hanem a babádtól is megvonod a legjobb táplálékot.

Ahhoz hogy a tejtermelés megmaradjon igyekezz minél többször mellre tenni, de az étkezést NE hagyd el.


Az én mottóm: Azért eszem hogy a babámnak a legjobb anyatejet tudjam adni.

Figyelj arra hogy mindenféle ételt egyél. Szénhidrát, fehérje, cukor... stb. Minden legyen az étrendben. És sok-sok gyümi és zöldség. És persze valamilyen tejtermék. A legjobb a házitej (forralva) de ne vidd túlzásba mert allergiás lehet a babád rá. Napi 2-3 dl. De ezt majd látod te, hogy mi a jó nektek. DE!!! Az evést ne hanyagold el!!!!


És ne stresszeld magad. A babád átveszi és ő is nyűgös lesz és ettő még jobban stresszeled magad. Én is így voltam. Aztán rájöttem hogy nem baj ha szalad a lakás arra ráérek amikor a picúr alszik. Első a baba.


sok sikert 2,5 hós kisfiú anyukája

2010. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A stressz a legnagyobb ellensége a tejnek! Próbálj meg túllépni a dolgon, bár nem tudom, miről van szó, könnyű innen dumálni...

Nekem is volt tejem szépen, aztán 1 hetes korában a babám félrenyelt, és oxigénhiányos állapotba került, mentőt hívtunk, de addigra már nem volt gond, viszont a biztonság kedvéért kórházba mentünk, hogy a tüdeje tiszta-e, 1 napot voltunk bent, ott a nővérek kikészítettek, aláztak, ahogy tudtak, napi 20 milit tudtam adni a bébinek, mire hazajöttünk a stressz miatt! Bőgtem 3 napig, hogy ennyi volt a tejemnek...

AZtán a párom vígasztalt, hogy bízzak magamban, vissza fog jönni, ha megnyugszom.

Kötelezően aludtam, amikor a baba is, ettem-ittam rendesen, és eldöntöttem, hogy nekem ugyan lesz tejem, mindent megteszek érte. :)

Ahogy lehiggadtam, 4-5 nap elteltével, már megitta a babám a 40-60-akat, persze emellé pótlás kellett neki sajnos, aztán elkezdtem inni a görögszénamag teát (magból főzőm, patikában vettem) és a herbáriás tejserkentőt, és azóta megy feljebb a tejem mennyisége, már ivott 90-130-akat 2 ciciből (mind2ből szoptatok, akkor van, hogy nem kell pótlás)!

Szóval, nyugalom, és aludni-inni-enni-megnyugodni!!!! Ez többet ér bármilyen csodaszernél!

2010. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy szeded kapszulát még nem lesz több tejed, enni kell legalább reggelit ebédet vacsorát ahhoz, hogy a szervezetednek legyen miből tejet termelnie, a kapszula csak abban segít hogy termelődjön a tejed. Ha eszel rendesen lesz tejed!
2010. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek és ígérem odafigyelek mindenre. A gyerekem a legfontosabb!!!
2010. jún. 22. 13:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ha megadod a címed elküldök postán pár tejserkentő filteres teát. Termékmintákkal kaptam, de szerencsére nekem nem kell. Nem sok, de kipróbálni elég (Mecsek tea)Hátha segít.
2010. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Olyanom van, köszi, kipróbálom!
2010. jún. 22. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!